Error: Incorrect password!
Декада професії — засіб активізації пізнавальної діяльності учнів » Департамент освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації
 
» » » Декада професії — засіб активізації пізнавальної діяльності учнів
Інформація
  • Переглядів: 1710
  • Автор: Moderator
  • Дата: 19-10-2012, 07:02
19-10-2012, 07:02

Декада професії — засіб активізації пізнавальної діяльності учнів

Категорія: Новини / Заклади професійної (професійно-технічної) освіти

Декади професій - одна з наймасовіших форм позаурочної роботи з учнями у Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки (директор С.І. Одайський), адже це комплекс навчально-виховних заходів, спрямованих на розвиток творчості учнів, поглиблення та розширенням знань з предметів, збагачення науково-методичного досвіду викладачів та майстрів виробничого навчання. Якість знань, умінь і навичок учнів, глибина їхнього світогляду, формування нахилів до певних видів праці, які вони набувають в училищі, визначається, насамперед, ефективністю уроків. Проте час уроку суворо обмежений, його погоджено з навчальною програмою, а відступ від неї часто неможливий. Тому частину завдань навчання і виховання майбутніх кваліфікованих робітників слід вирішувати в позаурочний час і під час найрізноманітніших заходів. Використання різноманітних методів активізації під час позакласної діяльності сприяє впровадженню технології особистісно-орієнтованого навчання та забезпечує особистісну спрямованість кожного заходу. Основними факторами, які сприяють розвитку активності й творчості учнів, є професійний інтерес, нестандартність навчально-пізнавальної діяльності, змагальність, ігровий характер занять, емоційність і проблемність.
З 8 по 18 жовтня 2012 року у Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки була проведена декада з професії «Оператор поштового зв’язку». За два тижні до початку проведення декади на дошці оголошень розміщено план проведення із зазначенням усіх заходів, термінів та місць проведення. Складовими декади були відкриті уроки, презентації професії, виставка робіт учнів, відкрите засідання гуртка, екскурсія до ЧД УДППЗ «Укрпошта», конкурс стіннівок.
16 жовтня до святкування професійного дня «Всесвітній день працівника пошти» відбулося відкрите засідання гуртка «Поштовий зв’язок». На засіданні гуртка були присутні: працівники училища, учні, був запрошений член асоціації філателістів України С.Т.Горенко Звертаючись до учнів, Сергій Горенко розповів про історію виникнення поштової марки, про історію розвитку поштової марки в Україні. Розповідь Сергія Тарасовича була змістовна та дуже цікава.
17 жовтня майстром виробничого навчання Н.А.Мінченко був проведений відкритий урок на тему «Приймання, обробка та доставка рекомендованих листів і бандеролей», методичної метою якого було застосування інтерактивних та інформаційно-комунікаційних технологій на уроці виробничого навчання. На уроці використовувалась мультимедійна презентація з елементами відео, яка була оформлена учнями під керівництвом майстра. Пояснення нового матеріалу проводилось поетапно з демонстрацією порядку упакування рекомендованих листів та бандеролей, їх зважування, обробки, заповнення необхідних форм та бланків. Для закріплення нового матеріалу була використана ділова гра в парах – де один учень виступав в ролі клієнта, а другий в ролі працівника – оператора поштового зв’язку. Також при закріплені нового матеріалу використовувалась інтерактивна гра «Незакінчене речення».
Отже, декада професії дозволила донести до кожного учасника навчального процесу цікаві заходи та інноваційні технології, вдосконалити організаційні якості викладачів та майстрів виробничого навчання, розвивати організаційні здібності учнів, особистий розвиток учнів. Дала можливість отримати динамічну інформацію про професійний рівень та майбутню професію.скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше Error: Incorrect password!