» » » Осінні канікули для гуртківців Глибоцького Центру туризму та краєзнавства
Інформація
  • Переглядів: 1248
  • Автор: Moderator
  • Дата: 7-11-2012, 14:59
7-11-2012, 14:59

Осінні канікули для гуртківців Глибоцького Центру туризму та краєзнавства

Категорія: Новини / Заклади позашкільної освіти області

Осінні канікули для гуртківців Глибоцького Центру туризму та краєзнавства пройшли змістовно і цікаво.
Вихованці Центру з Корчівецької, Кам´янської, Опришенської шкіл та Глибоцького ліцею (всього 30 чоловік) здійснили екскурсійну поїздку до міста Умань Черкаської області.
Подорож тривала 2 дні, за які діти змогли оглянути декілька унікальних об´єктів, які хоча б раз у житті повинен побачити кожен українець.
Ми відвідали 2 об´єкти, які по-праву належать до 7 чудес України. Перший – це історико - архітектурний заповідник «Старе місто (Кам´янець-Подільський)» та парк «Софіївка» в Умані.
У Кам´янець-Подільському екскурсовод Ігор Байдак провів нашу групу до фортеці дорогою, якою рідко ходять туристи. Він показав нам декілька фортифікаційних кордонів, які захищали одну з наймогутніших фортець. Ці фортифікаційні укріплення вважаються одними з кращих у Східній Європі. Нас вразили могутні стіни та вежі, мальовничий каньйон Смотрича, замковий міст заввишки 44 метри. До центру старого міста, на якому не залишила відбитку архітектура ХХ сторіччя, ми піднялися кам´яними сходами, облаштованими відомим меценатом, лікарем Фаренгольцом у ХІХ столітті. У наших спогадах та на фотосвітлинах залишилися неповторні Домініканський та Тринітарський костели, кафедральний собор Святих апостолів Петра і Павла, площі Вірменський та Польський Ринок
Дорогою до міста Хмельницького ми звернули у село Сутківці, щоб побачити Покровську церкву-фортецю (1467 р.) — унікальний зразок зодчества XIV—XV ст., один з найдавніших в Україні оборонних храмів і єдиний середньовічний оборонний храм тетраконхового типу. Надзвичайно цікава історія цього храму. Адже будувалася вона як фортеця, а у 1476 році фортецю перебудували під церкву. У 16 столітті стіни першого ярусу церкви було розписано фресковим живописом. Неподалік церкви видніються руїни Сутковецького замку (XVІ ст.), розташованого на подовженому пологому мисі. Замок відокремлений від височини, яку займають Сутківці, долиною струмка. Від колись могутньої фортеці до нашого часу вціліли лише частково мури та східна башта.
За короткий час перебування у Хмельницькому учасники подорожі пройшлися старою частиною міста – вулицею Проскурівською, яка свідчить про історичне минуле гарного подільського міста. Особливу увагу дітей привернула Хмельницька обласна дитяча бібліотека. Видно, що тут все зроблено з любов´ю для юного читача: і ошатні читацькі зали, і виставки робіт учнів, і кімната для проведення бесід про Зоряне небо та космос.
Наступним об´єктом екскурсії був Меджибіжський замок – пам´ятка архітектури ХVI століття, виконана у стилі Ренесанс. Ця фортеця ще носить назву «Білий лебідь», тому що її білі стіни відбиваються у водному «дзеркалі» річки Південний Буг. На території фортеці діють музейні кімнати, де зібрані експонати свідчать про історичні події, які відбувалися у замку, про побут, традиції, релігію місцевого населення.
У місті Летичеві група відвідала домініканський монастир, заснований польським шляхтичем Яном Потоцьким у 1606 році. Багата історія цієї римо-католицької святині. Упродовж століть вона зазнавала розквіту та руйнації. Тепер же можна побачити величний Санктуарій Летичівської Богородиці, у відновлених приміщеннях функціонують Реколекційний дім та Дім паломника, упорядковане ошатне подвір´я.
В Умані нас чекало справжнє «чудо» - шедевр архітектурно-паркового мистецтва, унікальний витвір людської праці та фантазії, Національний дендропарк «Софіївка». Зі слів екскурсовода, «Софіївка» належить до найгарніших парків – пам´яток садово-паркового мистецтва Європи. Його площа становить близько 180 га. Парк вражає неповторною красою та загадковою романтичністю. Тут все «говорить» про досконалу гармонію стосунків людини та природи. Нас дивували озера та водоспади, гроти та алеї, альтанки та статуї, острови та підземна річки. І навіть осіння похмура погода не змогла применшити нашого захоплення та зачарування красою парку. Всі учасники групи погодилися з висловом відомого мандрівника Івана Долгорукого: «…Хто не бачив «Софіївки», той не має повної уяви про те, як мистецтво впливає на природу. Каміння й вода – ось її багатство… Зайдеш, не вийшов би вічно: усе прекрасно… Скрізь видно геній смаку…»
Але, на жаль, і наша мандрівка добігла свого кінця. Натхненні такою красою, школярі повернулися додому, щоб поділитися враженнями зі своїми батьками, друзями, однокласниками.
З 2 по 4 листопада учнями Кам'янської ЗОШ та Глибоцького ліцею був здійснений триденний похід в село Поляниця Івано-Франківської області зі сходженням на гору Хом'як (1542 м). Крім нелегкого сходження на одну із найкрасивіших вершин Українських Карпат, група відвідала гірсько-лижний туркомплекс "Буковель", Скелі Довбуша та водоспад Пробій в місті Яремча.
А 3 листопада три команди вихованців Глибоцького Центру туризму представили наш заклад на Міжнародних змаганнях «Буковинські екстремальні ігри-2012», які проводились у Чернівцях. Старша команда проходила 6-годинну дистанцію IV класу, а команди молодших учасників змагались на дистанції ІІ класу, яка тривала 3 години. На змаганнях учасники змогли продемонструвати свої знання та навики з пішохідного, велосипедного, водного туризму, спортивного орієнтування та туристських навичок, які вони здобувають на гурткових заняттях у Центрі туризму.
Збагачені новими знаннями та враженнями, вихованці Центру туризму та краєзнавства приступили до навчання у школах.
Оксана Меленко,
методист Глибоцького центру туризму


Осінні канікули для гуртківців Глибоцького Центру туризму та краєзнавства
Осінні канікули для гуртківців Глибоцького Центру туризму та краєзнавства
Осінні канікули для гуртківців Глибоцького Центру туризму та краєзнавства
Осінні канікули для гуртківців Глибоцького Центру туризму та краєзнавства


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше