» » » «Забезпечення рівних можливостей і прав для жінок та чоловіків – основа розвитку демократичного суспільства»
Інформація
  • Переглядів: 1209
  • Автор: Moderator
  • Дата: 11-10-2012, 12:20
11-10-2012, 12:20

«Забезпечення рівних можливостей і прав для жінок та чоловіків – основа розвитку демократичного суспільства»

Категорія: Навігація / Новини

Зауважив сьогодні, під час засідання круглого столу на тему «Участь жінок у виборчому процесі», начальник управління сім’ї, молоді та з ґендерних питань Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Олександр Довганич.
«Сьогодні ми говоримо про гендерну політику, як один із важливих і пріоритетних напрямів державної політики. При цьому багато хто помилково вважає, що гендерна політика це є суто жіноча політика. Сутність гендерної політики полягає в тому, що жінки і чоловіки мають рівні можливості в різних сферах і галузях життєдіяльності суспільства. Забезпечення рівних можливостей і прав для жінок та чоловіків – основа розвитку демократичного суспільства.
Сучасне українське жіноцтво повинно усвідомлювати себе як активну складову суспільства та повноправного суб’єкта соціально-економічного реформування й розбудови держави», – підкреслив Олександр Вікторович.
За його словами, в Україні здійснені перші кроки щодо гендерних новотворень:
- проведено гендерний аналіз українського суспільства;
- прийнято Верховною Радою України Закон України “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків”;
- прийнято Указ Президента України „Про вдосконалення роботи центральних і місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків”;
- відбувається розробка механізму управління ґендерними процесами в системі законодавчої та виконавчої влади;
- розпочато ґендерну експертизу українського законодавства;
впроваджується ґендерний компонент в науку, освіту, просвіту тощо.
Реалізація державної політики, що направлена на забезпечення ґендерної рівності, передбачає застосування ґендерного підходу у всіх видах державних програм, планів та стратегій, поширення знань щодо ґендерних відносин у суспільстві. З цією метою необхідна системна просвітницька робота органів державного управління, наукових установ, засобів масової інформації та організацій громадянського суспільства.
Цілком очевидно, що у розбудові громадянського суспільства в Україні вагома роль належить жінкам, які становлять більше половини сукупної робочої сили в державі. Чотири п'ятих жінок у працездатному віці належать до економічно активного населення, майже половина з них мають вищу та середню-спеціальну освіту (серед чоловіків цей показник становить 35%). Жінки займають значну питому вагу серед тих, хто становить основу середнього класу.
Варто зазначити, що усунення гендерного дисбалансу в політичних питаннях повинно стати цілеспрямованою політикою держави та консолідованою діяльністю жіночого руху. Встановлення рівноваги у суспільстві між чоловіком і жінкою є важливим завданням XXI століття, зокрема в Україні на сучасному етапі її розвитку. Важливість даного процесу підтверджує досвід західних держав, які здійснили великий прорив у цьому напрямку. Україна в контексті формування і розвитку державності на демократичних засадах певною мірою переймає такий позитивний досвід, який є необхідним для побудови повноцінного демократичного суспільства та високорозвинутої держави.
«Про Участь жінок у виборчому процесі (презентація показників всеукраїнського дослідження, і зокрема,Чернівецької області )» доповіла голова Асоціації жінок-депутатів місцевих рад Чернівецької області
Наталія Батракова.
Також, під час заходу виступили жінки-кандидатки у народні депутати України, які висловили своє бачення щодо гендерної політики в Україні.
Організаторами круглого столу виступили Департамент освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації, Асоціація жінок-депутатів місцевих рад Чернівецької області, Чернівецький міський Центр захисту приватних підприємців і підприємств малого бізнесу.

«Забезпечення рівних можливостей і прав для жінок та чоловіків – основа розвитку демократичного суспільства»
«Забезпечення рівних можливостей і прав для жінок та чоловіків – основа розвитку демократичного суспільства»
«Забезпечення рівних можливостей і прав для жінок та чоловіків – основа розвитку демократичного суспільства»
«Забезпечення рівних можливостей і прав для жінок та чоловіків – основа розвитку демократичного суспільства»
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Вересень 2020 (54)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше