» » » «За три роки система освіти краю стала значно потужнішою»
Інформація
  • Переглядів: 1088
  • Автор: Moderator
  • Дата: 25-02-2013, 16:54
25-02-2013, 16:54

«За три роки система освіти краю стала значно потужнішою»

Категорія: Навігація / Новини

Відзначив сьогодні, 25 лютого 2013 року, під час селекторної прес-конференції, директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Михайло Бауер.
Михайло Йозефович наголосив на тому, що значно покращилися якісні показники освіти. Адже, за результатами загального рейтингу участі учнівських команд у ІV етапі Всеукраїнських олімпіад Чернівецька область посіла високе V загально-рейтингове місце. Попереду тільки Харківська та Донецька області, м. Київ та Український фізико-математичний ліцей.
«Таким високим результатам, – зазначив Михайло Бауер, – передувало відкриття, у 2011 році, обласного позашкільного навчального закладу “Буковинська Мала академія наук учнівської молоді”. Запрвадження інтернет-олімпіади з базових дисциплін для учнів 7-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів області та інтернет-конкурс імені Тараса Шевченка. До речі, наша область єдина проводить інтернет-олімпіади. Їх переможці стають учасниками ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад.
Удосконалено Положення про проведення олімпіад. Відтак, учні гімназій та ліцеїв міста Чернівці будуть брати участь в олімпіадах окремими командами.
Внесено зміни і до Положення про проведення конкурсу-захисту учнівських науково-дослідницьких робіт учнів-членів Буковинської малої академії наук учнівської молоді».
За словами директора Департаменту, упродовж 2011-2012 років реорганізовано 2 школи-інтернати у заклади нового типу.
Рішенням сесії Чернівецької обласної ради від 19.08.2010 № 162-39/10 комунальний заклад «Чернівецьку спеціальну загальноосвітню школу-інтернат №1» реорганізовано у комунальний заклад «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр №1».
У закладі навчається 139 дітей-інвалідів, 40 із них мають вади розумового розвитку, 99 – вади слуху.
Комунальний заклад “Чернівецьку обласну загальноосвітню школу-інтернат І-ІІІ ст.” (для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки) реорганізовано у комунальну обласну загальноосвітню школу-інтернат “Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей”. Учасниками навчально-виховного процесу першого року є 66 учнів-ліцеїстів, з числа обдарованих та соціально-незахищених категорій дітей сільської місцевості (діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, у т.ч., які перебувають під опікою, діти з малозабезпечених та багатодітних сімей). Навчання здійснюється у трьох 8-х класах за 4 профільними напрямами: природничо-математичним, інформаційно-технологічним, суспільно-гуманітарним, іноземна філологія.
«Великим позитивом стало запровадження у 2011 році нової форми роботи з керівниками навчальних закладів всіх типів і форм власності – Крайові збори.
За цей період проведено 5 Крайових зборів.
Результатом роботи Крайових зборів стало:
- ухвалення Регіональної концепції виховної діяльності закладів освіти Чернівецької області на 2011-2015 роки;
- прийнято ухвалу щодо реалізації Закону України "Про внесення змін до законодавчих актів України з питань загальної середньої і дошкільної освіти";
- упорядковано збірники матеріалів, якими забезпечено керівників органів управління освітою.Відповідно до протоколів Крайових зборів прийнято 96 рекомендацій;
- впроваджено інформаційну систему управління освітою;
- впроваджено проект «Історико-краєзнавчий портрет Буковини»;
- розроблено Програму щодо підвищення якості освіти», – підкреслив Михайло Йозефович.
Під час прес-конференції Михайло Бауер наголосив на тому, що Чернівецька область першою достроково виконала заходи Державної цільової соціальної програми «Шкільний автобус». Організований підвіз дітей сільської місцевості до місць навчання і додому забезпечено на 100%.
Активна робота щодо створення та функціонування освітніх округів в області триває з 2010 року. Сформовано Перспективний план утворення освітніх округів на період до 2013 року.
Станом на 1 лютого 2013 року, функціонує 39 освітніх округів. З них створено: у 2010 році – 10, у 2011 – 18, у 2012 – 11.
Важливим досягненням та проривом в освітній системі за три роки стали реконструкція та будівництво закладів освіти Чернівеччини: «Відбулося відкриття 30 новозбудованих або реконструйованих об'єктів освітньої галузі (2012 – 14, 2011 – 10, 2010 рік – 6). Приведено до зразкових по 5 шкіл в кожному районі. Вони отримали статус "Флагмани освіти Буковини".
На цей час 40 новобудов системи освіти області включено до Регіональної програми будівництва, реконструкції та модернізації об’єктів соціальної сфери до 2015 року, яка затверджена рішенням сесії обласної ради №128-8/11 від 24.12.2011. Їх проектна потужність понад 9,6 тис. учнівських місць.
В перелік об’єктів будівництва в 2013 році включено 10 освітянських, а саме:
Реконструкція будівлі солдатської їдальні з переобладнанням під ДНЗ в м.Сторожинець; реконструкція існуючої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня з добудовою учбового корпусу та спортзалу, їдальні в с. Горішні Шерівці Заставнівського району; будівництво ЗОШ с. Йорданешти Глибоцького району; добудова до існуючого приміщення ЗОШ с. Мошанець Кельменецького району; будівництво ЗОШ в с. Усть-Путила Путильського району; будівництво ДНЗ в с.Карапчів Вижницького району; будівництво ЗОШ в с.Давидівка Сторожинецького району; будівництво ЗОШ з дошкільним навчальним закладом в с. Куликівка Герцаївського району; будівництво ЗОШ в с. Рідківці Новоселицького району; будівництво нового навчального корпусу Тернавського НВК Герцаївського району.
На будівництво та реконструкцію закладів освіти профінансовано понад 160 млн. гривень», – констатував Михайло Бауер.
Також покращилась ситуація щодо розвитку дошкільної освіти.
Як відзначив директор Департаменту, в області діють 368 дошкільних навчальних закладів, у яких виховуються 30687 дітей. Дошкільні навчальні заклади відвідують 81% дітей дошкільного віку (по Україні – 81,5%), всіма формами дошкільної освіти охоплено 89,8% (по Україні – 84,4%), діти 5-річного віку стовідсотково забезпечені обов`язковою дошкільною освітою перед вступом до школи (по Україні – 99,9%).
З метою покращення умов перебування дітей у навчальних закладах керівниками органів управління освітою спільно з органами місцевої влади вивчено можливість делегування повноважень щодо утримання дошкільних закладів районним державним адміністраціям.
На сьогодні переведено на баланс районних державних адміністрацій у Кельменецькому районі – 20 ДНЗ (74%), у Герцаївському – 19 (95%), у Хотинському – 17 (53%), у Глибоцькому – 7 (22,6%), Новоселицькому – 4 (11,4%).
Михайло Йозефович дав ґрунтовні відповіді представникам засобів масової інформації на всі поставлені ними запитання.

«За три роки система освіти краю стала значно потужнішою»
«За три роки система освіти краю стала значно потужнішою»
«За три роки система освіти краю стала значно потужнішою»
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (58)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше