» » » Іспити для викладачів предмета «Захист Вітчизни»
Інформація
  • Переглядів: 1714
  • Автор: Moderator
  • Дата: 29-11-2012, 07:34
29-11-2012, 07:34

Іспити для викладачів предмета «Захист Вітчизни»

Категорія: Навігація / Новини

Підсумком тритижневого навчання слухачів курсів підвищення кваліфікації вчителів предмета «Захист Вітчизни» в Інституті післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області стали іспити.
Напередодні випуску учасники курсів, а це вчителі загальноосвітніх шкіл та викладачі профтехучилищ і ВНЗ І-ІІ р.а. зі стажем роботи від 1 до понад 30 років, пройшли тестування з питань суспільно-гуманітарних дисциплін (філософія, педагогіка та психологія), а також екзамен з головного фахового предмета – «Захист Вітчизни».
Досвідчені фахівці ІППОЧО і ЧНУ ім.Ю.Федьковича прискіпливо перевіряли і оцінювали рівень знань і практичних навичок «вчителів-учнів», які, в свою чергу, навіть маючи за плечима певний досвід викладання, хвилювалися перед іспитом наче школярики.
Проте рівень знань, як вже невдовзі з’ясувалося, виявився недитячим і причиною цьому є як гідний рівень фахової освіти, так і любов до своєї професії, підкріплена досвідом служби в Збройних Силах і під час роботи в закладах освіти. І все це на тлі високої вмотивованості курсантів отримати гідну оцінку своїм знанням.
Така ж насичена атмосфера тривала під час складання іспиту з предмета «Захист Вітчизни». Адже серед слухачів є офіцери запасу, які проходили службу в різних родах військ. Це професіонали з найрізноманітніших військових спеціальностей – танкісти, артилеристи, військові моряки, воєнні журналісти, розвідники та представники інших військових формувань.
Тож, коли серед «учнів» виникали якісь питання, жодне з них не залишалося без грамотної фахової відповіді. Це і правові і загальні питання, питання стройової підготовки чи захисту від зброї масового ураження, або навіть при потребі з’ясувати точно кількість місць в бойовій машині піхоти – будь-що.
Матеріальна база для проведення екзамену була ретельно підготовлена керівником: підполковник Коноплянко Юрій Борисович забезпечив все, що необхідно для складання будь-яких нормативів. Це і зразки стрілецької зброї для перевірки знань та навичок по принципу дії, зберіганню, догляду та розбиранню-складанню. Споряджання магазину набоями, одягання засобів захисту на час, визначення сторін горизонту за допомогою компасу або годинникової стрілки, визначення та рух по азимуту, орієнтування в питаннях визначення відстаней до цілей тощо.
За результатами іспиту та аналізу активності слухачів курсів кращими визнані: Байдак Богдан Степанович - вчитель чернівецької ЗОШ №33 з досвідом роботи понад 30 років, чиї неодноразові виступи в ході аудиторної практики викликали загальне схвалення; командир другого відділення Козоріз Анатолій Іванович – викладач Клішковецької ЗОШ Хотинського району, який виявив себе з найкращого боку на всіх заняттях і став прикладом для наслідування всім слухачам; вчитель Герцаївського ліцею Тутунару Василь Іванович відзначився своєю стройовою виправкою і вмінням зразково виконувати стройові прийоми як зі зброєю, так і без неї. Під час виконання вправи стрільби з місця по нерухомій цілі з положення сидячи кращий результат показав Іванійчук Іван Онуфрійович, вчитель ПТУ №8.
За словами слухачів, багатьом сподобалося, що вони отримали можливість відвідати військові частини – 5-ту стрілецьку роту Внутрішніх військ, 300-й полк та Чернівецький військово-спортивний ліцей, де на власні очі змогли побачити, які зміни відбуваються в Збройних Силах і в системі освіти зі спеціальною військовою підготовкою, ознайомитися з сучасними вимогами до військовослужбовців та зав’язати тісні стосунки з командирами та керівниками відповідних структур та закладів області. Безцінною також виявилась можливість створити і розповсюдити, завдяки слухачам та викладачам ІППОЧО і викладачам кафедри військової підготовки Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича, загальну базу методичних розробок, творчих проектів, досвіду кожного вчителя, яким тепер зможуть користуватися всі слухачі, коли повернуться до своїх навчальних закладів. У створенні такої інформаційної бази методичних розробок брали участь викладачі Чернівецького ВПХУ №5 Головатий Павло Васильович та ЧВКУ КНТЕУ Толкаченко Віктор Миколайович.
Як відзначають адміністрація інституту на чолі з директором ІППОЧО Біляніним Григорієм Івановичем та викладачі, залучені до викладання дисциплін, всі слухачі настільки активно включалися в навчальний процес, що за ними приємно було спостерігати – які в них зацікавлені обличчя, як активно вони піднімають руку, виявляючи своє бажання відповісти на питання уроку і з яким ентузіазмом вони ділилися своїми знаннями, досвідом або просто думками з тих чи інших питань.
І що цікаво – не дивлячись на поважний вік деяких слухачів, всі курсанти вправлялися настільки швидко і точно, що не виникало жодних сумнівів в їх сумлінному ставленні до своєї справи. Всі так активно включалися в процес, що навіть невелике хвилювання, що завжди притаманне будь-кому під час складання іспиту, розвіялося миттєво, і в приміщенні, де проходив екзамен, відчувалося, що тут захоплено працюють фахівці, професіонали, закохані в свою справу.

Іспити для викладачів предмета «Захист Вітчизни»
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Липень 2020 (18)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше