» » » 10 знакових подій, які суттєво підвищили рейтинг освіти Буковини
Інформація
  • Переглядів: 1310
  • Автор: Moderator
  • Дата: 2-01-2013, 12:59
2-01-2013, 12:59

10 знакових подій, які суттєво підвищили рейтинг освіти Буковини

Категорія: Навігація / Новини

Упродовж 2012 року Департаментом освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації та місцевими органами управління освітою реалізувалися заходи щодо подальшого реформування якісної освіти області. Забезпечення реалізації пріоритетних напрямів розвитку освітньої галузі Департамент освіти і науки, молоді та спорту здійснював у тісній співпраці з обласною державною адміністрацією та місцевими органами виконавчої влади.
Сьогодні їх впевнено можна окреслити, як знакові події освітньої галузі Чернівецької області.
Саме з цього питання розпочалася сьогодні апаратна нарада. Директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації Михайло Бауер окреслив 10 знакових подій 2012 року як зазначив Михайло Йозефович: «Досить позитивно та суттєво підвищили рейтинг освіти Буковини».
Михайло Йозефович закцентував увагу на кожному найважливішому напрямі роботи, а саме:
1. Реформування органів управління освітою, створення першого в Україні Департаменту освіти і науки, молоді та спорту.
Відповідно до розпорядження облдержадміністрації від 31.05.2012 №353-р «Про структуру обласної державної адміністрації» утворено юридичну особу публічного права Департамент освіти і науки, молоді та спорту з чисельністю 42 штатні посади на базі майна та коштів Головного управління освіти і науки та управління сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації.

2. Створення комунальної установи "Група моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області".
Створено комунальну установу «Група моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області», метою закладу є здійснення об’єктивного моніторингу основних тенденцій розвитку системи освіти області (організація проведення моніторингу освітньої діяльності навчальних закладів, експертизи якості навчально-виховного процесу, підготовки та проведення підсумкових атестацій, тестового контролю якості знань, запровадження інформаційної системи управління (ІСУО), організація заходів щодо капітального ремонту об’єктів і споруд закладів освіти області, забезпечення їх матеріально-технічними ресурсами, організації харчування).

3. Запровадження Інформаційної системи управління освітою.
Одним із пріоритетних напрямків реформування освіти на сучасному етапі є впровадження новітніх інформаційних технологій, навчально-педагогічних комп’ютерних програм, мультимедійних засобів навчання у навчальний процес та в управління освітою в цілому.
Інформаційна система управління освітою покликана сприяти об'єктивному відображенню стану і тенденцій розвитку системи освіти, адекватно оцінювати якість освіти, виявляти проблемні зони, допомагати оперативно корегувати освітню політику, як на рівні центральних, так і на рівні регіональних органів управління.

4. Створено навчальний заклад, аналогів якому немає в Україні, “Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей”.
Відповідно до Державної цільової соціальної програми реформування системи закладів для дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, за погодженням МОНМСУ, відповідно до рішення сесії Чернівецької обласної ради від 09.06.2011 №79-5/11 комунальний заклад “Чернівецьку обласну загальноосвітню школу-інтернат І-ІІІ ст.” (для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки) реорганізовано у комунальну обласну загальноосвітню школу-інтернат “Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей”. Учасниками навчально-виховного процесу першого року є 66 учнів-ліцеїстів, з числа обдарованих та соціально-незахищених категорій дітей сільської місцевості (діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, у т.ч., які перебувають під опікою, діти з малозабезпечених та багатодітних сімей). Навчання здійснюється у трьох 8-х класах за 4 профільними напрямами: природничо-математичним, інформаційно-технологічним, суспільно-гуманітарним, іноземна філологія.

5. Регіональна концепція екологічної освіти і виховання Чернівецької області.
Розроблено Регіональну концепцію екологічної освіти і виховання, яка обговорювалась в педагогічних колективах та на регіональній науково-практичній конференції «Стратегічні орієнтири розвитку неперервної екологічної освіти у навчальних закладах Чернівецької області» та затверджена наказом Головного управління освіти і науки від 23.05.2012 № 348.
Метою Регіональної концепції є моделювання освітньо-виховного процесу екологічної освіти та виховання в системі освіти Чернівецької області, залучення громадськості та зацікавлених організацій до вирішення проблем екологічної освіти, просвіти та виховання. Концепція є стратегічним документом, який відкриває можливості для розробки Програми розвитку екологічної освіти та виховання в області та в окремо взятих навчальних закладах, враховуючи їх специфіку, тип, соціально-економічні, культурні, природні умови району.

6. Створення історико-краєзнавчого портрету Буковини
Проект «Історико-краєзнавчий портрет Чернівецької області» – це соціальний учнівський проект з висвітлення питань краєзнавчого характеру територіальних громад області. Його метою є активізація пошукової та наукової діяльності, що спрямована на розвиток краєзнавства, популяризацію краєзнавчих досліджень, залучення громадськості й учнівської молоді до національних та духовних цінностей буковинців.
Проект «Історико-краєзнавчий портрет Чернівецької області» реалізується в рамках громадянської освіти школярів в позакласній виховній роботі та спрямований на залучення учнів загальноосвітніх навчальних закладів області до пошукової роботи на території громад.
Особливістю проекту є те, що саме учні загальноосвітніх навчальних закладів під керівництвом учителів здійснюють опис різних напрямів діяльності територіальних громад.

7. Реалізація програми «Шкільний автобус».
У 2011 році Головним управлінням освіти і науки облдержадміністрації підготовлено Комплексну програму «Шкільний автобус» на 2011-2015 роки, яка затверджена рішенням VІІ сесії Чернівецької обласної ради VІ скликання від 18.08.2011 №104-07/11.
Протягом 2011-2012 років збільшилася кількість шкільних автобусів на 72 одиниці: з 60 на початок 2011 року до 132 у 2012.
У 2011 році придбано 38 шкільних автобусів.
Позитивного результату вдалося досягти завдяки сприянню освітянській галузі з боку керівництва обласної виконавчої влади, особисто голови обласної державної адміністрації Михайла Миколайовича Папієва.
До 1 вересня 2011 року закуплено 30 нових шкільних автобусів, за спонсорські кошти (9,0 млн. грн.), які надійшли від Об’єднання енергетичних підприємств „Галузевий резервно-інвестиційний фонд розвитку енергетики”. Придбання такої кількості шкільних автобусів стало можливим завдяки укладеній Угоді про співробітництво між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, Чернівецькою обласною державною адміністрацією та Чернівецькою обласною радою.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.11.2011 №1164 Чернівецькій області цього року виділено 5 шкільних автобусів, які 19 грудня 2011 року були урочисто вручені навчальним закладам області.
У 2012 - 33 шкільних автобуси придбано за кошти державного бюджету 2012 року (11,7 млн. грн.).
У 138 закладах області організовано підвезення учнів з особливими освітніми потребами.
Виконання заходів Державної цільової соціальної програми «Шкільний автобус» завершено достроково. Організований підвіз дітей сільської місцевості до місць навчання і додому забезпечено на 100%.

8. Соціалізація дітей з особливими потребами, ресурсне забезпечення інклюзивного навчання.
З метою надання якісного супроводу інклюзивного навчання у всіх органах управління освітою, сім’єю та молоддю райдержадміністрацій (міських рад) створено районні психолого- медико-педагогічні консультації.
Рішенням сесії Чернівецької обласної ради від 19.08.2010 № 162-39/10 комунальний заклад «Чернівецьку спеціальну загальноосвітню школу-інтернат №1» реорганізовано у комунальний заклад «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр №1».
Це перший на Буковині навчальний заклад, у якому здобувають освіту та проходять комплексну медичну, психологічну, соціальну, професійну реабілітацію діти зі складними вадами розвитку. У центрі створено відділення медичної реабілітації, яке забезпечене сучасним обладнанням та відповідає медико-психологічним вимогам реабілітації дітей з особливими потребами. укладено угоду про співпрацю з Інститутом спеціальної педагогіки АПН України, розпочато експериментальну роботу з проблеми: «Науково-методичні засади діяльності центру раннього та дошкільного розвитку дітей з особливими освітніми потребами в умовах навчально-реабілітаційного центру».
У закладі функціонує Центр підтримки сім’ї, де батьки та усі бажаючі можуть отримати необхідну консультацію фахівців.
У навчально-реабілітаційному центрі № 1 створено ресурсний консультативно-методичний центр щодо надання допомоги вчителям загальноосвітніх навчальних закладів, які працюють в інклюзивних класах.
Дітям із складними вадами розвитку надаються реабілітаційні послуги.
У 2012/2013 н.р. в області функціонує 27 загальноосвітніх навчальних закладів, де у 38 класах інклюзивним навчанням охоплено 50 дітей з особливими потребами. У порівнянні з 2011/2012 н.р. кількість навчальних закладів, де впроваджено інклюзивне навчання, збільшилася на 9, залучених дітей з особливими потребами – на 15, класів з інклюзивним навчанням – на 14.

9. Програми розвитку освітньої галузі.
Упродовж 2010-2012 років затверджено 9 освітянських програм, спрямованих на стабільне функціонування галузі та її розвиток:
- Регіональна програма розвитку професійно-технічної освіти у Чернівецькі області на 2012-2015 роки;
- Обласна програма роботи з обдарованою учнівською молоддю «Творча обдарованість» на 2012-2016 роки;
- Програма розвитку системи освіти Чернівецької області на 2010-2015 роки.

10. Реорганізація КЗ «Оршівський дитячий будинок»
Створено різновікові групи з числа дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, які проживають в комфортних умовах установи, а навчальний процес забезпечується в ЗОШ І-ІІІ ступенів села Оршівці Кіцманького району.

Михайло Йозефович проаналізував та окреслив план роботи Департаменту на цей тиждень і за результатами наради дав доручення відповідальним працівникам апарату.скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (9)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше