» » » Михайло Бауер: Інклюзивна освіта – перспективна форма організації навчально-виховного процесу
Інформація
  • Переглядів: 2861
  • Автор: Moderator
  • Дата: 31-10-2012, 11:28
31-10-2012, 11:28

Михайло Бауер: Інклюзивна освіта – перспективна форма організації навчально-виховного процесу

Категорія: Навігація / Новини

Сьогодні, 31 жовтня 2012 року, за участі Михайла Йозефовича, директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької ОДА в Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1 розпочав роботу обласний науково-практичний семінар для педагогів інклюзивних шкіл міста та області з проблеми «Інклюзивне навчання: пріоритети та перспективи впровадження в Чернівецькій області».
Михайло Йозефович у своємі виступі окреслив реалії та перспективи розвитку інклюзивної освіти в Чернівецькій області.
«Сьогодні в Україні актуальною є проблема освіти дітей з особливими освітніми потребами. У зв’язку з цим розширюється та удосконалюється мережа навчальних закладів, де навчаються такі діти.
Широкого розвитку набуває інклюзивна освіта, яка передбачає, що діти з особливими освітніми потребами відвідують звичайний дитячий садок, школу, навчаються і виховуються разом зі своїми ровесниками.
Як свідчить досвід інших держав, діти, які відвідують загальноосвітні навчальні заклади, отримують якіснішу освіту. Вони більш комунікабельні, відкриті для спілкування, краще пристосовані до життя у суспільстві. Право таких дітей на інтеграцію у суспільство – основний принцип міжнародних стандартів, а забезпечення їм доступу до якісної освіти є основою такої реальної інтеграції», – зауважив директор Департаменту.
У Чернівецькій області нараховується 41594 дитини з вадами психофізичного розвитку, що становить 22% від загальної кількості дітей віком від 0 до 18 років.
Із них: 6514 із вадами зору, 319 – з порушеннями слуху, 7534 – з порушеннями опорно-рухового апарату, 6510 – з порушеннями мовлення, 93 – з раннім дитячим аутизмом, 877 – із затримкою психічного розвитку, 1920 – із вадами розумового розвитку, 17890 – з труднощами розвитку нормами інтелекту.
Мережа спеціальних навчальних закладів дозволяє надавати освітні послуги дітям різних нозологій: з вадами слуху, розумового розвитку, вадами мовлення, зору.
Необхідність відкриття обласного навчально-реабілітаційного центру №1 викликана збільшенням кількості хворих дітей та пошуком інноваційних форм надання не тільки освітніх послуг, але й створенням умов для їх реабілітації та зміцнення здоров’я. У закладі створено всі умови для навчання та проходження комплексної медичної, психологічної, соціальної, професійної реабілітації дітей. У навчально-реабілітаційному центрі працюють досвідчені медики, дефектологи, сурдопедагоги, олігофренопедагоги, психолог, соціальний педагог, логопед. Надається підтримка не тільки дітям, але й батькам. Цікавою у плані компенсації втрачених функцій є співпраця навчально-реабілітаційного центру з кінно-спортивним клубом «Троя».
Із загальної кількості дітей з особливими освітніми потребами -1336(2011н.р.),1591(2012) – дітей-інвалідів.
- за індивідуальною формою у 2012/2013 н.р. навчається - 507 учнів ( у тому числі – 358дітей інвалідів навчається на дому), у 2011/2012 н.р. – 397;
- у загальноосвітніх навчальних закладах, в т.ч. у класах з інклюзивною освітою у 2012/2013 н.р. навчається 50 учнів, у 2011/2012 н.р. – 35.
Науково-методичну, консультативну допомогу загальноосвітнім навчальним закладам щодо організації інклюзивного навчання надають обласна психолого-медико-педагогічна консультація, науково-методичний центр практичної психології та соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти.
Одним із аспектів інклюзивної освіти є соціалізація дітей цієї категорії та досягнення якості навчання. Основною метою інклюзивної освіти є якісні зміни в особистісному розвитку таких дітей.
За словами Михайла Йозефовича, важливою умовою інклюзивного навчання є командний підхід, або інакше кажучи колективний вплив на дитину з боку педагога, психолога, соціального педагога, логопеда, дефектолога, лікаря, реабілітолога, батьків. Створення такої команди є дуже бажаним, оскільки всі її учасники діють за єдиним планом, маючи можливість відстежувати і корегувати практично всі показники розвитку дитини.
Виступ додається: vistup.doc [ b] (cкачувань: 10).
Еляна Данілавічютє, кандидат педагогічних наук, завідувач лабораторії логопедії Інституту спеціальної педагогіки НАПН України розповіла присутнім про об’єктивні умови та реалії впровадження інклюзивної освіти в Україні.
Світлана Литовченко, кандидат педагогічних наук, учений секретар, завідувач лабораторії сурдопедагогіки Інституту спеціальної педагогіки НАПН України висвітлила актуальні проблеми інклюзивної освіти для сучасних розробок Інституту спеціальної педагогіки НАПН України.
Презентацію Ресурсного центру інклюзивної освіти Чернівецької області провела Олена Савчук, директор Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1, яка окреслила ряд проблем над вирішенням яких працює на даний час колектив центру.
Під час відкриття семінару учасники провели відеоконференцію з Борисом Морозом, доктором біологічних наук, лауреатом державної премії України, директором НВП «ВАБОС» та побачили концерт вихованців центру «Бути почутими…».
Поміж робочими секціями учасники мали змогу оглянути навчально-методичну базу центру, розпитати про задум Ресурсного центру інклюзивної освіти та розглянути отримані матеріали семінару, в яких можна знайти методичні рекомендації, кольорову вкладку про відділення медичної реабілітації, декілька буклетів з корисною інформацією та контактними даними та ін.
Практичний блок включав інтерактивні діалоги, презентації та круглий стіл з теми семінару. Спеціально створені групи учасників почергово відвідували логопедичне індивідуальне заняття (проводила Анатійчук Марина Олексіївна), заняття з психологом з подолання проблеми міжособистісного спілкування (проводила Вовчук Мар'яна Флорівна), заняття з розвитку мовлення для дітей дошкільного віку зі складними порушеннями розвитку первинні діагностичні обстеження дитини з психо-фізичними порушеннями(проводила Мала Надія Іванівна).
Коментарі, ідеї та власне бачення питань учасники семінару висловлювали під час круглого столу, де були представлені також доповіді гостей зі шкіл Чернівецької області.
Основною презентаційною темою ЧОНРЦ №1 став відкритий 1 вересня ц. р. Ресурсний консультативно-методичнийи центр інклюзивного навчання.
Основна мета діяльності його – надання психолого-педагогічних та корекційно-реабілітаційних послуг дітям з особливими потребами та їх батькам, консультації фахівців та пердагогів в сфері інклюзивного навчання для створення належних умов і задоволення освітніх потреб дітей з особливими освітніми потребами.
Послуги тут надають досвідчені дефектологи, сурдопедагоги, олігофренопедагоги, логопеди, лікарі (педіатр, невропатолог, психіатр), спеціалісти з лікувальної фізкультури, фізіотерапії, массажу, психологи, соціальні працівники. Детальніше про діяльність ресурсного центру можна дізнатись на сайті за посиланням: http://www.cvnrc.com/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=77.
Під час засідання "круглого столу" учасниками було прийнято методичні рекомендації.
Михайло Бауер: Інклюзивна освіта – перспективна форма організації навчально-виховного процесуМихайло Бауер: Інклюзивна освіта – перспективна форма організації навчально-виховного процесуМихайло Бауер: Інклюзивна освіта – перспективна форма організації навчально-виховного процесуМихайло Бауер: Інклюзивна освіта – перспективна форма організації навчально-виховного процесуМихайло Бауер: Інклюзивна освіта – перспективна форма організації навчально-виховного процесуМихайло Бауер: Інклюзивна освіта – перспективна форма організації навчально-виховного процесуМихайло Бауер: Інклюзивна освіта – перспективна форма організації навчально-виховного процесуМихайло Бауер: Інклюзивна освіта – перспективна форма організації навчально-виховного процесуМихайло Бауер: Інклюзивна освіта – перспективна форма організації навчально-виховного процесуМихайло Бауер: Інклюзивна освіта – перспективна форма організації навчально-виховного процесуМихайло Бауер: Інклюзивна освіта – перспективна форма організації навчально-виховного процесускачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (9)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше