» » » Інформація щодо участі у Всеукраїнському конкурсі «Історія України – літопис Батьківщини»
Інформація
  • Переглядів: 2616
  • Автор: Moderator
  • Дата: 15-01-2013, 09:27
15-01-2013, 09:27

Інформація щодо участі у Всеукраїнському конкурсі «Історія України – літопис Батьківщини»

Категорія: Навігація / Новини

Редакція газети «Народна армія» започатковує Всеукраїнський конкурс знавців військової історії — «Історія країни — літопис Батьківщини». Конкурс пройде за чотири етапи: до Дня захисника Вітчизни, Дня Перемоги, Дня незалежності України та Дня Збройних Сил України.
Відповіді на опубліковані запитання можна буде знайти як на шпальтах газети, так і відвідавши військово-історичні музеї та використавши бібліотечні джерела. Нині друкуємо запитання першого етапу нашого конкурсу. Усім, хто виявив бажання долучитися до участі в конкурсі, просимо надсилати свої відповіді до 15 лютого 2013 року включно. Підсумки першого етапу конкурсу будуть опубліковані на шпальтах газети напередодні Дня захисника Вітчизни.
Умови проведення конкурсу
Учасниками конкурсу є учні допризовного віку, військовослужбовці строкової служби, військовослужбовці військової служби за контрактом, студенти вищих навчальних закладів та всі охочі. До участі у конкурсі приймаються лише індивідуальні відповіді. Колективні відповіді оргкомітетом не розглядаються
Відповіді надсилаються у письмовому вигляді до редакції Центрального друкованого органу Міністерства оборони України «Народна армія» за адресою: 01014, м. Київ, вул. Мельникова, 24 з обов’язковою позначкою на конверті «На конкурс «Історія країни — літопис Батьківщини». Вчасно надані відповіді визначаються лише за допомогою поштової позначки (штемпеля).
Відповіді повинні бути конкретними та однозначними, не більше двох листків формату А4. Роботи оргкомітетом не повертаються та не рецензуються. Відповіді повинні містити посилання на наукові та документальні джерела, якими користувався учасник конкурсу при підготовці відповідей. Також приймаються відповіді з посиланнями на Інтернет-ресурси та спогади очевидців.
Кожна відповідь учасника конкурсу підписується. Повністю зазначаються прізвище, ім’я та по батькові учасника, повна назва начального закладу, де він навчається, або установа, де працює учасник конкурсу. Зазначається також місто, село, вулиця, де він проживає, та контактний телефон, адреса електронної пошти. Після кожного етапу оргкомітет визначає переможців та призерів конкурсу. Визначення абсолютних переможців проводитиметься оргкомітетом за результатами чотирьох етапів напередодні Дня Збройних Сил України — 6 грудня 2013 року. Абсолютним переможцем може стати лише учасник всіх чотирьох етапів.
Переможців конкурсу визначатиме журі. Імена переможців проміжних етапів та абсолютних переможців публікуватимуться на шпальтах Центрального друкованого органу Міністерства оборони України «Народна армія». Нагородження переможців та призерів кожного з чотирьох етапів здійснюватиметься оргкомітетом спільно з редакцією Центрального друкованого органу Міністерства оборони України «Народна армія». Підбиття підсумків Всеукраїнського конкурсу та нагородження переможців відбудеться в Національному військово-історичному музеї України.
Переможці Всеукраїнського конкурсу, а також кожного з проміжних етапів нагороджуватимуться грамо тами, цінними подарунками, військово-патріотичною літературою та іншими заохочувальними призами.
Запитання І етапу
1.Перші два літаки, що піднялися у повітря й виконали керований політ у колишній Російській імперії, були створені в Києві 1910 року. Хто були їхні конструктори?
2. Які засоби ураження живої сили супротивника, окрім бомб і кулеметів, використовували перші бомбардувальники?
3. Який радянський надважкий бомбардувальник було створено, побудовано й випробувано в польоті на Україні?
4. Цього «велетня» можна назвати справжнім українцем. Саме тут він народився, його «батьки» ( Кошкін, Морозов, Патон ) більшу частину життя провели в Україні, тут же й поховані. Майже відразу після «народження» йому довелося подолати шлях від першої столиці радянської України до столиці Радянського Союзу. Зброєю даних «велетнів» були не рушниці, а кулемети, вогнемети та гарматами. Його внесок у захист Вітчизни важко переоцінити. Почавши свій бойовий шлях з першого дня Великої Вітчизняної війни, він і досі залишається в строю в деяких арміях світу. Зображення «велетня» можна зустріти на поштових марках, листівках, його також увічнювали на постаментах тощо. Назвіть ім’я «велетня»?
5. Він народився в тому регіоні Україні, що подарував нам чимало видатних особистостей: редактора першого словника української мови, відомого письменника, укладача першої фонетичної абетки української мови, автора історичної повісті «Чорна рада», третього президента незалежної України. Учасник двох війн ХХ ст., на його бойовому рахунку на 5 літаків більше, ніж у найвідомішого російського аса. До 65-ї річниці Великої Перемоги цій людині було встановлено пам’ятник у столиці України. Його ім’я носить Харківський університет Повітряних Сил. Назвіть ім’я цієї людини?
6. Вона народилася у стародавньому слов’янському місті, яке було засноване на р. Рось ще князем Ярославом Мудрим. У давнину місто носило назву Юр’їв. Городяни на честь своєї славної землячки назвали вулицю і один із житлових масивів міста. Під час Великої Вітчизняної війни ця жінка досконало воло діла не лише гвинтівкою, а й зброєю слова. Її полум’яні звернення лунали у містах США, Канади та Великобританії. Назвіть ім’я жінки, в яких боях вона брала участь, якими нагородами відзначена?
7. Хто з київських князів попереджав ворогів про війну словами «Йду на ви!»?
8. Для чого призначений вертлюг на козацьких суднах?
9. З пістолета якої системи влітку 1914 р. у Сараєві був убитий спадкоємець Австро-Угорського престолу Франц-Фердинад, що призвело до початку Першої світової війни?
10. Хто з родичів одного з відомих гетьманів був таємним чоловіком російської імператриці?
11. Хто з відомих діячів козацтва був засуджений російською імперською
владою до довічного ув’язнення?
12. Хто з козацьких полковників і гетьманів був розстріляний поляками в
період Руїни?
13. Хто із співвітчизників уперше у світі виконав три «петлі Нестерова» на планері?
14. Хто з вітчизняних військових пілотів-вихованців ТСО АВІАХІМу в 1942 році брав участь у бомбардуванні Берліна?
15. Хто з Героїв Радянського Союзу — українців повторив подвиг О. Матросова і після тяжкого поранення зумів вижити?скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (9)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше