» » » «Інформаційна система управління освітою повинна запрацювати до 23 серпня», – Михайло Бауер
Інформація
  • Переглядів: 2507
  • Автор: Moderator
  • Дата: 23-07-2012, 17:38
23-07-2012, 17:38

«Інформаційна система управління освітою повинна запрацювати до 23 серпня», – Михайло Бауер

Категорія: Навігація / Новини

«Інформаційна система управління освітою повинна запрацювати до 23 серпня», – Михайло Бауер
Сьогодні, 23 липня 2012 року, під керівництвом начальника Головного управління освіти і науки Михайла Бауера відбулася щопонеділкова апаратна нарада.
«Відрадно, що ситуація з впровадженням інформаційної системи управління освітою значно покращилася. Зараз необхідно інтенсивно включитися в цю роботу установами обласного підпорядкування. До 23 серпня цього року система повинна безперебійно та якісно працювати.
Трохи гірша ситуація з впровадженням Історико-краєзнавчого портрету Буковини. Роботу необхідно терміново активізувати», – підкреслив керівник освітньої галузі краю.
Щодо стану впровадження Інформаційної системи управління освітою в Чернівецькій області доповідав завідувач науково-методичним центром інформаційних технологій навчання ІППОЧО Григорій Кошурба. Він розповів, що станом на 23 липня 2012 І етап впровадження ІСУО в системах ВНЗ та ДНЗ здійснюється за планом:
1. В термін до 19 липня 2012 всі ПТНЗ завершили І етап впровадження ІСУО.
2. Розроблене технічне завдання для впровадження І етапу ІСУО в закладах дошкільної освіти області, однак тільки 5 районів направили копію наказу про призначення відповідальної особи на районному рівні щодо впровадження ІСУО в дошкільних навчальні заклади області. (ВО Герцаївської РДА, ВО Новоселицької РДА, ВО Путильської РДА, ВО Сокирянської РДА, ВО Кельменицької РДА).
На виправлення ситуації підготовлено лист ГУОН ОДА щодо допомоги силами загальноосвітніх навчальних закладів, дошкільним навчальним закладам, де немає відповідних фахівців та належного технічного забезпечення.
«Про створення веб-проекту «Історико-краєзнавчий портрет Чернівецької області» доповідали директор обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської мололі Ганна Коновалова та методист ІППОЧО Тарас Мазуряк.
Як зазначила Ганна Миколаївна, соціальний учнівський проект з висвітлення питань краєзнавчого характеру спрямований на залучення учнів загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчальних закладів до пошукової роботи.
Координатори проекту в районах, м. Чернівці та м. Новодністровськ з листопада 2011 року розпочали збір інформації за напрямами:
географічне положення;
історія села, селища, міста;
легенди;
освіта, культура;
духовність, традиції;
спорт;
видатні особистості
З питань створення електронної версії з районними координаторами проекту було проведено ряд семінарів та консультаційних зустрічей: 14.12.2011р.; 15.03.2012р.; 17.05.2012р.
У квітні створено сайт «Історико-краєзнавчий портрет Чернівецької області» bukportret.info. Координатором проекту Т.П.Мазуряком проведено семінари з методистами та учителями інформатики шкіл області щодо розміщення матеріалів на сайті. Постійно здійснюється контроль за накопиченням інформації на сайті, надається допомога й консультації.
З травня почалось розміщення матеріалів на сайті області. Координаторам у районах та вчителям інформатики постійно надавались консультації з питань технології їх розміщення.
Станом на 23.07.2012 серед кращих по наповнюваності сайту інформацією, слід відзначити роботу Сокирянського (90.2%), Кельменецького (79 %) Вижницького (78 %) та Герцаївського (71%) районів.
Щодо загальної картини розміщення краєзнавчих матеріалів: у Кіцманському (38%), Хотинському (33%), Новоселицькому (32.8%), Путильському (27,3%), Глибоцькому (26%), Сторожинецькому (23%), Заставнівському (11%) районах та у містах Чернівці (0%) і Новодністровськ (25%).
Середній показник розміщення матеріалів на сайті 44%.
Слід зазначити, що проект носитиме постійнодіючий характер, оскільки він буде поповнюватись новими краєзнавчими відомостями, фото та відео-матеріалами.
Стосовно якості подання матеріалів у розділах проекту серед кращих слід відзначити:
-розділ «історія»: с.Чагор Глибоцького, с.Бузовиця Кельменецького, с.Братанівка, с.Вашківці Сокирянського, с.Іспас Вижницького районів;
-розділ «легенди»: с.Вашківці, с.Волошково, с.Коболчин Сокирянського, с.Іспас, с.Чорногузи Вижницького районів;
-розділ «освіта»: с.Корчивці, с.Турятка Глибоцького, с.Бузовиця Кельменецького, с.Реваківці Кіцманського, с.Вашківці, с.Волошково, Сокирянського, с.Заболоття Сторожинецького, с.Іспас Вижницького районів;
-розділ «культура»: с.Вашківці, с.Волошково, с.Коболчин Сокирянського, с.Іспас Вижницького, с.Банилів-Підгірний Сторожинецького районів;
-розділ «духовність»: с.Тереблече, с.Турятка Глибоцького, с.Бузовиця Кельменецького, с.Брусниця Кіцманського, с.Вашківці, с.Коболчин Сокирянського, с.Заболоття Сторожинецького, с.Іспас Вижницького районів;
-розділ «традиції»: с.Братанівка, с.Вашківці, с.Коболчин Сокирянського райну;
-розділ «спорт»: с.Вашківці, с.Волошкове Сокирянського, с.Іспас Вижницького районів;
-розділ «особистості»: с.Тереблече, с.Турятка Глибоцького, с.Брусниця Кіцманського, с.Усть-Путила Путильського, с.Вашківці, с.Коболчин, с.Волошкове Сокирянського, с.Заболоття Сторожинецького, с.Чорногузи Вижницького районів.
Одним із планових питань, яке розглядалося під час апаратної наради, було «Про стан організації харчування у підвідомчих дитячих оздоровчих закладах», доповідала в.о. начальника Групи моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області Світлана Прінько.
Упродовж 19 – 21 липня 2012 перевірено організацію харчування у 3-х підвідомчих дитячих оздоровчих закладах Чернівецької області: 19.07.12 – оздоровчий табір «Лунка», 20.07. – спортивно-оздоровчий табір «Буковинка», 21 липня – оздоровчий табір «Перлина гір».
Роботу таборів з денним перебуванням учнів у підвідомчих дитячих оздоровчих закладах організовано на основі законодавчих та нормативних актів з питань організації відпочинку та оздоровлення дітей та підлітків у 2012 році.
Під час проведення перевірки встановлено, що у оздоровчому таборі «Лунка» відпочиває 170 дітей, у таборі «Буковинка» - 165, у таборі «Перлина гір» - 93.
Вартість харчування на одну дитину становить у таборах «Лунка» та «Буковинка» – 37 грн., у таборі «Перлина гір»– 42 грн..
У таборах «Лунка» та «Буковинка» – 4-ри разове харчування, у таборі «Перлина гір» – 5-ти разове.
Штат працівників їдалень укомплектовано, медичний огляд всі працівники харчоблоків пройшли.
Обладнання, устаткування, утримання харчоблоків у 3-х таборах відповідають санітарним правилам для підприємств громадського харчування. Їдальні забезпечено холодною та гарячою водою. Створено побутові умови працівникам їдалень.
Весь кухонний посуд зберігається на спеціальних полицях та стелажах, дрібний інвентар – у шафах. Технологічне обладнання для обробки сирих і готових продуктів має відповідну манкіровку.
Типової інструкції по охороні праці при роботі на харчоблоках установ наявні.
Наявні акти райСЕС з проведенням відбору проб питної води, готових страв та гігієнічних змивів на бактеріальні дослідження в лабораторії райСЕС та дано відповідні дозволи на їх відкриття. Наявні сертифікати відповідності та якісні посвідчення харчових продуктів та угоди на постачання продуктів.
Світлана Іванівна зазначила, що під час перевірки встановлено, що харчові продукти поступають на харчоблок зі супровідними документами, що встановлюють їх якість та відповідають вимогам нормативно-технічної документації. Продуктових виробів з простроченим терміном зберігання під час перевірки не виявлено.
Овочі і фрукти зберігаються у сухих приміщеннях. Хліб зберігається окремо на полицях або у шафах.
З метою забезпечення дітей в оздоровчих закладах вітаміном "C" у таборах «Лунка», «Перлина гір» проводиться вітамінізація солодких блюд і напоїв аскорбіновою кислотою. У таборі «Буковинка» завідувач виробництвом відповіла, що не проводять додатково вітамінізацію.
Із районними СЕС погоджено 2-ох тижневе перспективне меню. Наявні у всіх харчоблоках добові проби готової продукції. Видача готової продукції здійснюється тільки після контрольних проб членами бракеражної комісії. У бракеражних журналах готових блюд відзначено закладання основних продуктів, зняття проби і дозвіл на видачу.
Контрольні страви виставляються на роздачі.
Під час перевірки здійснювався контроль видачі страв. При зважування 5-ти порцій полуденка («Лунка», «Буковинка») та сніданку («Перлина гір») не виявлено порушень натуральних норм. Дотримання раціону натуральної норми харчування на одну дитину в день здійснюється відповідно до Постанови кабінету Міністрів України від 22.11. 2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах».
У таборах видаються відповідні виробничі накази про розподіл функціональних обов’язків з БЖД, наявні посадові інструкції, журнали реєстрації нещасних випадків, призначено наказами відповідальних осіб за пожежну безпеку, охорону праці та за електрогосподарство.
Вже традиційно на нараді розглядалося питання «Про стан комплектації кадрів та учнів-вихованців багатопрофільного ліцею», доповідала директор багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей Марина Семанюк.
З приводу даного питання Михайло Йозефович зауважив, що: «Ми вже повинні бачити чітку картину щодо забезпечення даного закладу кваліфікаційними педагогічними працівниками.
Також потрібно прискорити виконання ремонтних робіт спортивної зали та спального корпусу. До 1 вересня Багатопрофільний ліцей повинен бути укомплектований відповідними категоріями учнів, найкращими педагогами та забезпечений всім необхідним обладнанням для здійснення належного навчально-виховного процесу».
Заступник начальника Головного управління освіти і науки Анатолій Швець доповідав «Про підготовку закладів освіти області до нового 2012/2013 навчального року та осінньо-зимового періоду».
«З метою підготовки закладів освіти області до нового 2012/2013 навчального року та опалювального сезону в області передбачено понад 26 млн. грн. бюджетних коштів, станом на 20 липня 2012 профінансовано 12,4 млн. грн. що складає 47,7%.
З метою підготовки закладів освіти області до нового 2012/2013 навчального року та опалювального сезону в області передбачено понад 26 млн. грн. бюджетних коштів, станом на 20 липня 2012 профінансовано 12,4 млн. грн. що складає 47,7%.
Згідно плану-заходів, які затверджені Головним управлінням освіти і науки, заплановано провести роботи з підготовки до нового навчального року 726 закладів освіти області (ЗНЗ – 439, ДНЗ – 273, ПТНЗ - 14). Станом на 20 липня2012 підготовлено 456 установ, що становить 62,8% (ЗНЗ – 278 (63,3%), ДНЗ –161 (61,9%), ПТНЗ –9 (64,9%)).
Також, заходами передбачено підготувати – 464 котельні, із них: виконати реконструкцію або капітальний ремонт – 31 котельні, провести заміну 50 котлів, провести ремонт 4,6 тис. м – теплових, 9,1 тис. м – каналізаційних, 3,5 тис. м – водопровідних мереж. На цей час підготовлено котелень – 292 (62,9%), виконано реконструкцію або капітальний ремонт котелень –20 (64,5%), проведено заміну котлів – 31 (62,0%), проведено ремонт теплових мереж – 2,8 тис.м (61,2%), каналізаційних мереж – 5,7 тис.м (63,2%) та водопровідних мереж – 2,2 тис.м (62,8%).
Головним управлінням освіти і науки облдержадміністрації вивчено потребу в забезпеченні твердим паливом закладів освіти області на 2012/2013 опалювальний сезон, яка складає 7,8 тис. т. вугілля, дрова – 16,9 тис. м3. На цей час освітні установи забезпечені вугіллям 21 % (1,64 тис. т), дровами – на 33,6% (5,7 тис. м3). Заготівля твердого палива триває», – зазначив Анатолій Федорович.
У ході апаратної наради розглядалося питання «Про заходи щодо відзначення Дня незалежності України», доповідав начальник відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти та виховної роботи Юрій Куриш.
Головне управління освіти і науки облдержадміністрації розробило пропозиції до включення до загального плану облдержадміністрації заходи до відзначання Дня незалежності України.
Заходами передбачено:
1. Покладання квітів до пам’ятників Т.Шевченку та видатним діячам Українського державотворення.
2. Відкриття Лужанської ЗОШ І-ІІІ ст. Кіцманського району.
3. Проведення урочистих зборів трудових колективів, присвячених Дню незалежності України.
За результатами пропозицій розроблені доручення начальника Головного управління освіти і науки облдержадміністрації.
Всі заходи висвітлюються і будуть висвітлюватись через інформаційний сайт Головного управління освіти і науки ОДА та газету "Освіта Буковини".
«Головне управління освіти і науки тримає на особливому контролі підготовку навчальних закладів до нового навчального року та опалювального сезону. Особисто я щотижня виїжджаю в райони області та знайомлюся з станом виконання ремонтних робіт, детально оглядаю кожну котельню та опалювальну систему в закладах освіти. Цим питанням не можна зволікати, ми навпаки, повинні зараз докласти максимум зусиль, щоб у кожній школі, у кожному садочку 1 жовтня, без жодних проблем, почали працювати котельні та пічне опалення», – наголосив Михайло Бауер.
За результатами наради начальник Головного управління освіти і науки дав доручення відповідним працівникам апарату.скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (100)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше