Інформація
  • Переглядів: 1389
  • Автор: Moderator
  • Дата: 5-12-2012, 11:53
5-12-2012, 11:53

«Кадр за кадром до здорового майбутнього»

Категорія: Навігація / Новини

Сьогодні, 5 грудня 2012 року, в приміщенні Фундації сприяння регуляторної політики Чернівецький міський благодійний фонд «Нова сім’я» Чернівецька обласна громадська організація «Педагогічне товариство практичних психологів і соціальних педагогів», Центр практичної психології і соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області та Департамент освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької ОДА за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) в рамках співпраці урядів України та Німеччини репрезентували результати реалізації проекту «Кадр за кадром до здорового майбутнього».
Мета просвітницько-профілактичної програми «Кадр за кадром до здорового способу життя», розробленої у межах Проекту, полягає в залученні підлітків 11-14 років до створення та виготовлення анімаційних роликів з використанням техніки Stop Motion. Проект покликаний покращити рівень поінформованості з тематики попередження ВІЛ т, туберкульозу й вірусних гепатитів та розвинути навички безпечної поведінки й здорового способу життя у дітей 4-8 класів.
На прес-конфереції були присутні: З.Філіпова – секретар німецько-укаїнського проекту профілактики ВІЛ/СНІДу Німецького Товариства Міжнародного Співролбітництва (ГІЦ); Т.С.Богачик – заступник директора з науково-методичної роботи ІППО ЧО; Д.Д.Романовська – голова правління Чернівецької обласної громадської організації «Педагогічне товариство практичних психологів і соціальних педагогів»; А.О.Шкрета-Шварцман – керваник Проекту – віце-президент фонду «Нова сім’я»; Т.М.Бережна – презедент фонду «Нова сім’я»; Ю.М.Лесюк – головний лікар ОЦПБС, координатор з АКСМ – стратегії; Т.П.Ліпатова – президент фонду «Життя заради життя; Л.В.Чобан – директор Чернівецького ЦСССМД.
Т.С.Богачик розповіла про те, як здійснюється впровадження Проекту «Кадр за кадром до здорового майбутнього» в ІППО Чернівецької області. Зокрема, Тамара Степанівна зазначила: «Інститут післядипломної педагогічної освіти є членом Мережі міждержавних установ та громадських організацій з первинної профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу у Чернівецькій області, яка створена 13.12.2010 під егідою Чернівецької обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. В Інституті здійснюється підвищення кваліфікації педагогічних працівників з усіх напрямків роботи, в тому числі і з питань первинної профілактики. Навчальний семінар-тренінг з підготовки тренерів проекту «Кадр за кадром до здорового майбутнього» був проведений на базі Інституту 5-7 вересня 2012 року для працівників психологічної служби області.
Оскільки, це проект, який поєднував психологію та комп‘ютерні технології, учасниками такого навчання могли бути підготовлені педагоги у цих двох напрямках.
Інститутом як партнером проекту була розроблена технологія та критерії відбору учасників. Необхідною умовою участі у проекті було наявність психологічної освіти, володіння комп‘ютерною технікою на високому рівні, наявність у школах, необхідної техніки для роботи творчих майстерень, високий рівень мотивації директорів шкіл, наявність творчих вмінь психологів: вміння малювати, виготовляти щось своїми руками та ін. В анкетах заявках,які подавалися на конкурс заповнювалися саме ці критерії. Одразу були визначені райони, які будуть приймати участь у проекті, оскільки саме в цих районах найвищі показники ВІЛ-інфекції». Також Тамара Степанівна зазначила, що для роботи тренерів з учнями в рамках проекту була розроблена Просвітницько-профілактична програма „Кадр за кадром до здорового майбутнього” (автори Макаревич О., Романовська Д., Бежан А., Горук М.), яка була затверджена Експертною комісією науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи.
Д.Д.Романовська презентувала протокол проведення опитування з визначенням рівня знань дітей віком від 9 до 14 років щодо шляхів передачі ВІЛ, вірусних гепатитів та туберкульозу до та після перегуляду анімаційних робіт в рамках програми «Кадр за кадром до здорового майбутнього».
Діана Дорімедонтівна зазначила: «26-27 листопада 2012 року у 72 школах Чернівецької області було проведено опитування в рамках проведення конкурсу на визначення кращого ролику із тематики ВІЛ/СНІД, виготовленого учасниками 10 арт-майстерень, учасниками проекту «Кадр за кадром до здорового майбутнього». На запитання учні відповідали до перегляду відеороликів та після.
В опитуванні взяли участь 4653учні (учнів Глибоцького району – 881; Сторожинецького 1044; Кіцманського – 1363; м. Чернівці - 1365). Вік респондентів 9-14 років. Проект є інновацією для освітнього середовища області, оскільки це унікальний проект на теренах України, в рамках якого здійснюється профілактична робота за допомогою складних засобів комп’ютерної техніки.
Використання під час просвітницько-профілактичної роботи сучасних комп’ютерних програм Stop Motion, Windows Live Movie Maker (кіностудія - створення відео із фотографій, картинок), дозволила фахівцям психологічної служби у цікавий для підлітків спосіб організувати процес формування навичок безпечної поведінки та здорового способу життя».
Проект тривав з вересня 20112 року. Відбір учасників проекту здійснювався з червня місяця 2012 року. Оскільки це проект, який поєднував психологію та комп‘ютерні технології, учасниками такого навчання могли бути підготовлені педагоги у цих двох напрямках.
Необхідною умовою участі у проекті було наявність психологічної освіти, володіння комп‘ютерною технікою на високому рівні, наявність у школах, необхідної техніки для роботи творчих майстерень, високий рівень мотивації директорів шкіл, наявність творчих вмінь психологів: вміння малювати, виготовляти щось своїми руками та ін. В анкетах заявках, які подавалися на конкурс заповнювалися саме ці критерії.
В результаті проекту було створено 10 унікальних арт-майстерень на базах Чернівецького багатопрофільного ліцею №4 ЗОШ І-ІІІ ст. №3, Чернівецької спеціалізованої школи з вивченням єврейського етнокультурного компоненту І-ІІІ ст. №4, Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ст. № 8; Сторожинецької ЗОШ-інтернат І-ІІІ ст.; Бобовецької ЗОШ І-ІІІ ст. Сторожинецького району; Сторововчинецького ліцею Глибоцького району; Реваківського ЗНЗ Кіцманцького району; Денного центру перебування дітей приЧМБФ «Нова сім’я» м.Чернівці.
За три місяці роботи проекту дітьми в арт-майстернях було створено 28 анімаційних роликів із застосуванням техніки Stop Motion на тематику профілактики ВІЛ, гепатиту, туберкульозу.
На прес-конференції було продемонстровано три анімаційні роботи, які визнані кращими за результатами опитування, проведеного серед дітей 4-8 класів 68 шкіл області, 100 дітей з вулиць, в соціальній мережі В Контакті та за рішенням конкурсного журі, до складу якого ввійшли члени мережі з первинної профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу в чернівецькій області та представник Німецького товариства міжнародного співробітництва.
Переможці Проекту були нагороджені дипломами та цінними подарунками.

«Кадр за кадром до здорового майбутнього»
«Кадр за кадром до здорового майбутнього»
«Кадр за кадром до здорового майбутнього»
«Кадр за кадром до здорового майбутнього»
«Кадр за кадром до здорового майбутнього»
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (55)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше