» » » Відбувся фінал обласного конкурсу «Мирний космос»
Інформація
  • Переглядів: 2097
  • Автор: Moderator
  • Дата: 14-01-2013, 04:41
14-01-2013, 04:41

Відбувся фінал обласного конкурсу «Мирний космос»

Категорія: Новини / Заклади позашкільної освіти області

9 січня в Чернівецькому обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді відбувся фінал обласного конкурсу «Мирний космос». Обласний конкурс є регіональним етапом Всеукраїнського, організатором якого є Українське молодіжне аерокосмічне об’єднання «Сузір’я».
Після здобуття незалежності, Україна заявила про себе в світі як космічна держава. Україна і космос – нероздільні. Підтвердженням цьому стали міжнародні космічні проекти за участі нашої держави, вихід на міжнародний ринок космічних послуг і технологій. Високі космічні технології, діяльність та дослідження – одна з небагатьох сфер, що дійсно формує авторитет нашої держави в світі. Саме тому її необхідно розвивати.
Конкурс «Мирний космос» проводиться з метою виявлення, розвитку та підтримки творчої обдарованої молоді незалежної України в аерокосмічній галузі. Проведення конкурсу сприяє становленню та розвитку стійкого інтересу дітей і юнацтва до вивчення наук, особливо технічних, популяризації серед молоді наукових і технічних досягнень щодо вивчення й освоєння космосу, інтересу до дослідження космосу, вивченню історії авіації і космонавтики, поглибленому вивченню фізики космічного польоту, історії створення літальних апаратів, стимулює школярів зайнятися конструюванням ракетно-космічної техніки, “доторкнутися” до філософського поняття Людини і Всесвіту.
Заочний етап обласного конкурсу «Мирний космос» відбувся у жовтні 2012 року. На конкурс було представлено 52 творчі роботи учнів загальноосвітніх та позашкільних закладів Чернівецької області, з яких фахове журі відібрало 19 для участі у фіналі конкурсу. Варто відзначити, що за останні п’ять років проведення цього заходу рівень робіт значно виріс.
Фіналісти конкурсу презентували власні творчі роботи у таких номінаціях:
- екологія та космонавтика,
- космічна медицина і біологія,
- історія розвитку космонавтики,
- астрономія,
- Людина. Земля. Всесвіт. (філософія).
У номінаціях «Екологія та космонавтика» Тетяна Корженівська (Новоселицька гімназія) та Ксенія Попович (Вижницький БДЮТ) досліджували засоби виявлення, реєстрації та ліквідації космічного сміття.
Олена Котик (ЗОШ №2 м. Чернівці) в своїй роботі розглянула вплив факторів космічного польоту на організм людини та забезпечення життєдіяльності космонавтів. Горбачова Надія (ЗОШ №24 м. Чернівці) досліджувала, як імітуючи на Землі різні космічні фактори, вчені вивчають їх дію на людину та пропонують запобіжні заходи, а також надала цікавий матеріал про гіпсову печеру «Попелюшка», частина якої знаходиться на території Буковини. Середовище в цій печері настільки нагадує атмосферу в космічних кораблях та підводних човнах, що це сприяло проведенню в ній певного ряду експериментів та наукових досліджень на тему «Аерокосмічна та морська медицина».
Учасники номінації «Історія розвитку космонавтики» зупинились на ключових моментах вітчизняної космонавтики та дослідженнях біографій учених, конструкторів, льотчиків і космонавтів, які внесли значний вклад у вивчення й освоєння космосу. Учениця Чернівецького ліцею №3 Марія Долга презентувала власноруч змонтований фільм, присвячений 50-річчю польоту П. Поповича – першого українського космонавта. Юлія Сафронел (Луковецький НВК Герцаївського р-ну) в своїй роботі досліджувала історію та можливості відновлення закинутої обсерваторії в Карпатах (на горі Піп Іван Івано-Франківської області).
У номінації «Астрономія» Ніна Панькова (Довжоцький НВК Новоселицького р-ну) приділила велику увагу дослідженню сонячної активності, причинам виникнення спалахів на Сонці та наслідкам їх впливу. Пекарський Юрій (КЮТ «Кварц» м. Чернівці) та Балан Назар (Новоселицька ЗОШ Кельменецького р-ну) розглянули історію дослідження комет – об’єктів з минулого сонячної системи.
Великий інтерес викликали роботи фіналістів в секції «Людина. Земля. Всесвіт». Роботи учасників були присвячені гіпотезам про виникнення та будову Землі, планет Сонячної системи, космічним легендам та міфам різних народів світу, вивченню філософських уявлень людства про виникнення й еволюцію Всесвіту, можливості існування цивілізацій за межами Землі: „за” і „проти” НЛО та їх мешканців. Журі відзначило роботи Яни Юркової (ЗОШ №14 м. Чернівці), Василя Геленюка (Бузовицький НВК Кельменецького р-ну), Дениса Глушко (Коболчинська ЗОШ Сокирянського р-ну та Руслани Гузак (Долишньошепітський НВК Вижницького р-ну).
При оцінюванні робіт журі враховувало науковий рівень представленої роботи, її новизну, обґрунтованість та практичну значущість, змістовність доповіді та глибину оволодіння автором обраної тематики в ході співбесіди; якість оформлення роботи (наявність ілюстрацій, фото, схем додатків тощо).
Голова журі – Яценко Віталій Васильович, кандидат фіз.-мат. наук, завідувач музею авіації і космонавтики КЮТ «Кварц» м. Чернівці, детально аналізував кожну роботу та доповнював виступи учасників цікавою інформацією.
Чернівецький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді та Клуб юних техніків «Кварц» м. Чернівці ось уже 20 років плідно співпрацюють з Українським аерокосмічним об’єднанням «Сузір’я». Переможці обласних та міських конкурсів щорічно здобувають призові місця на Всеукраїнських конкурсах «Мирний космос» та «Космічні фантазії» (м. Київ), Всеукраїнській учнівській конференції «Зоряний шлях» (м.Дніпропетровськ), Всеукраїнському колоквіумі «Космос. Людина Духовність» (м.Ужгород), беруть участь у фестивалях «Сузір’я-Артек» та «Сузір’я-Ласпі».
Учасники обмінюються своїми здобутками, пошуковими, дослідницькими та науково-експериментальними матеріалами, практичними роботами. Майбутнім астрофізикам, біологам, астрономам, космонавтам, дослідникам, екологам, програмістам доводиться чимало попрацювати, щоб ввійти у фінальний етап. Саме такі заходи сприяють залученню молоді до наукової і технічної творчості, підготовки їх у майбутньому стати спеціалістами в галузі вивчення й дослідження космічного простору.

Відбувся фінал обласного конкурсу «Мирний космос»
Відбувся фінал обласного конкурсу «Мирний космос»
Відбувся фінал обласного конкурсу «Мирний космос»
Відбувся фінал обласного конкурсу «Мирний космос»

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Січень 2021 (26)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)
Серпень 2020 (53)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше