» » » В школах впроваджується курс за вибором «Фінансова грамотність»
Інформація
  • Переглядів: 1158
  • Автор: Moderator
  • Дата: 13-09-2012, 10:30
13-09-2012, 10:30

В школах впроваджується курс за вибором «Фінансова грамотність»

Категорія: Навігація / Новини

З метою виховання освіченого фінансового споживача для загальноосвітніх навчальних закладів розроблено курс за вибором «Фінансова грамотність»
12 вересня заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський взяв участь у прес-конференції, присвяченій впровадженню у навчально-виховний процес курсу за вибором для загальноосвітніх навчальних закладів «Фінансова грамотність».
Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти, запровадження курсу «Фінансова грамотність» це спільна ініціатива МОНмолодьспорту, Національного банку України та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Курс «Фінансова грамотність» упродовж минулого навчального року у рамках пілотного проекту було розпочато у 13 загальноосвітніх навчальних закладах Київської, Донецької, Львівської, Черкаської та Харківської областей. Цьогоріч кількість учасників проекту, що навчає школярів практичних аспектів фінансового планування та управління власними фінансами, буде збільшена. У 2012/13 навчальному році у проекті братимуть участь понад 2800 учнів з 68 навчальних закладів, що охоплюють 14 регіонів України.
Під час прес-конференції заступник міністра освіти Борис Жебровський зазначив, що викладання такого курсу у загальноосвітніх навчальних закладах України стало можливим завдяки збільшенню варіативної частини навчальних планів. «Я, як учитель, дуже радію з того, що в нових програмах значно збільшено роль варіативної частини. Це означає, що кожен педагогічний колектив отримує значно більшу творчу свободу для того, щоб можна було використовувати свої чи авторські доробки, чи, як в цьому випадку, світові предметні курси», - зазначив Жебровський.
«У багатьох педагогічних колективах таку експериментальну роботу вже налаштовано. Поки курс впроваджується у варіативній частині, ми будемо лише вітати ті педагогічні колективи, які самі виявлять бажання брати участь у цьому експерименті», – підкреслив заступник міністра.
«Те, що сьогодні напрацьовано, відповідає ще одній нашій позиції – активне вивчення того, що відбувається в світі. Хочемо ми того, чи ні, але сьогоднішні технології створюють єдиний освітній простір. Навіть якщо ми не будемо щось вивчати у школі – діти самі це будуть знати. Тому ця програма, яка запропонована для багатьох країн і багатьох шкіл, відповідає ідеї створення й участі в єдиному світовому освітньому просторі» – наголосив заступник Міністра.
У Міносвіти зазначають, що протягом 2012/13 навчального року здійснюватиметься робота щодо вдосконалення навчально-методичного забезпечення викладання курсу, апробація підручників та посібників, моніторинг якості викладання курсу, анкетування учнів щодо виявлення рівня засвоєння знань.
Курс «Фінансова грамотність» має на меті навчання школярів віком від 15 до 16 років практичних аспектів фінансового планування, управління власними фінансами та відповідальної поведінки споживача фінансових послуг. Навчальна програма розрахована на повний академічний рік (2 семестри). Вона складається з 4 блоків - «Введення до власних фінансів», «Заощадження та інвестування», «Запозичення», «Страхування та власний бюджет» та передбачає 31 урок.
Для викладання курсу у цьому навчальному році Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) надруковано 3 тисячі компектів підручників (робочий зошит та підручник для учня, а також навчальний посібник для вчителя).

За матеріалами osvita.ua
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Січень 2021 (26)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)
Серпень 2020 (53)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше