Інформація
  • Переглядів: 2281
  • Автор: Moderator
  • Дата: 10-02-2011, 13:42
10-02-2011, 13:42

Робота експертної комісії

Категорія: Навігація / Новини

Сьогодні о 10 годині розпочала роботу на виїзному засіданні експертна комісія Головного управління освіти і науки облдержадміністрації з атестації освітньої діяльності навчального закладу та колективу комунального закладу «Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №2». Голова комісії – начальник Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Михайло Йозефович Бауер.

З робочою програмою членів комісії ознайомила Олена Михайлівна Пономаренко, начальник відділу професійно-технічної освіти, ліцензування та акредитації ГУОН ОДА.

В планах експертної комісії ознайомитися з Чернівецькою спеціальною школою-інтернатом №2, робота із шкільною документацією по організації навчально-виховного процесу, матеріально-технічного забезпечення, адміністративно-господарської та фінансової діяльності навчального закладу.

Кожним фаховим експертом перевіряється стан роботи по предмету з зазначених в робочій програмі питань:
• Відповідність приміщень завданням реалізації освітніх програм.
• Відповідність обладнання навчальних приміщень типовим перелікам та вимогам навчальних програм.
• Дотримання санітарно-гігієнічних, естетичних вимог, техніки безпеки і охорони праці до організації навчального процесу.
• Забезпечення учнів підручниками, програмною художньою літературою, посібниками.
• Аналіз кадрового забезпечення викладання предмету.
• Відповідність форм і методів організації навчально-виховного процесу завдання та змісту освіти.
• Позаурочна навчальна діяльність, індивідуальна робота з ліквідації прогалин в знаннях учнів та з обдарованими учнями.
• Ефективність контролю та педагогічного аналізу з предмету.
• Управлінська діяльність керівництва закладу щодо забезпечення державних вимог до організації та результативності загальноосвітньої підготовки.


Робота експертної комісіїРобота експертної комісіїРобота експертної комісіїРобота експертної комісіїРобота експертної комісіїРобота експертної комісії
Довідка

Чернівецька спецшкола-інтернат № 2 була заснована у 1953 році. Місцем її розташування став колишній попівський будинок по вулиці Новоселицькій, 5 (Гарячий Урбан).
Будинок з 4-х кімнат прийняв 34 учнів, які розмістилися у трьох класах. Учнями цього закладу стали глухі та туговухі діти.
Першим директором школи був Архипов Олександр Дмитрович. Кадрове забезпечення склали вчителі: Юхно Ніна Михайлівна, Закрижевська Ромуальда Леонідівна, Сокуренко Лариса Панасівна; вихователі: Сопельникова Поліна Іванівна, Стос Марія Андріївна, Єрмолаєва Ліза Сергіївна.
У 1955 році школа одержала ще два приміщення колишнього монастиря по вул. Галицькій (тепер вул. Жасмінна). Таким чином, школа мала вже два корпуси: у першому навчались учні молодших класів, а в другому – старшокласники.
У 1956 році зі школи були виведені класи глухих дітей, а заклад став іменуватися школою-інтернатом для туговухих дітей, яких було близько 80.
В 1974 році спецшкола для слабочуючих дітей отримала гарне приміщення, в якому учні навчаються і тепер.
Навчально-виховний процес забезпечують люди, віддані своїй справі, які підтримують започатковані традиції та удосконалюють їх.
На сьогоднішній день у закладі функціонують 16 класів, де навчається 128 вихованців. При школі є дошкільне відділення, в якому організовано корекційно-розвивальну роботу для 15 дітей 4-6 річного віку. Створено 2 класи для учнів зі складними вадами (слабочуючі з розумовою відсталістю).

Головна мета закладу – розвиток і формування фізично та морально здорової особистості дитини-інваліда, забезпечення якісного рівня навчальних досягнень учнів школи, їх соціально-психологічної реабілітації з метою підготовки до повноцінного життя в сучасному суспільстві.

Основні проблеми над якими працюють педагоги школи:
- формування і корекція розмовної мови учнів на основі розвитку збереженої слухової функції з метою використання слуху в навчальному процесі, як засобу пізнання та мислення, в позаурочний час для сприйняття мови оточуючих та спілкування з ними;
- всебічний розвиток та формування особистості слабочуючих дітей;
- створення додаткових умов для розвитку творчого потенціалу особистості дитини за рахунок диференціації та індивідуалізації навчально-виховного процесу, розширення мережі гуртків, секцій, об'єднань за інтересами;
- становлення особистості дитини-інваліда шляхом удосконалення складових її духовності;
- використання комп’ютерних і телекомунікаційних технологій як ефективних засобів соціальної адаптації дітей з вадами слуху в чуюче середовище з метою розкриття їхніх інтелектуальних здібностей та творчих можливостей.

Основні напрямки роботи школи:
• здійснення компенсуючого корекційно-розвиваючого навчання і виховання дітей;
• розробка і апробація адаптованих та авторських програм, критеріїв оцінювання навчальних досягнень слабочуючих учнів;
• підготовка учнів до самостійного свідомого вибору майбутньої професії;
• внутрішкільний моніторинг: свідома оцінка і взаємокорекція спільної діяльності педагогічного колективу.скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (92)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше