Інформація
  • Переглядів: 1482
  • Автор: Moderator
  • Дата: 5-09-2012, 12:13
5-09-2012, 12:13

«Кадр за кадром до здорового майбутнього»

Категорія: Навігація / Новини

5 вересня 2012 року в приміщенні Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області розпочав свою роботу триденний навчальний семінар-тренінг підготовки педагогів-фасилітаторів програми «Кадр за кадром до здорового майбутнього».
Проект реалізується відповідно до наказу Головного управління освіти і науки Чернівецької ОДА від 20.06.2012р. №431 «Про впровадження в освітнє середовище області проекту «Кадр за кадром до здорового майбутнього».
Впровадження в освітнє середовище області даного проекту відбулося з ініціативи науково-методичного центру практичної психології та соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, відповідно до угоди про співпрацю Мережі міждержавних установ та громадських організацій з первинної профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу у Чернівецькій області, яка створена 13.12.2010 під егідою Чернівецької обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), за участі Чернівецького міського благодійного фонду «Нова сім'я» і Чернівецької обласної громадської організації «Педагогічне товариство практичних психологів і соціальних педагогів».
Реалізація міжнародного проекту «Кадр за кадром до здорового майбутнього» має на меті впровадження в діяльність працівників психологічної служби області сучасні психолого-педагогічні технології пропагування, формування здорового способу життя серед учнів з ризикованою поведінкою. Використання під час просвітницько-профілактичної роботи сучасних комп’ютерних програм Stop Motion, Windows Live Movie Maker (кіностудія - створення відео із фотографій, картинок), дозволить фахівцям психологічної служби у цікавий для підлітків спосіб організувати процес формування навичок безпечної поведінки та здорового способу життя.
Мета просвітницько-профілактичної програми «Кадр за кадром до здорового майбутнього”» (Автори: Макаревич О., Бежан А., Романовська Д., Горук М.,), розробленої для учасників проекту, полягає в залученні підлітків 11-14 років до створення сценаріїв та виготовлення анімаційних роликів з використанням комп’ютерних технологій. Даний проект покликаний покращити рівень поінформованості з тематики попередження ВІЛ, туберкульозу й вірусних гепатитів та розвинути навички безпечної поведінки й здорового способу життя у молоді.
У навчальному семінарі-тренінгі приймають участь практичні психологи та соціальні педагоги навчальних закладів Глибоцького, Сторожинецького, Кіцманського районів та м. Чернівців, усього 8 освітніх закладів та працівники обласного та міського центрів практичної психології і соціальної роботи.
Протягом навчання педагоги-фасилітатори оволодіють навичками просвітницько-профілактичної роботи з питань ВІЛ/СНІДу, профілактики туберкульозу, вірусних гепатитів та формуванням безпечної поведінки. Також тренери проекту О. Макаревич та М. Горук протягом трьох днів будуть розвивати креативність та творчий потенціал учасників та сформують у педагогів навички фотозйомки, монтажу анімаційних відеороликів з теми формування здорового способу життя.
Розпочав роботу навчального семінару-тренінгу директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Білянін Г.І., який зазначив, що Конституція України визнає життя і здоров'я людини найвищими соціальними цінностями. Сьогодення вимагає розробки індивідуальних програм оздоровлення, різноманітних освітньо-оздоровчих послуг; ефективних форм та методів сполучення та взаємодії всіх соціальних інститутів для проведення занять, тренінгів, психолого-розвивальних, корекційних впливів на становлення та розвиток особистості, стан здоров'я та спосіб життя школярів. Нові інформаційно-комп’ютерні технології у ХХІ столітті стали не тільки головною рушійною силою прогресу, засобом спілкування між державами, компаніями, університетами, новою формою торгівлі, але й потужним засобом навчання, який допоможе системі освіти по-новому вирішувати проблеми девіантної поведінки у підлітків.
Також Григорій Іванович відзначив важливість міжнародної співпраці працівників ІППОЧО та оновлення освітніх послуг в системі освіти області.
Керівник проекту, представник МБФ «Нова сім’я» Алла Олександрівна Шкрета представила технічні та творчі завдання проекту в цілому.
У роботі семінару взяла участь представник Київського офісу Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) Філіпова Зоя, яка побажала успіху учасникам тренінгу, і зазначила, що такий проект – це унікальний захід. Вперше на теренах України у профілактичній роботі з підлітками буде застосовано сучасні комп’ютерні технології. GIZ надав всі необхідні технічні засоби для того, щоб навчання педагогів було успішним.
Відповідальна за впровадження проекту з первинної профілактики «Кадр за кадром до здорового майбутнього» за німецько-українським проектом Романовська Діана Дорімедонтівна, завідувач НМЦ практичної психології і соціальної роботи ІППОЧО, представила програму роботи з учнями, яка була розроблена фахівцями заздалегідь. Керівник психологічної служби системи освіти області зазначила, що результати моніторингових досліджень, які проводить науково-методичний центр практичної психології та соціальної роботи ІППОЧО, дозволяють стверджувати, що робота психологів та соціальних педагогів більшою мірою орієнтована на здобуття знань та інформації, а формування життєвих умінь і навичок недостатнє, рівень підготовки дітей до самостійного та безпечного життя не відповідає сучасним вимогам. Перед працівниками психологічної служби стоїть завдання запровадити в систему профілактичної роботи нові та цікаві методи формування навичок здорового життя. Тому, впровадження даного проекту дозволить урізноманітнити соціально-психологічні послуги – наголосила Діана Романовська.

«Кадр за кадром до здорового майбутнього»
«Кадр за кадром до здорового майбутнього»
«Кадр за кадром до здорового майбутнього»
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (59)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше