Інформація
  • Переглядів: 4882
  • Автор: Moderator
  • Дата: 29-08-2012, 14:56
29-08-2012, 14:56

Вище професійне училище №24 м.Заставна

Категорія: Новини / Заклади професійної (професійно-технічної) освіти

У мальовничому куточку Чернівеччини, на берегах древньої річки Совиці розташувалося справжня перлина Буковинського краю, ошатне містечко-районний центр — Заставна. У документальних джерелах наше місто вперше згадується в 1589 році. За переказами воно взяло назву від імені талановитої цілительки, за іншими припущеннями зветься так, тому що розташовано за безліччю ставків.
В цьому містечку і знаходиться Вище професійне училище №24 м. Заставна.
2 листопада 1963 року Державним комітетом професійно-технічної освіти було прийнято рішення про створення в м. Заставна сільського професійно-технічного училища № 4, яке входило в структуру Чернівецького міжобласного управління ПТО.
Другим кроком до становлення професійно-технічної освіти на території Заставни стало відкриття 2 жовтня 1972р. Заставнівського міського професійно-технічного училища №7
Об’єднанням у 1997 році ПТУ №7 та ПТУ № 24 було утворене потужне, широкопрофільне, з міцною матеріальною базою Заставнівське професійно-технічне училище № 24.
Згідно наказу Міністерства освіти і науки України №26 від 23.01.2001року навчальному закладу було присвоєно статус вищого професійного училища №24. Це дало можливість готувати не тільки кваліфікованих робітників, а й отримати ліцензію на підготовку молодших спеціалістів за напрямком «Механізація та електрифікація сільського господарства».
Навчально-виробничий процес в училищі здійснюється відповідно до робочих навчальних планів та програм, нормативно-правових актів, навчально-методичних документів з професійно-технічної та загальної середньої освіти.
Професійна підготовка у Вищому професійному училищі № 24 м.Заставна здійснюється за такими напрямками :
• механізація с/г виробництва ;
• ремонт автомобілів
• будівництво ;
• сфера послуг .
Майбутні спеціалісти з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії «А», «В», «С», «Д» , «Слюсар з ремонту сільськогосподарської техніки та устаткування», «Водій автотранспортних засобів категорії B, C» навчаються в сучасно – обладнаних кабінетах, будови тракторів, сільськогосподарські машини, агротехнології, лабораторіях, будови двигунів, сільськогосподарських машин, виробничій майстерні слюсарної справи.
Для підготовки спеціалістів навчальний заклад має машино-тракторний парк, який налічує 34 трактора, 10 автомобілів, 8 комбайнів, 154 с/г машин.
Найпопулярнішою являється професія: «Слюсар з ремонту автомобілів» , «Водій автотранспортних засобів категорії В,С».
Кабінети спецтехнології, матеріалознавства, технічного креслення, правил дорожнього руху, основ керування автомобіля, лабораторії будови автомобіля, виробничі майстерні дають можливість глибоко опанувати знання та вміння з цієї професії.
Професійна підготовка спеціалістів будівельних професій : Муляр, штукатур, тесляр, газоелектрозварник, столяр будівельний, тесляр здійснюється в кабінеті спецтехнології обладнаному мультимедійними засобами навчання.
Майстерні малярів, мулярів, штукатурів, електрогазозварників, столярів обладнанні всім необхідним устаткуванням та інструментом, що дозволяє в умовах наближених до реальних виконувати навчально-виробничі роботи.
Учні, які обрали професії: «Перукар-манікюрниця», «Оператор комп’ютерного набору», «Конторський службовець», «Кухар, кондитер» навчаються в спеціалізованих класах та майстернях обладнаних мультимедійними засобами навчання, комплексом методичного забезпечення
Виробничу практику учні проходять на сучасних підприємствах сфери послуг та громадського харчування району та області, учні, які здобувають професію «Кухар – кондитер», закріплюють свої теоретичні та практичні навики і вміння на базовому підприємстві в Одеській області на базі відпочинку «Рів’єра» .
На сьогоднішній день в училищі навчається 520 учнів. З них новий набір 2012-го року на професії : „ Тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва категорії «А», «В», «С», «D» , «Слюсар з ремонту сільськогосподарської техніки та устаткування», «Водій автотранспортних засобів категорії B, C» - СПТУ 30 учнів, ТУ – 30 учнів;
«Електрогазозварник IV розряду», «Слюсар-ремонтник ІІ розряду», «Водій автотранспортних засобів категорій «В» і «С» - 25 учнів;
«Слюсар з ремонту автомобілів 4-го розряду», «Електрогазозварник 2-го розряду», «Водій автотранспортних засобів категорій В і С» - 30 учнів;
« Кухар ІІІ розряду; кондитер ІІІ розряду » - 30 учнів;
«Перукар («перукар-модельєр») І класу, Манікюрниця ІІІ розряду (І клас)» - 25 учнів.
Загальноосвітню та фахову підготовку з цих професій забезпечують 29 викладачів та 35 майстрів виробничого навчання.
В училищі, щорічно проводяться конкурси професійної майстерності, де учні показують свої знання та уміння, а кращі приймають участь в обласних та Всеукраїнських змаганнях. Учні груп № 3 Ткач Микола, Остафійчук Сергій, Федірко Олександр вибороли призові місця при проведенні училищного конкурсу «Кращий по професії : «Слюсар з ремонту автомобілів». Ткач Микола зайняв ІІІ-тє місце на обласному конкурсі.
Учні груп №1 Харюк Іван Іванович, виборов ІІ місце на обласних змаганнях, по професії «Слюсар з ремонту с/г техніки та устаткування». Наш випускник Дронь Я.І. виборов І місце на обласних змаганнях і став призером на Всеукраїнському конкурсі, по професії тракторист машиніст с/г виробництва категорії «А».
2011 року на Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності з професії: «Штукатур» учень нашого училища Калинюк Богдан Анатолійович посів третє місце.
Головною метою, над якою працює педагогічний колектив ВПУ №24 є виховання громадянина як члена правового суспільства демократичної держави, особи, що відчуває ї цінує ідеали свободи ї рівності усвідомлює вартість людської гідності, здатна сама визначити пріоритети власного життя, прагне встановлення справедливої і стабільної політичної системи ї готова підтримувати її існування.
Проведення виховних заходів, засвідчують високий рівень професіоналізму, належну підготовку, пошук цікавої, маловідомої інформації, доступних та ефективних методів проведення.
Цікаво та змістовно було проведено засідання круглого столу на тему: «Проблеми організації виробничого навчання та перспективи влаштування учнів по професії «Кухар, кондитер» де приймали участь випускники училища та роботодавці району та області.
При проведенні виховної години «Масляна» учні та гості мали можливість ознайомитись з традиціями та секретами української кухні.
Шануємо свято «Української вишиванки».
Вміємо не тільки співати, але й працювати. Цього року виростили гарний урожай озимої пшениці.
Запрошуємо Вас на навчання до нашого закладу!
Чекаємо на Вас за адресою: Чернівецька обл., Заставнівський р-н, м.Заставна, вул.Бажанського,58; тел.(03737) 2-11-45.
Email : vpu24@cv.ukrtel.net
Завітайте на наш офіційний сайт: vpu24.com.ua
Вище професійне училище №24 м.ЗаставнаВище професійне училище №24 м.ЗаставнаВище професійне училище №24 м.ЗаставнаВище професійне училище №24 м.ЗаставнаВище професійне училище №24 м.Заставнаскачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Січень 2021 (43)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)
Серпень 2020 (53)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше