Інформація
  • Переглядів: 2231
  • Автор: Moderator
  • Дата: 29-11-2012, 06:28
29-11-2012, 06:28

Відбувся обласний семінар вчителів-логопедів

Категорія: Навігація / Новини

28 листопада 2012 р. у Кіманському НВК відбувся обласний семінар вчителів-логопедів районних (міських) ПМПК на тему «Сучасні аспекти діяльності логопедичної служби» за участі начальника управління освіти і науки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Георгія Куриша.
У своєму виступі зазначив, що станом на 1 червня 2012 р. в області налічується 6510 дітей з порушеннями мовлення. Дана категорія дітей отримує корекційну допомогу на логопедичних пунктах та в логопедичних групах при ДНЗ. У порівнянні з минулим роком кількість дітей з таким порушеннями збільшилась на 798, що становить – понад 12 %.
В області працює 81 логопедичний пункт при загальноосвітніх навчальних закладах: 66 в районах і 15 у м.Чернівці, де отримують належну системну корекційної-педагогічну допомогу 3534 дитини.
На сьогоднішній день працює 146 вчителів-логопедів на 120,25 ставок, що становить 58, 3 %. Існує потреба у відкритті ще 86 ставок вчителів-логопедів.
На 100 % забезпечено ставками логопедів м.Чернівці та м.Новодністровськ, на 69,8 % - Сокирянський район, 55,8 % - Кельменецький район, 52,9 % - Хотинський район.
Найменша кількість ставок у: Заставнівському районі – 2 ставки, при необхідності 11,5, Путильському районі – 2 ставки, при необхідності 8,25.
Також було зазначено, що одним із показників життєвої компетентності дошкільника є його мовна компетентність у різних сферах життєдіяльності. Дошкільний вік – найбільш сприятливий період для розвитку навичок мовного спілкування дітей, розвитку мови в тісному взаємозв’язку з розвитком мислення, усвідомлення себе і оточуючого світу. Ось чому, робота по мовному розвитку дітей займає одне з центральних місць в дошкільному закладі. Отже, дошкільні навчальні заклади є зв’язною ланкою із загальноосвітніми навчальними закладами. Тому дошкільні навчальні заклади повинні бути забезпечені фахівцями-логопедами.
У ході семінару виступила консультант-логопед ЧОПМПК Мала Людмила Вікторівна на тему «Актуальність проблеми попередження та подолання мовленнєвих порушень». У виступі було зазначено основні структурні компоненти професійної діяльності вчителя-логопеда, від яких залежить ефективність корекційної роботи та пріоритетні завдання логопедичної корекції.
Завідувач Кіцманською районною ПМПК Оксана Олексюк розповіла про районну ПМПК як координатора діяльності вчителів-логопедів.
У практичній частині семінару були представлені відеозаняття «Незвичайна мандрівка» - вчитель-логопед Кіцманського ДНЗ Ольга Грежук Ярославівна та логопедичне заняття з учнями 2 класу із ЗНМ-ІІІ р. «Тварини світу», вчитель-логопед Лужанського логопедичного пункту – Світлана Рожелюк.
Вчителем-логопедом Кіцманського НВК Світланою Гешко представлена презентація роботи з батьками дітей, які мають мовленнєві порушення.
На семінарі відбулась презентація посібників «Корекційно-розвивальні завдання та ігрові вправи для роботи з старшими дошкільниками і молодшими школярами, що мають фонетико-фонематичні вади мови», «Корекція фонетико-фонематичного недорозвитку мовлення». Автор вчитель-логопед Кіцманського НВК Тетяна Колісник.

Відбувся обласний семінар вчителів-логопедів
Відбувся обласний семінар вчителів-логопедів
Відбувся обласний семінар вчителів-логопедів
Відбувся обласний семінар вчителів-логопедів
Відбувся обласний семінар вчителів-логопедів
Відбувся обласний семінар вчителів-логопедів

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Липень 2020 (10)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше