» » » Відбулося чергове засідання громадської колегії з питань захисту суспільної моралі
Інформація
  • Переглядів: 1489
  • Автор: Moderator
  • Дата: 16-07-2012, 19:15
16-07-2012, 19:15

Відбулося чергове засідання громадської колегії з питань захисту суспільної моралі

Категорія: Навігація / Новини

Сьогодні, 16 липня, під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Віталія Темерівського, голови громадської колегії з питань захисту суспільної моралі у Чернівецькій області, відбулося чергове засідання громадської колегії за участі регіонального представника Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі в Чернівецькій, Хмельницькій, Івано-Франківській та Закарпатській областях Ігоря Андруняка.
Громадська колегія (регіональної комісії) з питань захисту суспільної моралі в Чернівецькій області розглянула питання про стан дотримання чинного законодавства з питань захисту суспільної моралі регіональними засобами масової інформації, вплив реклами на формування моральних засад суспільства, результати моніторингу ЗМІ, інтернет-ресурсів та зовнішньої реклами.
«Упродовж першого півріччя цього року фактів порушення Закону України «Про захист суспільної моралі» місцевими телерадіоорганізаціями не встановлено», - зазначила Г.В.Мальона, начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації.
Всього упродовж І півріччя проведено 31 моніторинг діяльності телерадіоорганізацій області.
Телерадіоорганізації області не розміщували рекламу, яка могла б негативно вплинути на здоров’я та свідомість дітей та молоді; ігрових, інтерактивних передач та передач-анекдотів. Скарг, звернень від телеглядачів, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів щодо «чистоти» теле- і радіо ефіру не надходило.
Телерадіоорганізації області не допускали порушень рішення Національної ради від 08.02.2012 № 116 щодо правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби), що оголошувались Указами Президента України: 26 квітня (Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф, 26-річнияі Чорнобильської катастрофи), 20 травня (День пам’яті жертв політичних репресій), 22 червня (День пам’яті про загиблих у роки Великої Вітчизняної війни). Програмне наповнення телерадіоорганізацій краю у такі дні відповідає вимогам чинного законодавства: з ефіру були вилучені розважальні передачі, у тому числі на замовлення телеглядачів і радіослухачів.
Особлива увага щодо захисту суспільної моралі відводиться мовленню на дитячу аудиторію. Усі телерадіоорганізації краю виконують ліцензійні показники з підготовки дитячих передач. Творчі колективи успішно справляються з основним завданням – створення інформаційно-насичених навчально-пізнавальних телерадіопередач, які несуть виховну та просвітницьку функції. Характерно, що дитяче мовлення у структурі загального обсягу мовлення телерадіоорганізацій області значно вищі, ніж у середньому по Україні.
Упродовж звітного періоду телерадіоорганізаціям області направлені 4 приписи за ознаками порушення вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Одній телерадіоорганізації Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення оголосила попередження. Ознак порушень вимог Закону України «Про рекламу», зокрема статті 20 «Реклама і діти» не встановлено.
Управлінням з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю на виконання Рішення Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі надіслано обласній державній телерадіокомпанії лист з проханням створити теле- і радіопрограми, спрямовані на популяризацію переваг здорового способу життя, популяризації родинних та сімейних цінностей, формування національного культу соціально активної, фізично та психічно здорової і духовно багатої гармонійної особистості.
За інформацією обласної державної телерадіокомпанії, упродовж багатьох років вона є партнером акцій «Милосердя», спрямованої на захист соціально незахищених людей; благодійного фонду «Подаруй дитині життя», який допомагає онкохворим дітям; заходів проти насилля в сім’ї, торгівлі людьми, фестивалів, спортивних змагань на підтримку інвалідів, дитячої творчості, багатодітних сімей.
Обласна державна телерадіокомпанія у своїх телепрограмах дбає про формування високої культури та високоморальної особистості, виховання духовних цінностей та етичних норм.
Цим проблемам, зокрема, присвячені такі телепередачі:
- «Святині Буковини» – про збереження духовно-культурної спадщини краю, пропагує християнську мораль, відродження оберегів духовності.
- «Подіум її життя» – про жінку в сучасному суспільстві, має виховне спрямування, утверджує сімейні та родинні цінності.
- «Буковинська родина» – про діяльність культурологічних товариств, утверджує толерантні стосунки між представниками різних національностей краю, етнодуховні та культурні цінності.
- «Одвічні цінності» – культурно-мистецька програма про відродження, збереження та сприяння розвитку духовно-міжконфесійної спадщини Буковини, сприяє духовному відродженню народу через історію та релігію.
- «Пам’ять» – у центрі уваги передачі про патріотичне виховання молоді на прикладі героїзму учасників Великої Вітчизняної війни.
- «Зав’язь», «Світ книги» (постійні рубрики «Духовність і український світ», «У пошуках гармонії») – у цих телепрограмах пропагуються кращі зразки творів художнього мистецтва як джерела суспільної моралі.
- «Будьте здорові» – науково-просвітницька програма, метою якої є пропаганда здорового способу життя, морального здоров’я людини.
- «Експромт» – ексклюзив про молодіжну творчість. У передачі обговорюються різноманітні теми, що цікавлять молодіжні субкультури.
Дитячі програми: «Країна талантів», «Буковинчики-веселинчики», «Моє сонечко», «Красен світ» формують багатий духовний світ дитини, виховують любов до мистецтва, повагу до народних звичаїв та обрядів.
Зазначена тематика постійно висвітлюється у передачах прямого ефіру: «Телевізійна студія А-3», «Реалії», «Толока». А також у телепрограмах «Резонанс», «Надзвичайні події», «Палітра», «Доброго ранку, Буковино!», «Акценти», «Формула успіху».
У 2012 році на телеканалі «Буковина» з’явилось дві нових передачі, спрямованих на формування високо моральних особистісних якостей, соціально-відповідальної поведінки у підлітків: «Я-особистість» та «Ключ до самопізнання».
Тема захисту суспільної моралі, родинної злагоди, здорового способу життя, мирних засад співжиття різних етнічних груп висвітлюється у публіцистичних, науково-просвітницьких циклах радіопередач «Обереги», «Вікно душі» (рубрики «Берегиня» та «Добродій»), «Україна – рідний край», передачах молодіжної студії «Символи».
У циклі радіопередач «Україна – рідний край» звучать розповіді про культуру, збереження традицій, можливостей рівного розвитку представників усіх національностей, що мешкають на Буковині. До слова, передача «Ключі від храму» (про життя поляків на Буковині) на міжнародному телерадіофестивалі «Калинові мости» у Польщі стала володарем І-го місця.
В авторському циклі «Мова. Людина. Час», який готує і веде професор Надія Бабич, порушуються теми родинних традицій, збереження рідної мови як коріння духовності та основи національної ідентичності.
У 2012 році у циклі «Обереги» запроваджено щомісячну рубрику «Уколі сім’ї». Тема добра, милосердя, співчуття, допомоги ближньому була провідною у передачах публіцистичного циклу «Соціальний вимір». Радіопередача «Квіти для Оксани» здобула гран-прі у Всеукраїнському конкурсі «Здоровим бути модно».
Щодня на радіостанції «Буковина» звучить дитячий блок «Джерельце» - казки, оповідання, новели, які мають виховну мету, показують перемогу правди, добра, ввічливості. Радіопередачі для школярів «Сьомий урок» формують повагу до вчителів і батьків, любов до Батьківщини, норми моралі, правила співжиття у суспільстві. Радіопередачі молодіжної студії «Символи» спрямовані на протидію шкідливим звичкам, пропаганду здорового способу життя, розвиток талантів, досягнення молодих людей, спрямовані на користь суспільству. У рубриці «Унікальна молодь» беруть участь кращі представники молоді – громадські активісти, студенти, творчі особистості, молоді науковці, державні службовці та ін.
Усі передачі Радіо «Буковина» культурно-мистецького спрямування пропагують твори літератури й мистецтва як джерела суспільної моралі: «Слово про книгу», «З Україною в серці», «Обереги», «Скарби», «Перлини поезії» та інші. Радіопередача «Слово про книгу» визнана кращою в Україні у конкурсі на краще представлення української книги в засобах масової інформації.
Творче об’єднання телерадіопрограм для румунського та молдавського населення готує щомісячну культурно-мистецьку програму прямого ефіру «Мистецькі обрії», щоквартально готується телепрограма «Одвічні цінності», «Молодіжна хвиля».
На виконання рішення Громадської колегії (регіональної комісії) з питань захисту суспільної моралі в Чернівецькій області від 03.02.2012 «Про план роботи громадської колегії (регіональної комісії) з питань захисту суспільної моралі в Чернівецькій області на 2012 рік» управлінням з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю обласної державної адміністрації направлено керівникам місцевих засобів масової інформації, керівникам видавництв та книгарень міста для керівництва у роботі рішення Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі від 26.10.2011 №6 «Про схвалення рекомендацій щодо норм і принципів висвітлення засобами масової інформації питань, які стосуються дітей» та від 26.10.2011 №17 «Про схвалення рекомендацій власникам веб-ресурсів, цільовою аудиторією яких є діти» та листи щодо неухильного дотримання чинного законодавства України у сфері захисту суспільної моралі, зокрема відповідного Закону України від 20.11.2003 №1296-ІV.
Михайло Йозефович Бауер ознайомив членів громадської колегії зі скаргою заявниці Куніш Г.В. щодо розміщення реклами у Чернівецькій області. Наголосив, що попередньо розглянуто 2 скарги заявниці, в яких дано відповідь, що проведено перевірку реклам, які розміщено на біг-бордах та сіті-лайтпх на території м. Чернівців (інформація управління МВС України в Чернівецькій області від 27.04.2012 № 56/213).
За наслідками перевірки встановлено, що наявні такі реклами: реклама нижньої білизни фірми «Трівен» біля ринку, що по вулиці Калинівський, аналогічна реклама та реклама соляріїв розміщена біля ТЦ «Майдан», що по вулиці Червоноармійській, реклама жіночих колготок по вулиці Кохановського.
При перевірці законності розміщення реклами на відповідних носіях встановлено, що ці реклами встановлено за відповідними дозволами наданими Департементом містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради. Відповідно до висновку мистецтвознавчого дослідження встановлено, що зображення, які розміщено на рекламних носіях за своїм змістом не відносяться до творів порнографічного, сексуального чи еротичного характеру та ст.,ст. 6,7,8 Закону України від 20.10.2003 № 1296-ІV «Про захист суспільної моралі» не порушено.
Відповідно до статті 16 Закону України «Про рекламу» від 11.07.2003 №1121-ІV та «Типових правил розміщення зовнішньої реклами», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 №2067, під час видачі дозволів на розміщення зовнішньої реклами втручання у її форму та зміст забороняється.
Михайло Йозефович вніс пропозицію, щоб група проведення перевірок провела перевірку реклам, які розміщено на біг-бордах та сіті-лайтпах на території м. Чернівців та в районах області на предмет порушення ст.,ст. 6,7,8 Закону України від 20.10.2003 № 1296-ІV «Про захист суспільної моралі».
Бауер М.Й проінформував членів регіональної комісії щодо розгляду НЕК України з питань захисту суспільної моралі документів та матеріалів щодо діяльності ПП Желябовської К. О. на відповідність вимогам Закону України «Про захист суспільної моралі». За висновками НЕКу України матеріали не відповідають вимогам. Прийнято рішення направити зазначені рішення ПП Желябовській К. О. - для ознайомлення та Чернівецькій міській раді - для прийняття управлінських рішень щодо розташування магазинів.
Також прийнято рішення розмісти рішення та інформації Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі для ознайомлення та практичного керівництва на сайті ОДА розділ «Громадське суспільство».
І.М. Андруняк, представник національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі у Івано-Франківській, Закарпатській та Чернівецькій областях, заступник голови громадської колегії, звернув увагу на те, що варто обмежити видовищні заходи для молоді, що проводяться у нічному режимі, оскільки їх відвітують неповнолітні. Під час таких заходів діти вживають алкогольні напої, що приводить до випадків суїциду серед дітей.
Під час проведення засідання піднято питання стосовно заборони розміщення реклами (крім соціальної реклами) в підручниках, щоденниках та іншій друкованій продукції шкільного призначення, наявності фактів ігнорування виробниками та розповсюджувачами друкованої продукції шкільного призначення чинного законодавства України в частині захисту прав та інтересів дітей, Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі.
Учасники засідання Громадської колегії внесли ряд пропозицій, зокрема про створення навчальної дитячої навчальної програми; відкриттв передач, які б висвітлювали інформації про талановиту молодь краю, в тому числі учасників Всеукраїнського конкурсу «Нові імена».
Михайло Бауер вніс пропозицію щодо заслуховування на чергових засіданнях звіти відповідних структур, що відповідають за розміщення реклами на біл- бордах та сіті - лайтах у області.
За результатами засідання Громадської колегії (регіональної комісії) з питань захисту суспільної моралі в Чернівецькій області прийнято відповідні рішення та подано відповідні доручення.
Питання, що стали предметом розгляду комісії, стосувалися передусім виконання рішень Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі, про стан дотримання чинного законодавства з питань захисту суспільної моралі регіональними засобами масової інформації, вплив реклами на формування моральних засад суспільства, результати моніторингу ЗМІ, інтернет-ресурсів та зовнішньої реклами будуть перебувати на постійному контролі громадської колегії з питань захисту суспільної моралі у Чернівецькій області.


Відбулося чергове засідання громадської колегії з питань захисту суспільної моралі
Відбулося чергове засідання громадської колегії з питань захисту суспільної моралі
Відбулося чергове засідання громадської колегії з питань захисту суспільної моралі
Відбулося чергове засідання громадської колегії з питань захисту суспільної моралі
Відбулося чергове засідання громадської колегії з питань захисту суспільної моралі
Відбулося чергове засідання громадської колегії з питань захисту суспільної моралі
Відбулося чергове засідання громадської колегії з питань захисту суспільної моралі
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (99)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше