» » » Михайло Бауер: Ми повинні подолати консерватизм у системі профтехосвіти щодо відкриття нових професій
Інформація
  • Переглядів: 1500
  • Автор: Moderator
  • Дата: 19-06-2012, 16:00
19-06-2012, 16:00

Михайло Бауер: Ми повинні подолати консерватизм у системі профтехосвіти щодо відкриття нових професій

Категорія: Навігація / Новини

Сьогодні, 19 червня 2012 року, за участі Михайла Бауера, начальника Головного управління освіти і науки, відбулася Колегія Головного управління освіти і науки облдержадміністрації.
Першим питанням, яке розглядалося на порядку денному, було – про результати перевірки освітньої діяльності Вищого професійного училища №3 м.Чернівців. За словами Анатолія Швеця, заступника начальника Головного управління освіти, Вище професійне училище №3 здійснює підготовку кваліфікованих робітників на базі повної загальної освіти та неповної загальної середньої освіти, молодших спеціалістів на базі здобуття робітничої професії кравця, закрійника, перепідготовку незайнятого населення відповідно укладених договорів з центром зайнятості та громадянами за професіями: «кравець, закрійник»; «кравець, модистка головних уборів»; «перукар (перукар-модельєр), манікюрниця»; за спеціальністю «моделювання та конструювання промислових виробів».
Контингент учнів училища станом на 01.01.2012 – 656 учнів, у тому числі 406 – з отриманням повної загальної середньої освіти, 176 – на базі повної загальної середньої освіти, 29 – вищого ступеня навчання», – зазначив Анатолій Федорович.
Крім того, заступник начальника звернув увагу на ряд проблем, які існують в даному училищі. Зокрема: на незбереження контингенту учнів; на недостатню роботу, яка проводиться по стажуванні робітничих кадрів на основі підприємницького підходу з метою підготовки до трудової діяльності в підприємницьких структурах; на матеріально-технічну базу, яка потребує оновлення.
«Основною проблемою професійно-технічних навчальних закладів є те, що їм потрібно працювати над відкриттям нових спеціальностей. Ми повинні подолати консерватизм у системі профтехосвіти щодо відкриття нових професій. Тому відповідальність за науково-методичну роботу професійно-технічних закладів освіти повністю бере на себе Інститут післядипломної педагогічної освіти. Контрольні функції нестиме Група моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області, під керуванням С.І.Прінько, директора Групи», – наголосив Михайло Йозефович.
Начальник Головного управління освіти зобов’язав директорів ПТНЗ до 1 вересня поточного року обладнати в гуртожитках по 20 зразкових кімнат.
Юрій Куриш, начальник відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти та виховної роботи доповів про стан профілактичної роботи з попередження дитячого травматизму та організації харчування в закладах освіти області. «Протягом навчального року в закладах освіти проводилися тижні безпеки життєдіяльності. Зокрема відбулися відкриті уроки, виховні заходи з питань безпеки життєдіяльності, оформлялися книжкові виставки, проводилися конкурси малюнків і фотографій на теми «Небезпека, що нас оточує», «Надзвичайні ситуації», «Увага, діти на дорозі», «Надання першої медичної допомоги». Активну участь у проведенні тижнів взяли команди ЮІР та ДЮП. За їх участю відбулися агітаційні виступи перед учнями, педагогічними колективами, батьками.
Згідно з вимогами типового “Положення про навчання, інструктажі та перевірку знань з питань охорони праці та пожежної безпеки, в закладах освіти організовано проведення навчання з безпеки життєдіяльності педагогічних кадрів, технічного персоналу, а також працівників, зайнятих на роботах з підвищеною небезпекою. Потягом останніх років покращився стан справ з питань ведення нормативної документації з охорони праці та безпеки життєдіяльності, в навчальних закладах наявні законодавчі документи з цих питань. Щорічно видаються відповідні виробничі накази про розподіл функціональних обов’язків з безпеки життєдіяльності, затверджені посадові інструкції працівників, журнали реєстрації нещасних випадків, інструкції з охорони праці на робочих місцях. Згідно з затвердженими графіками проводиться перевірка знань та навчання з охорони праці», – зазначив Юрій Миколайович. Інформація додається:
«Ми повинні пам’ятати, що несемо відповідальність за наших дітей, тому питання безпеки життєдіяльності учнів має стояти на першому місці. Дуже прикро, що в порівнянні з минулим роком показник дитячого травматизу зріс. Потрібно докласти максимум зусиль, щоб у наступних роках попередити дану ситуацію», – наголосив Михайло Йозефович.
Під час Колегії було розглянуто проект обласної програми роботи з обдарованою учнівською молоддю «Творча обдарованість» на 2012-2016 роки. Обговоривши пункти програми, члени Колегії внесли ряд пропозицій та зауважень, які буде внесено до Проекту рішення Програми. Зокрема: забезпечити психоло-педагогічним супроводом обдаровних дітей; підвищити науково-методичне забезпечення педагогічних працівників; згрупувати перелік заходів Програми тощо.
Марку Дмитро Ілліч, завідувач сектору кадрової роботи та правового забезпечення ГУОН, зачитав прізвища працівників для погодження їхніх кандидатур на присвоєння почесного звання «Заслужений працівник освіти України» – Тарас Петрович Мазуряк та Марія Георгіївна Іванчук. Одноголосно члени Колегії проголосували за присвоєння почесного звання обраним кандидатурам.
Наприкінці Колегії Михайло Йозефович вручив грамоти начальникам відділів, управлінь освіти райдержадміністрацій, в навчальних закладах яких найкраще було організовано процес харчування – Хотинський, Глибоцький, Новоселицький та Кіцманський райони.
Михайло Бауер: Ми повинні подолати консерватизм у системі профтехосвіти щодо відкриття нових професійМихайло Бауер: Ми повинні подолати консерватизм у системі профтехосвіти щодо відкриття нових професійМихайло Бауер: Ми повинні подолати консерватизм у системі профтехосвіти щодо відкриття нових професійМихайло Бауер: Ми повинні подолати консерватизм у системі профтехосвіти щодо відкриття нових професійМихайло Бауер: Ми повинні подолати консерватизм у системі профтехосвіти щодо відкриття нових професійМихайло Бауер: Ми повинні подолати консерватизм у системі профтехосвіти щодо відкриття нових професійМихайло Бауер: Ми повинні подолати консерватизм у системі профтехосвіти щодо відкриття нових професійМихайло Бауер: Ми повинні подолати консерватизм у системі профтехосвіти щодо відкриття нових професійМихайло Бауер: Ми повинні подолати консерватизм у системі профтехосвіти щодо відкриття нових професійМихайло Бауер: Ми повинні подолати консерватизм у системі профтехосвіти щодо відкриття нових професійМихайло Бауер: Ми повинні подолати консерватизм у системі профтехосвіти щодо відкриття нових професійМихайло Бауер: Ми повинні подолати консерватизм у системі профтехосвіти щодо відкриття нових професійМихайло Бауер: Ми повинні подолати консерватизм у системі профтехосвіти щодо відкриття нових професійМихайло Бауер: Ми повинні подолати консерватизм у системі профтехосвіти щодо відкриття нових професійМихайло Бауер: Ми повинні подолати консерватизм у системі профтехосвіти щодо відкриття нових професійМихайло Бауер: Ми повинні подолати консерватизм у системі профтехосвіти щодо відкриття нових професійскачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2020 (138)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)
Жовтень 2019 (150)
Вересень 2019 (129)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше