Інформація
  • Переглядів: 1975
  • Автор: Moderator
  • Дата: 13-11-2012, 08:43
13-11-2012, 08:43

«Кращої, ніж рідна, мови не буває...»

Категорія: Навігація / Новини

Мова — це доля нашого народу, і вона залежить від того,
як ревно ми всі плекатимемо її.
(Олесь Гончар)


В українського народу, як і в інших народів світу, є багато радісних свят, які відповідають його потребам, стану душі, характеру, традиціям. Це веселі свята з піснями і танцями, повні гумору і щирої радості. Але є одне свято, яке тільки починає входити в наше життя, робить перші несміливі кроки, — це свято рідної української мови.
Минулого тижня в Україні на державному рівні відзначався День української писемності та мови. Це масштабне і значуще свято для українців усього світу, які об’єднані спільним корінням, історією, мовою, культурою і традиціями.
Мова – це диво, яке ми чуємо від миті свого народження, це почуття, які допомагають нам виразити любов і турботу про рідних та друзів, це радість, якою ми ділимось з близькими людьми, це душа, що випромінює життєву силу, це невичерпне джерело, звідки ми черпаємо наснагу, знання і прагнення осягнути всесвіт. Саме вона – наша мова – втілює в собі український характер, нашу пам’ять, історію та душевну міць, наші звичаї і традиції, розум і багатющий досвід поколінь, ніжну красу і силу душі людської.
Зараз українська мова оживає в школах, дитячих садках, на телеекранах, на рівні державного спілкування. Плекають і пестять її наші поети й письменники. Добре знання української мови – це обов’язок кожного громадянина суверенної України. Мова народжується не просто з уст українського народу, а з глибин його серця й душі. Обов’язок кожного з нас – турбуватися про її долю, удосконалювати, збагачувати.
Цікаво та змістовно відзначили загальнодержавне свято і в Кострижівській ЗОШ: день розпочали із урочистої лінійки, відбувся І етап Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика, в якому взяли участь учні 3-11 класів, яскравим вогником стало мовне свято «Наша мова солов’їна» за участі учнів і батьків 4 класу. Мов у яскравий вінок, вплітали учні слова-епітети: ніжна, мила, світанкова, колискова, мелодійна, солов’їна, барвінкова українська мова. Всі разом дослухалися до мудрої поради матусі, яка навчає свою доню «не скупитись ніколи на добро», «не вчинити Батьківщині зради», «не зламати гілку калинову», «не зректися маминої мови». Захід супроводжувався віршами, піснями. Учні продемонстрували любов до українського поетичного слова, своїми виступами вдало розкрили невичерпні багатства української мови, її значення для нащадків.
Мова жива, вона немов чисте джерело, що витікає з-під землі і поїть кожного, хто припадає до неї устами. Її не можна не любити, бо вона прекрасна. Щоб її вивчити, потрібно докласти багато зусиль. А вчити рідну мову треба ціле життя, бо вона весь час змінюється, розвивається. Тож пам’ятайте, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.
С. Цуканова,
вчитель початкових класів
Кострижівська ЗОШ І-ІІІ ступенів


«Кращої, ніж рідна, мови не буває...»
«Кращої, ніж рідна, мови не буває...»
«Кращої, ніж рідна, мови не буває...»
«Кращої, ніж рідна, мови не буває...»
«Кращої, ніж рідна, мови не буває...»
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (66)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше