Інформація
  • Переглядів: 1910
  • Автор: Moderator
  • Дата: 12-07-2012, 17:21
12-07-2012, 17:21

Школа імені Назарія Яремчука

Категорія: Навігація / Новини

У мальовничому передгір’ї Карпат у м. Вижниця розташована школа-інтернат І-ІІІ ст. ім. Н.Яремчука, у якій учні здобувають загальну середню та художню освіту, а у позаурочний час оволодівають навиками мистецтва народних промислів.
Школа-інтернат відкрита у 1960 році. У школі створено музейну кімнату Народного артиста України Назарія Яремчука, який навчався у школі-інтернаті та ім’я якого носить школа. У даний час в школі діє 11 класів, в яких навчаються діти з малозабезпечених, багатодітних сімей Вижницького, Путильського, Кіцманського та Сторожинецького районів Чернівецької області, м. Чернівці.
До послуг учнів школи-інтернату є 2 навчальні та 3 спальні корпуси, гарно обладнані класи та кабінети, комфортабельні спальні приміщення, шкільна майстерня, спортивний зал, комп’ютерний клас, відремонтована та по сучасному обладнана шкільна їдальня. Всі вихованці забезпечуються безкоштовним висококалорійним п’ятиразовим харчуванням. У вересні 2011р. у школі було відкрито спортивний зал для занять боксом.
Школа-інтернат укомлетована висококваліфікованими кадрами. Тут працює 45 педагогів. З них: спеціалісти вищої категорії—10; спеціалісти І категорії—11. Мають педагогічні звання: “вчитель-методист”-1; “старший учитель”-3.
За рахунок варіативної складової навчального плану учні школи мають можливість поглиблено вивчати предмети художньо-естетичного профілю. Так, учні вивчають такі предмети як малюнок, живопис, композиція, комп’ютерна графіка. Стало традицією, що в школі надається значна увага інформатизації навчального процесу. Вже кілька років поспіль учні з 2-го класу прилучаються до інформаційних технологій: вивчають предмет “Сходинки до інформатики”. Учні 10,11 класів мають змогу поглиблювати свої знання по 2 профілях: художньо-естетичному та інформаційно-технологічному.
Важливе місце в начально-виховному процесі посідає робота з обдарованими дітьми. Кількість учасників шкільних олімпіад щороку збільшується. У 2011/2012 н.р. учні школи здобули 5 призових місць у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад. Учень 11 класу, Гожда Михайло брав участь в інтернет-олімпіаді та досяг найвищих результатів серед усіх учасників, зайняв 3 місце у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики, став учасником ІV етапу школу закінчив із золотою медалллю “За високі досягнення у навчанні”.
Щороку збільшується кількість учнів, які беруть участь у ЗНО. Так, у 2010 році 64% випускників брали участь у ЗНО, а у 2012 – 81% учнів 11 класу складали ЗНО, що дасть змогу випускникам продовжити навчання у вузах різних рівнів акредитації.
Цікаве життя учнів в позаурочний час. Педагоги будують свою діяльність на основі глибокого вивчення здібностей, нахилів учнів, залучають дітей до діяльності в різноманітних гуртках та клубах за інтересами. Стержнем виховного процесу є спільна діяльність педагогів, батьків та учнів, формування сприятливого морально-психологічного клімату для самостійної організації життєдіяльності учнівського колективу. Особливу увагу педагоги школи звертають на діалогічний стиль спілкування, взаємодію між учнями, підтримку ініціативи дітей, практикують такі форми виховання - групові та індивідуальні, які ґрунтуються на конкурсній основі, на довірі до дитини, на здатності її відповідати за себе. Зокрема, застосовуються такі форми проведення виховних заходів як КВК, бесіда „за круглим столом”, ділові та рольові ігри, диспути, дискусії, вистави, творчі проекти, цікаві зустрічі, довірчі розмови, тощо.
76,8% учнів займаються у гуртках за інтересами. Для поглибленого вивчення художніх предметів, крім уроків живопису, малюнку, композиції широко використовується позакласна робота. Учні відвідують гуртки вишивки, ткацтва, писанкарства, малюнку, дизайну, флористики, аплікації, м’якої іграшки, клаптикового шиття. Наші вихованці є переможцями і призерами обласних, регіональних та районних конкурсів з образотворчого та прикладного мистецтва. В 2011/2012 н.р. започатковано роботу гуртка „Юний кореспондент”, який випускає газету „Шкільна стежина”. Робота цього гуртка виховує в дітей потребу в усних та письмових публіцистичних виступах, розвиває творчу уяву вихованців, уміння міркувати, надавати можливість учням проявити себе і досягнути успіху, висловлювати свої думки, аналізувати явища, вступати в діалоги, створювати умови для соціальної і творчої самореалізації особистості.
Важливе місце у житті школи посідає учнівське самоврядування, яке працює під дивізом: „Самі вирішили, самі зробили, самі відповідаємо”. Члени учнівського комітету виготовляють буклети з правого всеобучу, розробляють презентації з прав людини, здійснюють інформаційні рейди у всі класи з метою інформування учнів про права дітей.
Для збереження і зміцнення здоров’я у школі на належному рівні проводиться спортивно-масова робота. Так, в позаурочний час вихованці мають можливість займатися в спортивних секціях з міні-футболу, волейболу, баскетболу, тенісу. Особливої популярністі серед школярів набула секція з боксу в новому, цьогоріч збудованому спортзалі. Наші юні боксери досягли успіхів у міжнародному турнірі серед ДЮСШ, у обласному турнірі, приуроченому пам’яті трагічно загиблих боксерів Михайла Бокача та Сергія Деминчука. Учні нашої школи Іван Гожда, Степан Гавриляк, Юрій Том’юк, Валентин Гермаківський під керівництвом тренера-викладача М. І. Гакмана зайняли перші місця. Юні боксери займаються в секції менше року, а вже впевнено крокують до перемог.
Виховна система нашої школи – це складна психолого -соціо-педагогічна сукупність, яка охоплює весь педагогічний процес, інтегруючи навчальні заняття, позаурочне життя дітей, різноманітну діяльність і спілкування за межами школи. Школа працює у творчій співдружності з позашкільним закладами, такими як Вижницький районний БДЮТ, Вижницький районний центр зайнятості, відділ спорту, сім᾽ї, молоді та дітей Вижницької РДА, служба у справах дітей Вижницької РДА та ін.
Дирекція школи постійно турбується про зміцнення матеріально-технічної бази навчально-виховного процесу. Зокрема, в цьому році проведено власними силами працівників школи поточний ремонт класних, спальних та інших приміщень буде завершено укомплектування технологічної бази їдальні, перекрито частину даху спального корпусу №1, до 1 вересня будуть об лаштовані внутрішні туалети для дітей в навчальному корпусі №1.
Відродження України неможливе без пробудження національної свідомості українського народу. Україні потрібні нові люди, носії національної ідеї. Саме такими виховними заходами, орієнтованими на особистість учнів педагоги школи прикладають зусиль до відродження національної і людської гідності, порядності, довіри й злагоди між людьми, патріотизму, великодушності і милосердя.

Школа імені Назарія Яремчука
Школа імені Назарія Яремчука
Школа імені Назарія Яремчука
Школа імені Назарія Яремчука
Школа імені Назарія Яремчука
Школа імені Назарія Яремчука
Школа імені Назарія Яремчука
Школа імені Назарія Яремчука
Школа імені Назарія Яремчука
Школа імені Назарія Яремчука
Школа імені Назарія Яремчука
Школа імені Назарія Яремчука
Школа імені Назарія Яремчука
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше