» » » Михайло Бауер взяв участь у засіданні Колегії відділу освіти Путильської районної державної адміністрації
Інформація
  • Переглядів: 3708
  • Автор: Moderator
  • Дата: 27-06-2012, 23:45
27-06-2012, 23:45

Михайло Бауер взяв участь у засіданні Колегії відділу освіти Путильської районної державної адміністрації

Категорія: Навігація / Новини

27 червня 2012 року керівник освітньої галузі краю Михайло Бауер взяв участь у засіданні Колегії відділу освіти Путильської районної державної адміністрації.
«У рейтинговій таблиці результативності роботи за минулий навчальний рік серед районів області Путильщина посідає 9 місце. Хочу відзначити, що район йде вперед і з року в рік освіта Путильського району стає все кращою і кращою.
Варто відмітити, що у вашому районі нормально проводиться робота щодо організації освітніх округів, працює цікава модель виховання дітей, налагоджено краєзнавчо-пошукову роботу, гарні результати участі в конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт. Мені імпонує, що ви перейшли на автономне фінансування закладів освіти», - підкреслив під час свого виступу Михайло Йозефович.
Начальник Головного управління освіти і науки звернув увагу освітян Путильщини на такі основні питання:
«Вам необхідно і надалі розвивати дошкільну освіту, аде сьогодні вона впевнено входить в освітній простір. Показник охоплення дошкільною освітою у вашому районі становить 81 %, а по області – 89,8%. Тому вам необхідно посилити роботу щодо охоплення дітей довкіллям. Дану проблему можна вирішити шляхом створення навчально-виховних комплексів на базі шкіл, звичайно якщо є вільні приміщення. Якщо в селі немає садочка – необхідно докласти максимум зусиль для їхнього створення. Сьогодні дошкільна освіта все більше і більше користується попитом у батьків.
Позитивним є той фак., що за два останні роки в області відкрито близько 70 навчально-виховних комплекси на базі загальноосвітніх навчальних закладів. Я готовий і вам допомогти у вирішенні цього питання.
У контексті даного питання варто говорити про делегування повноважень щодо фінансування дошкільних навчальних закладів районним державним адміністраціям.
Ми маємо зробити все можливе для того, щоб були виділені всі необхідні ставки у дошкільних установах. У вашому районі потрібно ввести 93 ставки.
Наступне на що хочу звернути вашу увагу – це питання здоров’я наших дітей, адже сьогодні 22% хворих дітей. Необхідно створювати і розвивати інклюзивну освіту, але яка відповідає всім нормам і вимогам. У класі з інклюзивним навчанням обов’язково повинен бути асистент вчителя.
В освітніх закладах створюємо зони динамічного розвантаження для дітей. Ми маємо дати можливість школярам під час перерви викинути зайву, накопичену за урок енергію. Також, в кожному загальноосвітньому закладі повинні бути нормальні спортивні зали з усім необхідним обладнанням.Потрібно здійснити добудову спортивної зали в Путильській гімназії, Конятинській, Сергіївській, Шепітській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Яблуницькій ЗОШ І-ІІ ступенів.
У школах має панувати дух здоров’я. Наша задача – навчити дітей любити і поважати своє здоров’я.
Хочу вам повідомити, що у мене виникла цікава ідея, нововведення – створити, спочатку у якості експерименту, школу без домашніх завдань. Всім відомо, що є багато дітей які не виконують домашнє завдання вдома, а під час інших уроків, на перервах. Але, для того щоб втілити даний проект, задача педагогів – надавати під час уроків максимум знань».
Михайло Бауер підкреслив, що станом на сьогодні головна задача Путильського району – розпочати і вдало завершити будівництво школи в с.Усть-Путила.
«Ми розпочинаємо підготовку до нового навчального року. Потрібно провести реконструкції котелень, удосконалити систему опалення, створюємо належні умови для навчально-виховного процесу.
Відділу освіти варто посилити і розвивати роботу з інвестиційними фондами, така співпраця дає позитивні результати і багато можливостей.
Обласна державна адміністрації, губернатор Михайло Папієв з повагою та розумінням ставляться до освітньої системи краю. Сьогодні будуються три загальноосвітні заклади та сім дошкільних установ, до 1 вересня планується, що ми отримаємо ще 33 шкільні автобуси», - відзначив керівник освітньої галузі краю.
На порядку денному Колегії розглядалося питання «Про завершення 2011/2012 н.р. та підготовку до початку 2012/2013 н. р.», доповідала заступник начальника відділу освіти Путильської РДА Світлана Горбан. За її словами у 2011/2012 навчальному році організовано роботу:
- постійно діючих семінарів керівників ЗНЗ, їх заступників з навчальної та виховної роботи, педагогів-організаторів;
- семінарів-практикумів та засідань методичних комісій вчителів -предметників, вчителів початкових класів, ЗОШ І ступеня, практичних психологів, шкільних бібліотекарів, вихователів ДНЗ, вихователів груп продовженого дня та пришкільних інтернатів;
- клубу для молодих спеціалістів „Паросток” (проведено 8 засідань клубу.
З 1 вересня 2011 року в районі функціонують три освітні округи: Селятинський, Путильський, Довгопільський, де профільним навчанням охоплено 230 учнів, 10 класів, що становить 82 % від загальної кількості учнів 10 класів. З 01 вересня 2012 року планується розпочати роботу Мариничівського освітнього округу.
У 2011/2012 навчальному році при 6 ЗНЗ функціонували пришкільні інтернати з контингентом 111 учнів (Розтоківська, Конятинська, Дихтинецька, Самаківська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Замогильна ЗОШ І-ІІ ступенів, Мариничівський НВК «Родина»).
З 1.09.2011 року призупинено функціонування Петрашівської ЗОШ І ступеня, пришкільного інтернату Яблуницької ЗОШ, Шепітської ЗОШ, здійснено реорганізацію Міжбрідської ЗОШ І ступеня в міні-сад.
У 2011/2012 навчальному році 9 клас закінчили 388 учнів, 11 клас – 264 , 12 клас (вечірня форма навчання) – 19 випускників.
35 випускників 9 класів отримали свідоцтво про базову середню освіту з відзнакою, що становить 9%, 16 випускників 11 класів нагороджено золотою медаллю «За високі досягнення навчанні», 9 нагороджено срібною медаллю «За досягнення у навчання», що становить 3,4% від загальної кількості.
На сьогодні система дошкільної освіти району включає 13 ДНЗ, 2 НВК І-ІІІ ступенів (мають дошкільні заклади, як підрозділи), та 2 НВК І ступеня. Довгопільська сільська рада утримує 2 дошкільні навчальні заклади. Найбільше дітей охоплено дошкільною освітою Путильською селищною радою (218 дітей), Розтоківською (120 дітей), Дихтинецькою (77 дітей), Довгопільською (70 дітей), найменше Конятинською (29), Яблуницькою (34), Шепітською (38) сільськими радами.
Аналіз мережі дошкільних закладів свідчить, що починаючи з 2004 року простежується тенденція до поступового збільшення кількості груп в дошкільних навчальних закладах. Так, якщо в 2003 році функціонувало 32 групи, то на сьогодні в дошкільних навчальних закладах та навчально-виховних комплексах району функціонує 55 груп. З них: з короткотривалим перебуванням – 12; з цілодобовим перебуванням – 1 (в Фошківському НВК); групи продовженого дня (для 1 класу, які функціонують при ДНЗ) – 3 та 39 груп загального розвитку.
З загальної кількості дітей дошкільного віку по району, а налічується 2392 особи, 1035 дітей охоплено дошкільною освітою. Кількість дітей, які відвідують дошкільні навчальні заклади за останні два роки зросла на 400 осіб. Відповідно і збільшився відсоток охоплення дітей дошкільною освітою. На сьогодні він становить 55% від одного до шести років: місто – 56%, село – 54% (середньообласний показник – 57%). 81% дітей віком від трьох до шести років охоплено всіма формами дошкільної освіти (середньообласний 89,8%).
На сьогодні у 12 шкіл та 8 ДНЗ району знаходяться у пристосованих приміщеннях. Виготовлено проектну документацію на будівництво Усть-Путильської ЗОШ.
Кращі вчителів району взяли участь у районному та обласному конкурсах педагогічної майстерності „Вчитель року – 2012”. У ІІ турі Всеукраїнського конкурсу педагогічної майстерності «Учитель року – 2012» здобули третє призове місце в номінації «фізична культура», вчитель фізичної культури Путильської гімназії Тодосійчук Оксана Василівна. Дипломантами стали: Михайлюк Тамара Іванівна (номінація «біологія»), Рогозняк Валентина Танасіївна (номінація «етика»), Гожда Наталія Іванівна (номінація «українська мова та література»), Плитчук Ольга Михайлівна (номінація «англійська мова»).
На ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт учні району вибороли третє місце.
4 учнів району стали переможцями стали ІІІ етапу Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика.
У 2011/2012 році безкоштовним перевезенням дітей до школи і додому охоплено 620 учнів. Шкільними автобусами здійснювався підвіз учнів Селятинської, Сергіївської, Киселицької, Розтоківської, Путильської, Конятинської, Дихтинецької, Довгопільської, Плосківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Підазахричівського НВК „Перлина Гуцульщини”, Путильської гімназії.
Приділяється увага організації оздоровчої кампанії в районі. Станом на 27.06.2012 різними формами оздоровлення охоплено 1886 учнів, з них: у пришкільних таборах 1861 учень, у стаціонарних таборах – 25 учнів. Оздоровлення дітей продовжується.
Щодо реалізації програми комп’ютеризації шкіл, то у всіх 18-ти ЗНЗ створено комп’ютерні класи, 15 – підключено до мережі Інтернет.
На фінансування поточних робіт передбачається витратити 265.795 тис. грн. бюджетних коштів, капітальний ремонт 330.277 тис. грн..
«Про стан правовиховної та профілактичної роботи щодо попередження правопорушень серед неповнолітніх за І півріччя 2012 року та напрями удосконалення правовиховної роботи у закладах освіти району у 2012/2013 н. р.» доповідала методист районного методичного кабінету Любов Москаль.
Любов Юріївна зазначила, що відділом освіти районної державної адміністрації проаналізовано стан правовиховної, профілактичної роботи по попередженню правопорушень серед неповнолітніх у загальноосвітніх навчальних закладах району та стан злочинності за І півріччя 2012 року.
Визначено основні напрями:
– організації співпраці та проведення спільних рейдів-перевірок з працівниками Путильського РВ УМВС України в Чернівецькій області, служби у справах дітей зайнятості неповнолітніх у вечірній час по селищі та селах району;
– удосконалення роботи у закладах освіти району у 2012/2013 н. р. з учнями, які потребують посиленої педагогічної уваги (у 2011/ 2012 році – 82 учні), які перебувають на обліку в ГКМСД (11 учнів) та учнями пільгових категорій, відповідно до поновленого банку даних:
46 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, з них сиріт – 7, дітей позбавлених батьківського піклування – 39;
49 дітей проживають в сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах, з них 22 проживають в неблагонадійних сім’ях;
163 дітей-напівсиріт;
345 дітей з неповних сімей ;
68 дітей-інвалідів;
889 дітей з малозабезпечених сімей;
115 дітей, батьки яких перебувають за кордоном;
– виконання заходів відділу освіти райдержадміністрації щодо впровадження Регіональної програми запобігання дитячій бездоглядності та захисту прав дитини в Чернівецькій області до 2016 року (наказ відділу освіти від 02.03.2012 року № 41) та щодо виконання Регіонального плану заходів з виконання у 2012 році Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року (наказ від 28.03.2012 року № 78).
І. Скидан доповідала «Про стан та перспективи розвитку логопедичної служби, організацію індивідуальної та інклюзивної форми навчання в закладах освіти району»
З метою надання індивідуальної допомоги дітям з мовними порушеннями при відділі освіти працює 2 логопеди: Прокопович Олена Онуфріївна, Лазар Людмила Іванівна та районна психолого-медико-педагогічна консультація.
Необхідна кількість логопедичних ставок на район – 6.
У районі діє 2 логопедичні пункти на базі Дихтинецького та Розтоківського ДНЗ.
Упродовж 2011 /2012 навчального року виявлено 380 дітей з особливими потребами, які потребують корекції психофізичного розвитку (з порушенням усного і письмового мовлення, зору, слуху, опорно-рухового апарату, зниженням інтелекту).
Було обстежено логопедами 178 учнів ЗНЗ та 103 дитини ДНЗ, організовано 22 логопедичні групи із 106 дітей та 145 учням надавалась консультативна допомога.
У 2011/2012 н.р. за індивідуальною формою навчалося 12 дітей (Підзахаричівський НВК, Яблуницька ЗОШ, Самаківська ЗОШ, Киселицька ЗОШ, Плосківська ЗОШ, Путильська ЗОШ, Сергіївська ЗОШ І-ІІІ ст., Фошківський НВК І ст.).
Інклюзивною формою навчання охоплено 2 учнів (Селятинська та Путильська ЗОШ І-ІІІ ст.).
У роботі Колегії також взяли участь виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації М.П.Платановський, член громадської ради при Головному управлінні освіти і науки облдержадміністрації О.А.Фіцич, директори освітніх закладів району та працівники відділу освіти Путильської РДА.
Під час перебування у Путильському районі начальник Головного управління освіти і науки відвідав та ознайомився з роботою таких закладів: Путильської дошкільної установи, районного будинку дитячої творчості, дошкільного навчального закладу с.Киселиці.
За результатами огляду освітніх закладів Михайло Бауер дав доручення відповідальним працівникам.

Михайло Бауер взяв участь у засіданні Колегії відділу освіти Путильської районної державної адміністрації
Михайло Бауер взяв участь у засіданні Колегії відділу освіти Путильської районної державної адміністрації
Михайло Бауер взяв участь у засіданні Колегії відділу освіти Путильської районної державної адміністрації
Михайло Бауер взяв участь у засіданні Колегії відділу освіти Путильської районної державної адміністрації
Михайло Бауер взяв участь у засіданні Колегії відділу освіти Путильської районної державної адміністрації
Михайло Бауер взяв участь у засіданні Колегії відділу освіти Путильської районної державної адміністрації
Михайло Бауер взяв участь у засіданні Колегії відділу освіти Путильської районної державної адміністрації
Михайло Бауер взяв участь у засіданні Колегії відділу освіти Путильської районної державної адміністрації
Михайло Бауер взяв участь у засіданні Колегії відділу освіти Путильської районної державної адміністрації
Михайло Бауер взяв участь у засіданні Колегії відділу освіти Путильської районної державної адміністрації
Михайло Бауер взяв участь у засіданні Колегії відділу освіти Путильської районної державної адміністрації
Михайло Бауер взяв участь у засіданні Колегії відділу освіти Путильської районної державної адміністрації
Михайло Бауер взяв участь у засіданні Колегії відділу освіти Путильської районної державної адміністрації
Михайло Бауер взяв участь у засіданні Колегії відділу освіти Путильської районної державної адміністрації
Михайло Бауер взяв участь у засіданні Колегії відділу освіти Путильської районної державної адміністрації
Михайло Бауер взяв участь у засіданні Колегії відділу освіти Путильської районної державної адміністрації
Михайло Бауер взяв участь у засіданні Колегії відділу освіти Путильської районної державної адміністрації
Михайло Бауер взяв участь у засіданні Колегії відділу освіти Путильської районної державної адміністрації
Михайло Бауер взяв участь у засіданні Колегії відділу освіти Путильської районної державної адміністрації
Михайло Бауер взяв участь у засіданні Колегії відділу освіти Путильської районної державної адміністрації
Михайло Бауер взяв участь у засіданні Колегії відділу освіти Путильської районної державної адміністрації
Михайло Бауер взяв участь у засіданні Колегії відділу освіти Путильської районної державної адміністрації
Михайло Бауер взяв участь у засіданні Колегії відділу освіти Путильської районної державної адміністрації
Михайло Бауер взяв участь у засіданні Колегії відділу освіти Путильської районної державної адміністрації
Михайло Бауер взяв участь у засіданні Колегії відділу освіти Путильської районної державної адміністрації
Михайло Бауер взяв участь у засіданні Колегії відділу освіти Путильської районної державної адміністрації
Михайло Бауер взяв участь у засіданні Колегії відділу освіти Путильської районної державної адміністрації
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (9)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше