» » » Затверджено положення про шкільні природничо-математичні кабінети
Інформація
  • Переглядів: 1415
  • Автор: Moderator
  • Дата: 23-01-2013, 07:32
23-01-2013, 07:32

Затверджено положення про шкільні природничо-математичні кабінети

Категорія: Навігація / Новини

Міністерством освіти розроблено положення, що визначає вимоги до матеріально-технічного обладнання та науково-методичного оснащення кабінетів з природничо-математичних предметів.
Норми положення про навчальні кабінети з природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів, зокрема кабінети з біології, географії, математики, фізики, хімії є обов'язковими для використання в школах незалежно від типу та форми власності.
Документ визначає, що основною метою створення шкільних кабінетів з природничо-математичних предметів є забезпечення оптимальних умов для організації навчально-виховного процесу.
Створення природничо-математичних кабінетів має визначатися предметною специфікою, розміщенням приміщення та оснащенням засобами навчання та шкільним обладнанням.
У загальноосвітніх навчальних закладах із малою наповнюваністю класів допускається використання навчальних кабінетів комбінованого типу (з двох предметів) за вимогами до упорядкування та удосконалення організаційно-педагогічних умов функціонування цих кабінетів.
Затвердженим положенням також встановлені вимоги до матеріально-технічного забезпечення кабінетів, зокрема шкільних меблів, обладнання, устаткування та засобів, що забезпечують безпеку життєдіяльності.
Навчально-методичне забезпечення кабінетів з природничо-математичних предметів має складатися з навчальних програм, підручників, навчальних, методичних та навчально-наочних посібників, обладнання навчального, загального та спеціального призначення з відповідного предмета.
Документ встановлює вимоги до оформлення навчальних кабінетів, для чого зокрема передбачено створення навчально-методичних експозицій.
До експозицій відповідно до спеціалізації кабінету належать: державна символіка, правила роботи в кабінеті, портрети видатних учених галузі, таблиці сталих величин, основних формул, політична карта світу, політико-адміністративна карта України, фізична карта України тощо. Кабінети мають бути забезпечені приладами для вимірювання температури та вологості повітря.
Роботою кабінетів з ПМП керує завідувач, якого призначає директор навчального закладу своїм наказом з числа учителів вищої категорії або вчителів-методистів за профілем.
Завідувач кабінету має відповідати за належний стан обладнання, приладів, упорядкування, зберігання й використання навчально-наочних посібників та інших матеріальних цінностей кабінету.
Передбачається, що завідувач кабінету з ПМП може щороку подавати пропозиції щодо оснащення кабінету засобами навчання та шкільним обладнанням керівнику навчального закладу.

За матеріалами osvita.ua
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (11)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше