» » » Михайло Бауер: «2013 рік – рік оновлення технологічного обладнання на харчоблоках загальноосвітніх навчальних закладів»
Інформація
  • Переглядів: 1636
  • Автор: Moderator
  • Дата: 24-11-2012, 12:45
24-11-2012, 12:45

Михайло Бауер: «2013 рік – рік оновлення технологічного обладнання на харчоблоках загальноосвітніх навчальних закладів»

Категорія: Навігація / Новини

23 листопада, під керівництвом директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Михайла Бауера, відбулася нарада з начальниками органів управління освітою міських рад, районних державних адміністрацій Чернівецької області.
У роботі наради також взяли участь: заступник директора Департаменту Любов Тарангул, заступник директора Департаменту – начальник управління фізичної культури та спорту Анатолій Швець, заступник директора Департаменту – начальник управління сім’ї, молоді та з гендерних питань Олександр Довганич, директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Григорій Білянін.
Директор Групи моніторингу системи освіти господарського обслуговування та аудиту установ освіти області Світлана Прінько доповідала «Про стан підготовки навчальних закладів області до осінньо-зимового опалювального сезону».
У своїй доповіді Світлана Іванівна окреслила ряд питань, які потребують постійного та особливого контролю.
По-перше, виконавська дисципліна працівників відділів/ управлінь при поданні інформацій, здачі звітів, а особливо їх узгодженість та правдивість.
По – друге, забезпечення безперебійного функціонування шкільних котелень, теплових мереж, енергетичного обладнання, систем протипожежного захисту, зовнішніх інженерних мереж в опалювальний сезон, а також безпечну їх експлуатацію.
Щоб не виникало проблем під час опалювального сезону роботу планувати заздалегідь.
По – третє, взяти під особистий контроль стан розрахунків за спожиті енергоносії (водо-, тепло-, електро-, газопостачання) та комунальні послуги.
По – четверте, посилити контроль за виконанням вимог нормативно-правових актів з безпеки життєдіяльності та охорони праці в закладах освіти. Особливу увагу звернути на електробезпеку, загальний стан електрогосподарства, трансформаторних підстанцій, протипожежний стан, терміново закупити первинні засоби пожежогасіння.
По-пяте, посилити контроль за дотриманням в закладах освіти вимог діючого санітарного законодавства, особливо з питань організації харчування, забезпечити харчоблоки, буфети продукцією гарантованої якості, вилучити з продажу заборону продукцію. Особливий контроль за проходженням працівниками харчоблоків медичного огляду та особистої гігієни.
По - шосте, вирішити питання щодо введення в штат загальноосвітніх навчальних закладів області посад середніх медичних працівників та дієтичних сестер.
По - сьоме, продовжувати роботу щодо забезпечення функціонування у навчальних закладах внутрішніх туалетів.
«Безумовно, ми говоримо про певні труднощі, проблеми в нашій роботі. Але в цілому система освіти Буковини вдосконалюється, набуває якісних змін.
Вже розпочато будівництво ще 4 шкіл в області. Загальна сума коштів державного фонду на будівництво цих зазначених об’єктів складає 15 млн. 784 тис. грн.», - зазначила Світлана Прінько.
За словами директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту питання організації харчування потребує особливого контролю.
«Кожен працівник харчоблоку повинен неухильно дотримуватися всіх санітарно-гігієнічних норм. Адже, кожен повинен, в першу чергу, думати про здоров’я та безпеку дітей.
Я наголошую, що у кожному районному органі управління освітою має бути фахівець з організації харчування, а також з працівниками цього профілю необхідно систематично проводити навчання.
2013 рік – рік оновлення технологічного обладнання на харчоблоках загальноосвітніх навчальних закладів», - підкреслив Михайло Йозефович.
Важливим питанням, як зазначив Михайло Бауер, є і питання про введення в штати ЗНЗ середніх медичних працівників. «У кожній школі Буковини повинна бути введена така ставка і цей процес необхідно прискорити», - зазначив директор департаменту.
«Про зовнішнє незалежне оцінювання, як вищий ступінь контролю за якістю знань» доповідала Любов Якименко, провідний фахівець Групи моніторингу системи освіти господарського обслуговування та аудиту установ освіти області.
Під час своєї доповіді Любов Володимирівна зауважила, що одним з ефективних елементів підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання, є пробне тестування. Досвід попередніх років свідчить про таку закономірність: чим більший відсоток учасників пробного ЗНО у певному районі/місті, тим вищими є статистичні показники основного тестування на цій території. За її словами, станом на 22 листопада 2012 року кількість зареєстрованих випускників на пробне тестування, становить 2856 (43,7% від загальної кількості випускників). Найбільше зареєстрованих у Хотинському (57,0%), Заставнівському (54,8%), Сокирянському (49,2%), Герцаївському (39,8%), Кіцманському (39,0%), Кельменецькому (36,2%), Глибоцькому (35,7%), Сторожинецькому (35,0%); найменше Путильському (29,2%) і Новоселицькому (29,0%) районах.
Любов Якименко розповіла присутнім про те, що нового чекає випускників 2013 року під час проведення ЗНО.
Український центр оцінювання якості освіти опублікував характеристики цьогорічних тестів зовнішнього незалежного оцінювання. Виявилося, що ЗНО-2013 зазнає деяких змін.
По-перше, зменшено кількість балів за власне висловлення. Зокрема, з української мови та літератури, а також з російської мови ставитимуть 20 тестових балів, замість 24. Менше отримуватимуть за власну думку з англійської, німецької, французької та іспанської мов – замість 20, тільки 14 балів.
По-друге, зменшено кількість тестових завдань з історії України та всесвітньої історії: замість 60 тестових завдань буде 55. Відповідно зменшиться кількість часу на виконання тестів – з 150 до 135 хвилин.
По-третє, на майбутньому тестуванні буде нова програма з біології та історії України, з якою можна ознайомитися на сайті українського центру оцінювання якості освіти: www.testportal.gov.ua.
Реєстрація осіб для проходження зовнішнього незалежного оцінювання здійснюватимуть регіональні центри оцінювання якості освіти з 4 січня до 5 березня 2013 року.
Зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься в наступному році після завершення навчального процесу в загальноосвітніх навчальних закладах.
Заслухавши та проаналізувавши доповідь, Михайло Бауер зауважив, що: «Результати зовнішнього незалежного оцінювання необхідно значно покращувати. Заклади нового типу повинні утверджувати свій статус.
Переконаний, що сьогодні всі вже зрозуміли, що без сертифікатів ЗНО обійтися неможливо, їх нереально ні підробити, ні купити. Тому необхідно серйозно оволодівати знаннями, аби в цьому документі були якомога вищі бали. Адже сьогодні на молодь ми покладаємо великі надії у розв’язанні гострих і болючих питань нашого буття, які потребують інноваційного мислення. А це під силу лише якісно новій генерації, тобто майбутньому поколінню, яке сформує обличчя нашої країни – духовної, світлої, щирої, багатої на таланти», - підкреслив директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту.
Заступник директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Любов Тарангул розповіла присутнім про організацію дозвілля школярів під час зимових канікул.
Як зазначила Любов Миколаївна, робота Департаменту спрямована на реалізацію державної політики з питань сім’ї, дітей та молоді. Особливою турботою Департаменту є діти, зокрема діти-сироти, діти, які позбавлені батьківського піклування. Завдяки соціальним ініціативам Президента, робота для влаштування дозвілля, відпочинку дітей зазначених категорій значно посилилась.
Департамент продовжує працювати в напрямку соціальної підтримки сім’ї та подоланні сімейного неблагополуччя. З метою належної організації новорічних та різдвяних свят для дітей та юнацтва області, готується розпорядження обласної адміністрації «Про організацію святкування в області новорічних та різдвяних свят», яким було затверджено графік проведення новорічно-різдвяних заходів, запланованих на грудень-січень 2012-2013 років.
В приміщенні Чернівецького академічного обласного українського музично-драматичного театру імені О. Кобилянської 19 грудня 2012 року заплановане театралізоване дійство до Дня Святого Миколая. Учасниками дійства буде близько 500 дітей-сиріт, дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей.
Свято новорічної ялинки заплановано 26, 27 та 28 грудня 2012 року за участю голови обласної державної адміністрації в приміщенні обласного центру естетичного виховання «Юності Буковини».
Департаментом освіти і науки, молоді та спорту буде проведено благодійну акцію «Милосердя» у Центральному палаці культури міста Чернівців. З 3 по 12 січня 2013 року, окрім державних вихідних, демонструватимуться по три новорічно-різдвяні вистави, де близько 5 тисяч дітей отримають солодкі подарунки.
Крім того, Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської, Чернівецька обласна філармонія, Чернівецький обласний театр ляльок надають безкоштовні квитки на новорічно-різдвяні вистави для дітей соціально-незахищених категорій. В усіх школах, інтернатних закладах районних державних адміністраціях заплановані додаткові заходи щодо влаштування дозвілля дітей на новорічно-різдвяних канікулах.
Під час наради розглядалося питання «Про підсумки оздоровлення та відпочинку школярів влітку 2012 року», доповідала Аліна Данилків, головний спеціаліст управління сім’ї, молоді та з гендерних питань Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації.
За словами Аліни Данилків, у 2012 році на оздоровлення та відпочинок дітей в області працювали 442 (у 2011р. - 415) закладів, з яких 14 (у 2011р. - 14) – стаціонарних оздоровчих закладів (позаміські), 392 (у 2011р. - 389) – пришкільних таборів з денним перебуванням, 11 (у 2011р. - 11) наметових, та 25 закладів праці та відпочинку (у 2011р. - 1).
Основне завдання оздоровчої кампанії 2012 року щодо охоплення не менше 50 % контингенту учнів Чернівецької області та 100% дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, і 70 % дітей із малозабезпечених сімей виконано.
Протягом літа 2012 року відпочинком та оздоровленням всього забезпечено 56089 дітей 1-10 класів, що складає 60,9 % від загальної чисельності дітей цієї категорії, з них: оздоровилось 8157 (8,9 %), відпочило – 47932 (52 %) дітей. Різними формами відпочинку та оздоровлення було охоплено 28498 (78,4%) дітей пільгових категорій, у тому числі 977 (100%) дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 982 (57%) дітей-інвалідів, 19052(74 %) дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, 7487 (82%) талановитих та обдарованих дітей.
За результатами наради Михайло Бауер прийняв ряд рішень та дав доручення відповідним працівникам. Доручення невдовзі будуть розміщені на нашому сайті.

Михайло Бауер: «2013 рік – рік оновлення технологічного обладнання на харчоблоках загальноосвітніх навчальних закладів»
Михайло Бауер: «2013 рік – рік оновлення технологічного обладнання на харчоблоках загальноосвітніх навчальних закладів»
Михайло Бауер: «2013 рік – рік оновлення технологічного обладнання на харчоблоках загальноосвітніх навчальних закладів»
Михайло Бауер: «2013 рік – рік оновлення технологічного обладнання на харчоблоках загальноосвітніх навчальних закладів»
Михайло Бауер: «2013 рік – рік оновлення технологічного обладнання на харчоблоках загальноосвітніх навчальних закладів»
Михайло Бауер: «2013 рік – рік оновлення технологічного обладнання на харчоблоках загальноосвітніх навчальних закладів»
Михайло Бауер: «2013 рік – рік оновлення технологічного обладнання на харчоблоках загальноосвітніх навчальних закладів»
Михайло Бауер: «2013 рік – рік оновлення технологічного обладнання на харчоблоках загальноосвітніх навчальних закладів»
Михайло Бауер: «2013 рік – рік оновлення технологічного обладнання на харчоблоках загальноосвітніх навчальних закладів»
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Липень 2020 (12)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше