» » » Привітання директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Михайла Бауера з Міжнародним днем рідної мови
Інформація
  • Переглядів: 1020
  • Автор: Moderator
  • Дата: 21-02-2013, 14:10
21-02-2013, 14:10

Привітання директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Михайла Бауера з Міжнародним днем рідної мови

Категорія: Навігація / Новини

Шановні Краяни

21 лютого в усьому світі відзначають Міжнародний день рідної мови, запроваджений у 1999 році Генеральною конференцією ЮНЕСКО на «підтримку мовного і культурного різноманіття та багатомовності».
Головна декларована мета Міжнародного дня рідної мови — сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн. Крім того, ЮНЕСКО виступило за зближення культур і їх активну взаємодію, зокрема, в мовних питаннях, оскільки саме мови вважаються важливим інструментом розвитку духовної спадщини планети.
Кожна мова – це унікальне відображення довколишнього світу. Зникнення окремої мови – це втрата для всього людства, адже разом з мовою назавжди втрачається неповторне культурне надбання її носіїв. На сьогодні у світі існує близько 6000 живих мов, половина з яких, за даними ЮНЕСКО, перебуває на межі зникнення, зокрема тільки в Україні 15 мов знаходиться під загрозою зникнення (серед них – караїмська, кримськотатарська, урумська).
В Україні Міжнародний день рідної мови запроваджено з 2002 року відповідним розпорядженням Президента України з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню мов національних меншин України.
Дорогі буковинці, вітаю Вас із Міжнародним днем рідної мови! Пам’ятаймо, що мова – це живий організм, який живе за своїми законами, а тому нам потрібно плекати рідну мову, зберігаючи при цьому власну культурну і національну ідентичність. Бажаємо кожному громадянину України цінувати і берегти свою рідну мову, збагачувати цей найцінніший скарб, отриманий у спадок від пращурів, і, водночас, з належною повагою ставитися до всіх інших мов, поширених в Україні. Миру вам і злагоди, нових здобутків на благо рідної мови й української держави!скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (66)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше