» » » Осінні канікули гуртківців Чернівецького обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді
Інформація
  • Переглядів: 1103
  • Автор: Moderator
  • Дата: 7-11-2012, 14:49
7-11-2012, 14:49

Осінні канікули гуртківців Чернівецького обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді

Категорія: Новини / Заклади позашкільної освіти області

Сприятлива осіння погода дала можливість гуртківцям Чернівецького обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді активно, спортивно та навіть екстримально провести канікули.
Початком тренувально-змагального сезону була участь гуртківців центру у традиційному Чемпіонаті області зі спортивного орієнтування серед учнівської молоді «Парки Буковини», що відбувся 13-14 жовтня 2012 року. Дистанції учасників пролягали стрімкими схилами лісового масиву «Кемпінг» та серед багатоповерхівок житлових районів Бульвару Героїв Сталінграду та вулиці Південно-Кільцевої.
Згодом, двома групами гуртківців-орієнтувальників, поповнились ряди учасників київських міжнародних змагань «Кубок Онищука». Всього в змаганнях взяли участь більше 1000 спортсменів з України, Білорусі, Молдови та Росії. Триденна програма включала паркові спринти та довгу дистанцію класичного орієнтування. Цікаво, що в лісовому масиві Боярка, елітній групі організатори запропонували дистанцію 30-річної давнини. Отже, можна було порівняти свої результати із учасниками товариського матчу збройних сил СРСР та Фінляндії. Місце змагань не менш легендарне – саме під Бояркою відбувались події, описані М.Островським в романі «Як гартувалась сталь», це підтвердили й експонати музею, розташованого неподалік арени змагань.
20-21 жовтня 2012 року відбулися змагання з боулдерінгу „Кубок надземелля”. Змагання були присвячені відкриттю нового скелелазного тренажеру Чернівецького обласного клубу скелелазіння та альпінізму "Буковина". Змагання пройшли у форматі фестивалю у двох вікових категоріях. Кожному учаснику було запропоновано 24 "проблеми" різної складності по 3 години на їх проходження. Вихованці гуртка „Скелелазіння” (керівник О.Є.Соваж) прийняли у змаганнях активну участь, змогли проявили свої здібності, набули досвіду.
Цікавою була мандрівка вихованців гуртка „Історичне краєзнавство”, під керівництвом І.Є.Козлова в Заставнівський район. Гуртківці досліджували унікальну геологічну пам’ятку – печеру „Гострі Говди”, що розташована в с.Кострижівка.
2 листопада 2012 року учні військово-спортивного ліцею-інтернату (гурток Козацтво „Джура”, керівник гуртка І.Є.Козлов) відвідали музей бойової слави в м.Яремче Івано-Франківської області та мали можливість ознайомитись з природними об’єктами місцевості.
Керівники гуртків Я.О.Лотоцький, С.В.Качуляк, Є.В.Немеш, І.В.Іващенко зі своїми гуртківцями здійснили тренувальні походи за маршрутом: м.Чернівці – м.Вижниця – перевал Німчич – м.Вижниця.
2 листопада найменші вихованці ОЦТКЕУМ, учасники гуртка „Пішохідний туризм” (керівник Дребот Т.В.) здійснили незабутню подорож хребтом „Берізка” Вижницького національного парку, а також провели краєзнавчі дослідження заповітних скель-волхвів урочища «Протяте каміння».
3 листопада 2012 року в районі міського пляжу міста Чернівців „Гідропарк” відбувся старт відкритих міжнародних змагань зі спортивного туризму «ХІ Буковинські екстремальні ігри – 2012» на видових дистанціях з велосипедного, пішохідного, спелеологічного, гірського туризму та спортивного орієнтування. Програма змагань була в форматі гонки з контрольним часом 3 та 6 годин. Команду ОЦТКЕУМ представляли гуртківці центру: Фештрига Євген, Мангер Валентин, Погосян Вілен та Даніел Лукенюк. Окремо, у складі збірних команд приймали участь керівники гуртків ОЦТКЕУМ: А.В.Федорюк, А.В.Кіс, К.О.Костюк, О.М.Токарюк’.
У відкритих змаганнях ЦР ФСТ «Україна» 2-4 листопада взяли участь гуртки І.Д.Тумака , О.М.Палагнюка , Н.М.Омельченко В програмі змагань між клубами розігрувався приз Ю.Луневського. Збірна ОЦТКЕУМ посіла ІІІ місце. На старти вийшли, крім спортсменів-розрядників і новачки, що робили свої перші самостійні кроки на лісових трасах. В різних вікових групах в особистому заліку вихованці ОЦТКЕУМ завоювали низку нагород різного ґатунку.
З метою підготовки збірної команди області з велосипедного туризму був проведений навчально-тренувальний похід за маршрутом: м.Чернівці – с.Валя Кузьмин – с. Бояни – с.Рідківці – м.Чернівці. Підготовку учасників здійснювали керівники гуртків В.Л.Майданський, О.І.Кілінський, І.Г.Іващенко Під час подорожі велотуристи вдосконалили навики водіння велосипеда, навчились орієнтуватись за велолегендою.
Керівником методичного об’єднання „Спортивний туризм” А.В.Гуляєвим та керівниками гуртків А.В.Кіс, А.В.Федорюком, С.М.Онофрійчуком було організовано тренування на місцевості, з метою підготовки юніорської команди області до відкритих змагань Чернівецької області з пішохідного туризму серед учнівської молоді в закритих приміщеннях «Кубок пам’яті Ігоря Лаптєва», а також розроблено та підготовлено умови та схеми дистанцій змагань.
Активний спортивний туризм є могутнім засобом фізичного, естетичного, морально-етичного виховання підростаючого покоління. І все це здійснюється простими і доступними засобами: походами, подорожами, екскурсіями, прогулянками, туристичними зльотами і змаганнями, а також краєзнавчою і природоохоронною діяльністю. Вихованці туристсько-краєзнавчих гуртків з захопленням мандрують, змагаються, орієнтуються та повноцінно розвиваються.

Осінні канікули гуртківців Чернівецького обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді
Осінні канікули гуртківців Чернівецького обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Вересень 2020 (36)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше