Інформація
  • Переглядів: 1758
  • Автор: Moderator
  • Дата: 14-08-2012, 12:03
14-08-2012, 12:03

Cтавчанський професійний ліцей

Категорія: Новини / Заклади професійної (професійно-технічної) освіти

5 жовтня 1940 р. в мальовничому парку села Ставчани Хотинського району Чернівецької області заснована школа механізації сільського господарства. До 1 вересня 1954 року вона була єдиним на Буковині навчальним закладом, який готував механізаторів масової і середньої кваліфікації по таких спеціальностях: трактористи, шофери, бригадири тракторних бригад, механіки МТС, комбайнери.
У 1954 році школа стала технічним училищем №1. З'явилися нові професії: слюсар з ремонту тракторів і автомобілів, електромонтер сільської електрифікації та зв'язку, водій автотранспортних засобів.
Починаючи з 1969 року готуються фахівці з середньою освітою.
За роки існування навчального закладу для потреб народного господарства регіону підготовлено біля 30 тисяч кваліфікованих робітників. Серед випускників – два Герої Соціалістичної Праці, більше 350 випускників нагороджені орденами і медалями за успішне виконання виробничих завдань, є заслужені працівники сільського господарства.
З квітня 2004 року училище реорганізовано в Ставчанський професійний ліцей.
Ліцей підтримує тісні партнерські зв'язки з сільськогосподарськими формуваннями Хотинського та Новоселицького району Чернівецької області, Кам’янець-Подільського району Хмельницької області.
Ліцей є об’єктом комплексної забудови та завершеної інфраструктури, де створено належні умови, як для теоретичного і практичного навчання, так і відповідні соціально-побутові умови для харчування, проживання та відпочинку учнів. Ліцей розташований на території колишнього панського маєтку, який служив як літня резиденція для відпочинку.
Крім двох навчальних корпусів проектною потужністю 530 учнівських місць, останній з яких побудований в 1980 році, функціонує соціально-побутовий корпус де розміщені їдальня на 320 місць, спортивна зала, актова зала на 300 місць, є інші об'єкти навчально-виробничого, соціально-побутового призначення. Для підготовки кваліфікованих робітників сільськогосподарського напрямку в ліцеї обладнано 17 навчальних кабінетів, загальною площею 1260 кв.м. Це кабінети агротехнології, будови тракторів і автомобілів, сільськогосподарських машин, комбайнів, охорони праці, електротехніки, правила дорожнього руху, основ керування і безпеки дорожнього руху, основ галузевої економіки і підприємницької діяльності, системи технічного обслуговування й ремонту машин, основ тваринництва та зооветеринарії. Крім того в ліцеї є комп'ютерний клас, оснащений сучасною технікою.
Ліцей здійснює підготовку кваліфікованих робітників за такими робітничими професіями:
після 9 класу
1. На базі базової загальної середньої освіти з отриманням повної загальної середньої освіти:
1. Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії "А", "В", "С", слюсар-ремонтник, водій автомобілів категорій "В", "С".
2. Слюсар з ремонту автомобілів, водій автомобілів категорії "В","С".
3. Кухар, кондитер.
Термін навчання 3 роки
після 11 класу
2. На базі повної загальної середньої освіти , на контрактній основі:
1. Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії "А", "В", "С".
2. Кухар.
Термін навчання 1,5 роки
Cтавчанський професійний ліцейCтавчанський професійний ліцейCтавчанський професійний ліцейCтавчанський професійний ліцей


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Січень 2021 (43)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)
Серпень 2020 (53)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше