» » » Михайло Бауер на черговій сесії обласної ради доповів "Про стан підготовчої роботи до проведення оздоровчої кампанії по галузі освіти"
Інформація
  • Переглядів: 4103
  • Автор: Moderator
  • Дата: 31-05-2012, 18:40
31-05-2012, 18:40

Михайло Бауер на черговій сесії обласної ради доповів "Про стан підготовчої роботи до проведення оздоровчої кампанії по галузі освіти"

Категорія: Навігація / Новини

За словами Михайла Йозефовича, Головним управлінням освіти і науки видано накази від 25.04.2012 №289 «Про затвердження заходів щодо організації змістовного дозвілля, відпочинку та оздоровлення школярів області влітку 2012 року», від 24.04.2012 №281 «Про створення спеціальної комісії з прийомки оздоровчих закладів, підпорядкованих Головному управлінню освіти і науки облдержадміністрації», від 07.05.2012 №305 «Про збереження життя і здоров’я дітей та запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку і оздоровлення», від 08.05.2012 № 306 «Про проведення обласного огляду-конкурсу виховної роботи у літніх оздоровчих таборах».
Відповідно до плану роботи Головного управління освіти і науки на 2012 рік на апаратних нарадах систематично розглядаються питання підготовки, організації та проведення оздоровлення за результатами яких даються відповідні доручення, заслуховуються звіти директорів підвідомчих таборів та відповідальних працівників про хід підготовки до початку роботи під час оздоровчого періоду та про планові показники щодо оздоровлення та відпочинку дітей, у тому числі пільгових категорій.
22.03.2012 Головним управлінням освіти і науки на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти проведено нараду з питань оздоровлення влітку 2012 року з відповідальними працівниками органів управління освітою Учасників наради забезпечено пакетом нормативно-правових документів з організації оздоровлення влітку 2012 року.
За результатами наради дано відповідні доручення організаторам літнього відпочинку та оздоровлення школярів області.
Центром виховної роботи інституту післядипломної педагогічної освіти 18.04.2012 на базі Обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини» проведено семінар – навчання для керівників та вихователів дитячих оздоровчих закладів «Особливості виховної роботи в літніх оздоровчих таборах». Практична частина семінару-навчання відбулася на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області. Його учасники мали змогу набути практичних навиків з технік: оригамі, ізонитка, екібана, методистами інституту проведено майстер-класи з різновидів фізкультхвилин та масових спортивних ігор. Учасників семінару забезпечено відповідними нормативними та методичними матеріалами. Видано методичний посібник «Концептуальні аспекти організації оздоровлення та відпочинку дітей».
09.06.2012 року заплановано проведення обласного семінару начальників відділів (управлінь) освіти міських рад, райдержадміністрацій, завідувачів районних (міських) методичних кабінетів, голів районних (міських) комітетів профспілки Чернівецької області з проблеми «Організація відпочинку та оздоровлення дітей шкільного віку» на базі Новоселицького району та оздоровчого закладу «Калинка».
Упродовж квітня-травня 2012 року відповідальними працівниками здійснено об’їзд підвідомчих оздоровчих закладів, визначено об’єм ремонтних і підготовчих робіт та ступінь готовності до початку роботи в оздоровчому сезоні.
Органами управління освітою на місцях створено бази даних про дітей, які потребують особливої соціальної уваги і підтримки, відповідно до переліку категорій, визначених у Законі України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».
На постійному контролі - стан підготовки до початку роботи в оздоровчому періоді стаціонарних таборів.
Станом на 20 травня готовність таборів, підпорядкованих органам управління освітою складає 100%.
В ході підготовки до оздоровчого сезону 2012 року в підвідомчих оздоровчих закладах проведено ревізію сантехніки, проведено заміну віконних рам, побілено, пошпакльовано, а також дано фон в коридорах, пофарбовано вікна і двері. Проведено ревізію по електричній системі, відремонтовано розетки, вимикачі, замінено електролампи в усіх корпусах, що знаходяться на територіях таборів. Проведено профілактичні роботи технологічного обладнання їдалень, а також всього електрообладнання і сантехнічної системи. Відремонтовано альтанки, павільйони. Проведено прибирання території, вивезено сміття. Запущено воду в системи, відновлено роботу фонтанчиків. Проведено ремонт надвірних туалетів, замінено умивальники.
Завтра ми завершуємо прийом таборів до початку роботи.
Дитячі заклади оздоровлення та відпочинку, підпорядковані Головному управлінню освіти і науки:
-Позашкільний оздоровчо-виховний заклад «Лунка», смт.Красноїльськ Сторожинецького району, перепускна спроможність 165 дітей, вартість путівки складає 1515 грн.;
-позашкільний спортивно-оздоровчий табір «Буковинка», с.Репужинці Заставнівського району, перепускна спроможність 165 дітей, вартість путівки – 1460 грн.;
-База відпочинку «Перлина гір» обласної ЗОШ-інтернату для дітей-сиріт, с.Банилів-Підгірний Сторожинецького району, перепускна спроможність 150 дітей, вартість путівки -1972 грн. Всередньому по області вартість путівки складає 2008 грн.
Загалом у трьох підвідомчих таборах планується оздоровити 1443 дитини, що складає 100% від перепускної спроможності закладів.
Режим роботи оздоровчих закладів:
Відповідно до вимог Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» тривалість зміни не менше як 21 день.
Табори «Лунка», «Буковинка» розпочинають І зміну 01.06.2012, завершують ІУ зміну 29.08.2012 року, перезмінка 2 дні.
Табір «Перлина гір» розпочинає І зміну 02.06.2012, завершує ІV зміну 24.08.2012 року, без перезмінки, тривалість зміни 21 день.
Організація профільних змін в оздоровчих закладах.
Не залишиться поза увагою оздоровлення талановитих та обдарованих дітей, лідерів учнівського самоврядування.
Для цієї категорії дітей, вже традиційно, буде організовано профільні зміни у таборі «Лунка» та «Буковинка».
У спортивно-оздоровчому таборі «Буковинка» протягом 4-х змін (у минулому році – 3) планується оздоровити 660 учнів-спортсменів ДЮСШ області.
У таборі «Лунка» планується оздоровити 660 дітей, які навчаються в науково-технічних, еколого-натуралістичних, туристсько-краєзнавчих та художньо-естетичних гуртках позашкільних навчальних закладів області.
Така форма оздоровлення є позитивною, тому у цьому році Головне управління збільшило кількість профільних змін.
У таборі «Калинка» буде працювати «Школа лідерів».
Оздоровлення дітей-сиріт.
На особливому контролі - оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В оздоровчому таборі “Перлина гір” упродовж літнього періоду буде оздоровлено 123 дитини-сироти та дітей, що залишилися без піклування батьків вихованців шкіл-інтернатів області.
Фінансове забезпечення оздоровчої кампанії з обласного бюджету.
На оздоровлення дітей у підвідомчих таборах в обласному бюджеті передбачено 1млн. 471,3 тис. грн.. (2011 - 1 млн. 354,2 тис. грн.):
-Лунка – 445,6 тис. грн.. (2011 - 326,4 тис. грн.);
-Буковинка – 409,3 тис.грн. (2011 - 312,5 тис.грн.);
-Перлина гір – 616,4 тис.грн. (2011 - 615,3 тис. грн.);
-наметовий табір – 118,2 тис.грн. (2011 - 100,0 тис. грн.).
На підготовку оздоровчих закладів до початку роботи заплановано 300 тис.грн. (2011 - 150 тис. грн.) ( по 100 тис. на «Лунку», «Буковинку», «Перлину гір»). Фінансування здійснюється згідно поданих документів. Затримки із проведенням фінансування видатків немає.
Кадрове забезпечення.
Головним управлінням значна увага приділяється комплектуванню дитячих оздоровчих закладів кваліфікованими працівниками, підготовці організаторів літнього відпочинку та оздоровлення дітей, підвищенню їх науково-методичного рівня.
Головне управління освіти і науки категорично заборонило прийом на роботу в оздоровчі заклади працівників без відповідної фахової освіти. Директорів таборів зобов’язано кандидатури на посади старших вихователів погоджувати у Головному управлінні за 5 днів до початку зміни. Начальником Головного управління освіти і науки М.Й.Бауером затверджено порядок погодження кандидатур на посаду старшого вихователя.
Педагогічним коледжем ЧНУ імені Юрія Федьковича з 25 по 30 травня щорічно проводиться навчально-методичний семінар щодо підготовки студентів до роботи в оздоровчих таборах під час проходження літньої педагогічної практики. Такою формою роботи буде охоплено 130 студентів педколеджу.
Організація пришкільних таборів з денним перебуванням.
Цього року буде продовжено практику організації та функціонування при загальноосвітніх навчальних закладах, школах-інтернатах пришкільних таборів з денним перебуванням учнів, які функціонуватимуть 14 днів у травні-червні.
Станом на 20.05.12 у відділах (управліннях) освіти складено дислокацію пришкільних таборів з денним перебуванням.
У 392 таборах денним перебуванням відпочине понад 43 тис. дітей пільгових категорій (47%), а саме: діти із малозабезпечених та багатодітних сімей, діти, схильні до правопорушень, із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Саме ця категорія дітей потребує особливої уваги, зайнятості та організації змістовного дозвілля.
Вартість харчування на 1 учня в день складатиме 11,9 грн. – середньообласний показник.
Згідно з оперативними даними, у місцевих бюджетах на харчування дітей у пришкільних таборах заплановано 6 млн. 982 тис. грн. (2011 рік - 6 млн. 312 тис. грн.)
Організація наметових таборів.
Ми збільшуємо кількість наметових таборів. У 5 наметових таборах відпочине 520 дітей області, які навчаються в туристсько-краєзнавчих гуртках. У т.ч. обласним центром туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді у червні-липні буде організовано наметове містечко туристів-краєзнавців, в якому буде оздоровлено 260 дітей області, які навчаються в туристсько-краєзнавчих гуртках. Під час роботи табору з гуртківцями буде проведено Чемпіонат області зі спортивного туризму (пішохідного, водного, велосипедного).
Організація таборів праці і відпочинку.
У цьому оздоровчому сезоні ми відновлюємо роботу таборів праці і відпочинку. У 26 таких таборах відпочине 415 школярів віком від 14 років.
Планові показники щодо оздоровлення шолярів області:
Оздоровленням та відпочинком упродовж літа поточного року планується охопити 47 тис. школярів, що складає 51%, в тому числі 25 тис. дітей пільгових категорій.
Згідно з оперативними даними у стаціонарних таборах планується оздоровити 3600 дітей, що складає 4% від дітей шкільного віку, у пришкільних – 43 тис., що складає 47%.
У дитячому оздоровчому таборі «Калинка», який підпорядкований відділу освіти Новоселицької райдержадміністрації, планується оздоровити 700 дітей пільгових категорій. На підготовку цього табору з місцевого бюджету планується виділити 45 тис. грн., на оздоровлення 531 тис. грн.
Для належної організації та проведення оздоровчої кампанії, забезпечення дітей якісним оздоровленням влітку 2012 Головне управління освіти і науки ставить перед собою мету - не тільки зберегти існуючу мережу дитячих закладів оздоровлення і відпочинку, але й забезпечити:
- їх ефективне використання;
- комплектування кваліфікованими працівниками;
- удосконалення організації виховної роботи в тимчасовому дитячому колективі;
- створення безпечних умов для зайнятості дітей з використанням дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів.
Проблемі питання в організації оздоровчої кампанії, які потребують вирішення на державному рівні.
1.Законодавчо вирішити питання фінансування частини вартості путівки дітям пільгових категорій, які є членами сімей незастрахованих осіб.
2.Відмінити сертифікацію послуг у сфері оздоровлення та відпочинку дітей відповідно до вимог Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».
3. Спрощення санітарних норм для наметових таборів:
-Дозволити приготування їжі на багатті.
-Використання під час проведення наметового містечка спальних мішків з вкладишами без постільної білизни.
-Визначати місця для сушіння білизни з встановленням табличок з відповідним надписом.
-Відмінити цілодобове використання гарячої води.
-Розробити положення про пересувний наметовий табір.
Процедура отримання путівок у стаціонарні дитячі оздоровчі заклади.
Для оздоровлення дітей, які є членами сімей застрахованих осіб:
-батьки або особи, які їх замінюють звертаються до власника табору щодо наявності путівок;
-за місцем роботи оформляють заявку на часткове фінансування оздоровлення дітей у дитячому оздоровчому закладі за встановленою формою та в бухгалтерії беруть доручення на отримання путівки;
-із заявкою та дорученням звертаються до відділення Фонду соціального страхування за місцем роботи для відповідної відмітки;
-з дорученням звертаються до власника табору для отримання путівки.
Вартість частини путівки за кошти Фонду складає 840 грн. Проплата решти коштів вартості путівки може здійснюватися за рахунок або власника, або профспілки, або батьків, або спонсорів.
Для оздоровлення дітей, які не є членами сімей застрахованих осіб:
- батьки або особи, які їх замінюють звертаються до власника табору для придбання путівки за власні кошти.
Діти-сироти, позбавлені батьківського піклування, інваліди, з багатодітних та малозабезпечених сімей, талановиті та обдаровані оздоровлюються за кошти відповідних бюджетів згідно з чинним законодавством.
Всі питання щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей регулюються Законом України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Липень 2020 (10)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше