О.М.Пономаренко у своєму виступі акцентувала увагу на те, що ефективність уроків професійно-практичної підготовки залежить від педагогічної компетентності майстрів виробничого навчання, впровадження виробничих інновацій, рівня матеріально-технічної бази та комплексно-методичного забезпечення професій, контролю за станом професійно-практичної підготовки, а насамперед від системи роботи старшого майстра в організації вище означеної діяльності. Адже старший майстер відповідає за ряд питань, контролює їх, веде певну організаційну роботу та облік.
Старший майстер це «рушійна сила» за допомогою, якої рухається вся професійно-практична підготовка в навчальних закладах.
На нараді розглядали питання про використання інструктивно-технологічної документації та нормативно-плануючої документації.
Старші майстри відвідали урок виробничого навчання у групі помічник машиніста, майстер виробничого навчання А.Д.Сиротинський на якому майстер удало використав інструкційно-технологічну документацію.
Використання цієї документації на уроці підвищує активну діяльність учнів.
Друге питання, яке розглядалось на нараді це – обговорення навчально-плануючої документації з професійно-практичної підготовки. Всі старші майстри підключилися в дискусію, ділилися своїм досівом та затвердили запропоновані методичні рекомендації.
А також був проведений аналіз конкурсів професійної майстерності другого та третього етапів серед майстрів виробничого навчання з професій «Кухар», «Перукар», «Кравець».
На завершення старші майстри подали свої пропозиції, щодо подальшої роботи методичного об’єднання старших майстрів.

