» » » На веб-сайті МОНмолодьспорту розміщено навчальний посібник про особливих дітей в закладі і соціальному середовищі
Інформація
  • Переглядів: 1373
  • Автор: Moderator
  • Дата: 31-01-2013, 10:23
31-01-2013, 10:23

На веб-сайті МОНмолодьспорту розміщено навчальний посібник про особливих дітей в закладі і соціальному середовищі

Категорія: Навігація / Новини

На офіційному веб-сайті МОНмолодьспорту у підрозділі «Освіта осіб з особливими потребами» розділу «Дошкільна та загальна середня освіта» розміщений електронний варіант навчального посібника «Особливі діти в закладі і соціальному середовищі», який рекомендовано Міністерством для використання у навчально-виховному процесі.
Про упровадження навчального посібника поінформовано Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, департаменти (управління) освіти і науки (молоді та спорту), обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій (лист МОНмолодьспорту від 30.01.2013 № 1/9-61).
Навчальний посібник містить інформацію для студентів вищих навчальних закладів за напрямком підготовки «Корекційна освіта», викладачів, вчителів, вихователів спеціальних дошкільних закладів та реабілітаційних центрів, а також батьків.
Автор посібника – Олексій Гаврилов, кандидат психологічних наук, доцент, завідувач кафедри логопедії та спеціальних методик Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.
У посібнику розкриваються питання організації роботи з дітьми з помірною і тяжкою розумовою відсталістю, запропоновані деякі напрацювання з діагностики актуального рівню їхнього розвитку, ґрунтовно описані методики формування комунікативної та практично-діяльнісної поведінки тощо.
«Ще десять-п’ятнадцять років тому громадська думка щодо долі дитини з помірною та тяжкою інтелектуальною недостатністю співпадала з рекомендацією фахівців і скоріше нагадувала невблаганний судовий вирок: перебування в закладах спеціального призначення протягом усього життя», – йдеться у передмові до навчального посібника. – «Немає дітей, які не можуть навчатися. У них є лише різні можливості до навчання… Переконання щодо необхідності домашнього оточення у поєднанні з фаховою допомогою для дітей з помірною та тяжкою розумовою відсталістю знайшло своє відображення у конкретних кроках виконавчої влади, яка на національному рівні ініціювала створення системи ранньої соціальної реабілітації для дітей з функціональними обмеженнями».
Навчальний посібник «Особливі діти в закладі і соціальному середовищі» є одним з розроблених українськими ученими навчально-методичних матеріалів для забезпечення навчання дітей з розумовою відсталістю різного ступеня. Він враховує нові вимоги до системи освіти щодо забезпечення якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами.
У підрозділі «Освіта осіб з особливими потребами» розділу «Дошкільна та загальна середня освіта» офіційного веб-сайту МОНмолодьспорту й надалі розміщуватимуться навчальні матеріали українських авторів, які надали відповідні дозволи на розміщення електронних версій посібників.скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Січень 2021 (43)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)
Серпень 2020 (53)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше