» » » Відбувся Обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників та квітникарів-дизайнерів
Інформація
  • Переглядів: 2594
  • Автор: Moderator
  • Дата: 15-10-2012, 14:32
15-10-2012, 14:32

Відбувся Обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників та квітникарів-дизайнерів

Категорія: Новини / Заклади позашкільної освіти області

13 жовтня 2012 року, на базі Чернівецької ЗОШ І-ІІІ №33 відбувся Обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників, квітникарів-дизайнерів.
На заході були присутні: С.О. Трачук, заступник начальника управління розвитку агропромислового виробництва Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації; П.С. Старовойт, завідувач науково-методичним центром виховної роботи ІППО ЧО; Л.Ю. Головченко, директор Комунального закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді»; науковці Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, Придністровської дослідної станції садівництва, відділу природи Чернівецького краєзнавчого музею і інші члени журі; учасники збору та педагоги.
У вітальному слові Петро Сергійович зазначив: «Від імені керівництва Департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації вітаю усіх учасників Обласного збору юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників, квітникарів-дизайнерів. Шановні учні, окрім освоєння загальноосвітніх дисциплін, ви маєте можливість додатково опановувати нові знання. Завдяки потужній роботі Обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді дослідницька робота проходить у більшості навчальних закладів області. Коли ми відвідуємо навчальні заклади Буковини, нас приємно вражають елементи ландшафтного дизайну Грушівського НВК Кельменецького району , благоустрій території дитячого садочка у Романківцях Сокирянського району, облаштування території ЗОШ №31Чернівці та дендропарк ЗОШ № 28 м. Чернівці. Шановні учні та педагоги, бажаю всім успіхів та нових здобутків!»
Людмила Юріївна зазначила, що саме в жовтні, традиційно, підводяться підсумки науково-дослідницької та практичної роботи з садівництва, аграрництва, тваринництва, квітникарства, фітодизайну за минулий рік, тобто, образно висловлюючись, збирається урожай результатів, вражень та досвіду.
Міцним фундаментом для закріплення теоретичних знань у галузі рослинництва та тваринництва, формування практичних умінь і навичок з основ сільського господарства, проведення науково-дослідницької роботи є праця вихованців в 95-ти шкільних садах, 37-ми ягідниках, 63-ох «куточках живої природи», на навчально-дослідних земельних ділянках, які діють в 169-ти навчальних закладах області.
Також директор Комунального закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» розповіла, що серед кращих слід відзначити:
навчально-дослідні земельні ділянки Тарасівецької ЗОШ Новоселицького району, Новобросковецької та Старобросковецької ЗОШ Сторожинецького району;
виробничу бригаду Подвірненської ЗОШ Новоселицького району;
творчі об’єднання «Юні садівники» Тарасівецької ЗОШ Новоселицького району та Білоусівської ЗОШ Сокирянського району, «Юні рослинники» Сторожинецького РЦЕНТУМ на базі Новобросковецької ЗОШ, «Знавці лікарських рослин» Глибоцького БТДЮ, «Любителі свійських тварин» Репужинецького НВК Заставнівського району та інші.
Однією з складових частин трудового виховання є залучення учнів до роботи гуртків «Юні бджолярі» та профорієнтаційних курсів в старших класах з бджільництва. У навчальних закладах області, в минулому році, працювало 10 гуртків «Юних бджолярів», в яких займалося 163 учні та профорієнтаційні курси з бджільництва Боянівської гімназії Новоселицького району, до яких було залучено 15 учнів. Серед кращих, творчі об’єднання «Юні бджолярі» комунального закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» та Сторожинецького РЦЕНТУМ, які у вересні місяці цього року стали учасниками І Всеукраїнського зльоту трудових об’єднань та здобули ІІ командне місце в номінації «Тваринництво» і І індивідуальне місце в практикумі за напрямком, яке зайняв Скрипкар Андрій, учень 6 класу ЗНЗ № 10, вихованець гуртка «Юні бджолярі» Чернівецького обласного ЦЕНТУМ (керівник Головченко В.В.). Перший канал державного телебачення знімав передачу про захоплення бджільництвом Віктора Вадимовича і про роботу його гуртка.
Одним із цікавих і актуальних напрямків, що сприяє залученню учнівської молоді до творчої праці є квітництво та фітодизайн. В школах і позашкільних закладах області в минулому навчальному році працювало біля 50 гуртків квітникарського профілю, якими охоплено близько 700 дітей.
Свою роботу і досягнення юні квітникарі висвітлюють беручи участь у всеукраїнських конкурсах: «Галерея кімнатних рослин», «Парад квітів біля школи», «Оптимізація озеленення території навчального закладу» та інших.
Велика робота щодо озеленення навчальних закладів проведена в м. Чернівці, де в кожній школі розроблені проекти з ландшафтного дизайну і здійснюється поступово їх реалізація. Кращими з озеленення в області, в цьому році, визнані наступні заклади:
Банилів-Підгірнівська гімназія, Старожадівська, Кам’янська, Костинецька, Давидівська ЗОШ Сторожинецького району;
Заставнівська гімназія, Малокучуріський та Репужинецький НВК Заставнівського району;
Брусницька, Лужанська ЗОШ, Мамаївська ЗОШ №1 Кіцманського району;
Дихтинецька, Яблуницька ЗОШ, Мариничівський НВК Путильського району;
Димківський НВК, Червонодібровська ЗОШ, Старововчинецький ліцей Глибоцького району та інші.
Старанна праця учнів в усіх цих об’єднаннях сприяла отриманню високих результатів як на обласному, так і на всеукраїнському рівнях.
Переможці 2011-2012 роках:
Всеукраїнські трудові акції:
- «Дослідницький марафон» - І місце Юрнюк Лідія, вихованка гуртка «Водограй» Путильського РЦДЮТ ;
- «Парад квітів біля школи» - І місце Плюгавко Тетяна, учениця 6 класу Хрещатицького НВК Заставнівського району;
- «Юннатівський зеленбуд» - І місце Тонієвич Юлія, учениця10 класу, вихованка учнівського лісництва Плосківської ЗОШ Путильського району.

Всеукраїнські конкурси:
- «Галерея кімнатних рослин» - І місце Жижиян Анастасія, вихованка гуртка «Юні квітникарі» Глибоцького БТДЮ на базі Димківського НВК;
- «Досягнень юних зоологів і тваринників» - ІІ місце Ткачук Тетяна, учениця 9 класу Білоусівської ЗОШ Сокирянського району.

Всеукраїнська експедиція учнівської та студентської молоді
«Моя батьківщина - Україна»:
- І місце Йолшина Тетяна, учениця 7 класу Горошовецького НВК Заставнівського району (напрямок «Дарунки осіннього поля»);
- ІІ місце Жижиян Анастасія, вихованка гуртка «Юні квітникарі» Глибоцького БТДЮ на базі Димківського НВК (напрямок «Яблука з дідусевого саду»);
- ІІ місце Ткачук Галина, учениця 5 класу Старожадівської ЗОШ, вихованка гуртка «Юні квітникарі» Сторожинецького РЦЕНТУМ.

І Всеукраїнський зліт трудових об’єднань (напрямок Тваринництво»):
ІІ місце – посіла команда Чернівецької області:
Скрипкар Андрій, учень 6 класу ЗНЗ №10 м. Чернівці, вихованець гуртка «Юні бджолярі» КЗ ЧОЦЕНТУМ;
Кіцак Степан, учень 10 класу гімн. №6 м. Чернівці, вихованець гуртка «Юні голубівники» КЗ ЧОЦЕНТУМ;
Червоняк Максим, учень 10 класу, вихованець гуртка «Юні бджолярі» Сторожинецького РЦЕНТУМ на базі Банилово-Підгірнівської гімназії;
Фантух Аліна, учениця 9класу Репужинецького НВК Заставнівського району, вихованка гуртка «Любителі домашніх тварин».
За І місце в змаганні-практикумі за напрямком «Тваринництво» (в рамках зльоту) відзначили:
- Скрипкаря Андрія, вихованця гуртка «Юні бджолярі» КЗ ЧОЦЕНТУМ.

Всеукраїнський фестиваль «Україна сад»:
ІІІ місце Ткачук Тетяна, учениця 9 класу Білоусівської ЗОШ Сокирянського району (конкурс-захист науково-дослідницьких робіт за напрямком «Садівництво»).
ІІІ місце Тарасівецька ЗОШ Новоселицького району (виставка-презентація досягнень юних садівників).
А першість за кількістю учасників у цьому році здобув Міжнародний конкурс «У кого бджоли – в того мед». 868 учнів подали на відбірковий обласний етап конкурсу поробки, художні роботи, вірші, казки, мультимедійні презентації, комп’ютерні мультиплікації. Понад 200 кращих робіт було направлено на національний етап в м. Київ. 26 учасників стали переможцями Всеукраїнського етапу і з них 7 здобувачів І місця отримали право бути учасниками міжнародного етапу в Польщі.
Саме на сьогоднішньому обласному зборі, за дорученням організаторів Міжнародного конкурсу «У кого бджоли - в того мед», пройшло нагородження сімох учасників і переможців міжнародного етапу конкурсу дипломами та сувенірами, а саме:
Скидан Анну, ученицю 6 класу Путильської художньої школи, за І місце в національному етапі (номінація «Художня робота»).
Баранецького Богдана, учня Кострижівської ЗОШ І-ІІІ ст. Заставнівського району (кер. Щітка О.В.) за І місце національному етапі (номінація «Мультимедійна презентація»).
Качинську Дарю, ученицю 7 класу Гімназії №5 м.Чернівців (кер. Образцова І.Г.) за І місце в національному етапі (номінація «Мультимедійна презентація»).
Городецького Олексія, учня 5-Б класу СЗШ № 26 при Гімназії № 3 м. Чернівців за І місце в національному етапі (номінація «Казка») та за особливі досягнення на міжнародному етапі у Польщі.
Андрейчука Дениса, учня 7 класу гімназії №5 м.Чернівців ( кер. Федор Л.М.) за І місце в національному етапі (номінація «Комп'ютерна мультиплікація») та за особливі досягнення на міжнародному етапі у Польщі.
Маслєнкову Каріну, ученицю 4 кл. Шубранецької ЗОШ Заставнівського району. (керівник Шойман М.М.) за І місце в національному етапі (номінація «Художня робота») та за ІІ місце на міжнародному етапі у Польщі.
Павлюка Антона, учня 7 класу гімназії №5 м.Чернівців (кер. ФрейліхманГ.Й.) за І місце в національному етапі (номінація «Комп'ютерна мультиплікація») та за І місце на міжнародному етапі.

Учасники збору змагались у таких номінаціях:
- «Аргарництво»
- «Садівництво»
- «Тваринництво»
- «Зоологія»
- «Квітникарство»
- «Фітодизайн»
Окрім того, у актовій залі школи відбувся огляд виставки квіткових композицій «Барви осені». Всі охочі взяли участь у голосуванні. Для підведення підсумків голосування обрали лічильну комісію із присутніх учнів, які правильно відповіли на питання вікторин. Найкращі роботи відзначили дипломами.
Поки вельмишановне журі підводило підсумки виступів учасників, присутнім запропонували вікторини і вокальні привітання вихованців Обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді та Обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини».

За результатами роботи компетентного журі, визначили переможців:

І місце:
В номінації «Аграрництво»:
- Турянську Євдокію, ученицю 9 класу Старововчинецького ліцею, вихованку гуртка «Юні рослинники» Глибоцького БТДЮ.
В номінації «Садівництво»:
- Лупой Регіну, ученицю 8 класу Тарасівецького ЗНЗ Новоселицького району.
В номінації «Зоологія»:
- Ковальчук Валентину, ученицю 8 класу Погорілівського ЗНЗ Заставнівського району.
В номінації «Тваринництво»:
- Гнеп Мар’яну, ученицю 10 класу Ставчанського ЗНЗ Кіцманського району.
В номінації «Квітникарство»:
- Кашталян Іванну, ученицю 9 класу Малокучурівського НВК Заставнівського району, слухачку очно-заочної біологічної школи КЗ ЧОЦЕНТУМ.
В номінації «Фітодизайн»:
- Куца Дениса, учня 10 класу ліцею № 3 м. Чернівців.

ІІ місце:
В номінації «Аграрництво»:
- Малещук Христину, ученицю 10 класу Новобросковецького ЗНЗ, вихованка гуртка «Юні рослинники» Сторожинецького РЦЕНТУМ;
- Багрій Дарію, ученицю 8 класу Старобросковецького НВК Сторожинецького району, слухачку очно-заочної біологічної школи КЗ ЧОЦЕНТУМ.
В номінації «Садівництво»:
- Мінтянську Роксолану, ученицю 11 класу Шубранецького ЗНЗ Заставнівського району;
- Маніліч Тетяну, ученицю 10 класу Новобросковецького ЗНЗ, вихованка гуртка «Юні рослинники» Сторожинецького РЦЕНТУМ.
В номінації «Зоологія»:
- Ткачук Тетяну, ученицю 9 класу Білоусівського ЗНЗ Сокирянського району;
- Госик Оксану, ученицю 9 класу Банилово-Підгірнівської гімназії Сторожинецького району, слухачку очно-заочної біологічної школи КЗ ЧОЦЕНТУМ.
В номінації «Тваринництво»:
- Нестор Юліану, ученицю 8 класу Путильської гімназії, вихованку гуртка «Юні друзі природи» Путильського РЦДЮТ;
- Кривко Марину, ученицю 6 класу Банилово-Підгірнівської гімназії, вихованку гуртка «Юні бджолярі» Стиорожинецького РЦЕНТУМ;
- Онуфрійчука Миколу, учня 7 класу Горішньошеровецького ЗНЗ Заставнівського району.
В номінації «Квітникарство»:
- Шиптур Юлію, ученицю 11 класу Котелівського НВК Новоселицького району;
- Сідорову Олену, ученицю 8 класу Рукшинського ЗНЗ Хотинського району.

В номінації «Фітодизайн»:
- Руснак Олену, ученицю 9 класу Берегометського ЗНЗ № 4 Вижницького району;
- Бирзу Стеліана, учня 9 класу Дяківецького НВК Герцаївського району.

ІІІ місце:
В номінації «Аграрництво»:
- Дуленчука Івана, учня 9 класу Яблуницького ЗНЗ, виховнаця екологічного гуртка «Водограй» Путильського РЦДЮТ;
- Циганеску Крістіну, ученицю 9 класу Тарасівецького ЗНЗ Новоселицького району;
- Йолшину Тетяну, ученицю 8 класу Горошовецького НВК Заставнівського раойну, слухачку очно-заочної біологічної школи КЗ ЧОЦЕНТУМ.
В номінації «Садівництво»:
- Параду Ангеліну, ученицю 10 класу Білоусівського ЗНЗ Сокирянського району;
- Маковійчук Уляну, ученицю 7 класу Сергіївського ЗНЗ, вихорванку гуртка «Юні друзі природи» Путильського РЦДЮТ;
- Вальчука Дмитра, учня 7 класу Ленковецького НВК Кельменцького району.
В номінації «Зоологія»:
- Германа Олексія, учня 6 класу Годинівського НВК Герцаївського району;
- Михайлюк Роксолану, ученицю 8 класу Яблуницького ЗНЗ, вихованку екологічного гуртка «Водограй» Путильського РЦДЮТ;
- Данілова Дмитра, учня 8 класу Слобідського НВК Новоселицького району;
- Фантух Аліну, ученицю 9 класу Репужинцького НВК Заставнівського району.
В номінації «Тваринництво»:
- Лупу Даніела, учня 8 класу Петрашівського ЗНЗ Герцаївського району;
- Онуфрійчук Іванну, ученицю 8 класу Рукшинського ЗНЗ Хотинського району.
В номінації «Квітникарство»:
- Штефанко Юлію, ученицю 10 класу Бузовицького НВК Кельменецького району;
- Ткачук Тетяну, ученицю 9 класу Білоусівського ЗНЗ Сокирянського району;
- Харитон Анастасію, ученицю 6 класу Банилово-Підгірнівської гімназії, вихованку гуртка «Юні квітникарі» Сторожинецького РЦЕНТУМ;
- Балан Андріану, ученицю 8 класу Тарасівецького ЗНЗ Новоселицького району;
- Сліжук Ольгу, вихованку гуртка «Юні квітникарі-аранжувальники» ЗНЗ № 28 м. Чернівців.
В номінації «Фітодизайн»:
- Козуб Соломію, Батіг Ірину, учениць 10 класу гімназії № 5 м. Чернівців;
- Корпан Аліну, ученицю 9 класу Розтоківського ЗНЗ, визованку гуртка «Юні друзі природи» Путильського РЦДЮТ;
- Арсеній Тетяну, ученицю 9 класу Банилово-Підгірнівської гімназії, вихованку гуртка «Юні знавці лікарських рослин» Сторожинецького РЦЕНТУМ;
- Савчук Марію, ученицю 7 класу Заставнівської гімназії.

Відбувся Обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників та квітникарів-дизайнерів
Відбувся Обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників та квітникарів-дизайнерів
Відбувся Обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників та квітникарів-дизайнерів
Відбувся Обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників та квітникарів-дизайнерів
Відбувся Обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників та квітникарів-дизайнерів
Відбувся Обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників та квітникарів-дизайнерів
Відбувся Обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників та квітникарів-дизайнерів
Відбувся Обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників та квітникарів-дизайнерів
Відбувся Обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників та квітникарів-дизайнерів
Відбувся Обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників та квітникарів-дизайнерів
Відбувся Обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників та квітникарів-дизайнерів
Відбувся Обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників та квітникарів-дизайнерів
Відбувся Обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників та квітникарів-дизайнерів
Відбувся Обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників та квітникарів-дизайнерів
Відбувся Обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників та квітникарів-дизайнерів
Відбувся Обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників та квітникарів-дизайнерів
Відбувся Обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників та квітникарів-дизайнерів
Відбувся Обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників та квітникарів-дизайнерів
Відбувся Обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників та квітникарів-дизайнерів
Відбувся Обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників та квітникарів-дизайнерів
Відбувся Обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників та квітникарів-дизайнерів
Відбувся Обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників та квітникарів-дизайнерів
Відбувся Обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників та квітникарів-дизайнерів
Відбувся Обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників та квітникарів-дизайнерів
Відбувся Обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників та квітникарів-дизайнерів
Відбувся Обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів-тваринників та квітникарів-дизайнерів
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Березень 2020 (82)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)
Жовтень 2019 (150)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше