» » » Відбулося засідання громадської ради з питань освіти, науки і виховання
Інформація
  • Переглядів: 1057
  • Автор: Moderator
  • Дата: 22-05-2012, 16:41
22-05-2012, 16:41

Відбулося засідання громадської ради з питань освіти, науки і виховання

Категорія: Навігація / Новини

Сьогодні, 22 травня 2012 року в приміщенні обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини» відбулося засідання громадської ради при Чернівецькій обласній державній адміністрації.
У роботі засідання взяли участь: Л.М.Тарангул, заступник начальника Головного управління освіти і науки; В.В.Дудчак, голова обласної організації профспілок працівників освіти і науки; Н.І.Мала, заступник начальника Пенсійного фонду України в Чернівецькій області та Т.П.Цинтар, головний фахівець із питань терапії Головного управління охорони здоров'я Чернівецької ОДА.
Розпочав роботу голова Ради, методист ІППОЧО В.П.Боднар, який ознайомив присутніх із порядком денним.
Про соціальний захист вчителів-пенсіонерів, ветеранів педагогічної праці доповідала М.І.Коваль, голова громадської ради з питань освіти і виховання при Хотинській РДА. Виступаючи, Майя Іванівна звернула увагу присутніх на форми роботи ветеранів педагогічної праці та їхні заслуги перед освітньою галуззю. Основну увагу було звернено на соціальну незахищеність даних верств населення – малий розмір пенсій, платне лікування та погане медичне обслуговування.
«Ветерани педагогічної праці соціально незахищена верства населення, яка залишилася сам на сам зі своїми проблемами. У них низький рівень соціального страхування та медичного обслуговування, а найголовніше – немає елементарної моральної, духовної підтримки», – зауважила Майя Коваль.
Заслухавши виступаючу, члени Ради прийняли рішення обговорити проблемні питання щодо соціального захисту пенсіонерів-ветеранів педагогічної праці на своїх засіданнях. Керівникам установ освіти, головам прфкомів, членам Ради спільно з управлінням праці та органами охорони здоров’я рекомендовано: скласти соціальний паспорт кожного ветерана, обговорити на профспілкових зборах питання про соціальний захист ветеранів праці, доручити профкому координувати роботу з даного питання, пожвавити роботу волонтерстких загонів.
Розвиваючи тему обговорення, Любов Миколаївна наголосила: «Питання, яке стоїть перед Головним управлінням освіти і науки – обернутися лицем до цієї категорії населення. І перші кроки в цьому напрямку вже зроблено: всім ветеранам педагогічної праці було вручено кошики з продуктами до Великодня, ветеранам Великої Вітчизняної війни – продуктові пакети. Але я глибоко переконана, що перше чого потребують вчителі-пенсіонери – це увага та моральна підтримка».
Про стан підготовчої роботи до проведення оздоровчої кампанії по галузі освіти доповідала Е.П.Бабин, головний спеціаліст відділу дошкільної, середньої загальної та позашкільної освіти та виховної роботи ГУОН ОДА. «Відповідно до плану роботи Головного управління освіти і науки на 2012 рік на апаратних нарадах систематично розглядаються питання підготовки, організації та проведення оздоровлення за результатами яких даються відповідні доручення, заслуховуються звіти директорів підвідомчих таборів та відповідальних працівників про хід підготовки до початку роботи під час оздоровчого періоду та про планові показники щодо оздоровлення та відпочинку дітей, у тому числі пільгових категорій», – зазначила Емілія Петрівна.
Станом на 20 травня готовність таборів, підпорядкованих органам управління освітою складає 100%.
В ході підготовки до оздоровчого сезону 2012 року в підвідомчих оздоровчих закладах проведено ревізію сантехніки, проведено заміну віконних рам, побілено, пошпакльовано, а також дано фон в коридорах, пофарбовано вікна і двері. Проведено ревізію по електричній системі, відремонтовано розетки, вимикачі, замінено електролампи в усіх корпусах, що знаходяться на територіях таборів. Проведено профілактичні роботи технологічного обладнання їдалень, а також всього електрообладнання і сантехнічної системи. Відремонтовано альтанки, павільйони. Проведено прибирання території, вивезено сміття. Запущено воду в системи, відновлено роботу фонтанчиків. Проведено ремонт надвірних туалетів, замінено умивальники.
На оздоровлення дітей у підвідомчих таборах в обласному бюджеті передбачено 1млн. 471,3 тис. грн.. (2011 - 1 млн. 354,2 тис. грн.):
-Лунка – 445,6 тис. грн.. (2011 - 326,4 тис. грн.);
-Буковинка – 409,3 тис.грн. (2011 - 312,5 тис.грн.);
-Перлина гір – 616,4 тис.грн. (2011 - 615,3 тис. грн.);
-наметовий табір – 118,2 тис.грн. (2011 - 100,0 тис. грн.).
На підготовку оздоровчих закладів до початку роботи заплановано 300 тис.грн. (2011 - 150 тис. грн.) ( по 100 тис. на «Лунку», «Буковинку», «Перлину гір»). Фінансування здійснюється згідно поданих документів. Затримки із проведенням фінансування видатків немає.
Головним управлінням значна увага приділяється комплектуванню дитячих оздоровчих закладів кваліфікованими працівниками, підготовці організаторів літнього відпочинку та оздоровлення дітей, підвищенню їх науково-методичного рівня.
Цього року буде продовжено практику організації та функціонування при загальноосвітніх навчальних закладах, школах-інтернатах пришкільних таборів з денним перебуванням учнів, які функціонуватимуть 14 днів у травні-червні.
Станом на 20.05.12 у відділах (управліннях) освіти складено дислокацію пришкільних таборів з денним перебуванням.
Такою формою відпочинку буде охоплено понад 43 тис. дітей у 392 закладах. Вартість харчування на 1 учня в день складатиме 11,9 грн. – середньообласний показник.
Згідно з оперативними даними, у місцевих бюджетах на харчування дітей у пришкільних таборах заплановано 6 млн. 982 тис. грн.
Оздоровленням та відпочинком упродовж літа поточного року планується охопити 47 тис. школярів, що складає 51%, в тому числі 25 тис. дітей пільгових категорій.
Згідно з оперативними даними у стаціонарних таборах планується оздоровити 3600 дітей, що складає 4% від дітей шкільного віку, у пришкільних – 43 тис., що складає 47%.
У дитячому оздоровчому таборі «Калинка», який підпорядкований відділу освіти Новоселицької райдержадміністрації, планується оздоровити 700 дітей пільгових категорій. На підготовку цього табору з місцевого бюджету планується виділити 45 тис. грн., на оздоровлення 531 тис. грн.
Для належної організації та проведення оздоровчої кампанії, забезпечення дітей якісним оздоровленням влітку 2012 Головне управління освіти і науки ставить перед собою мету - не тільки зберегти існуючу мережу дитячих закладів оздоровлення і відпочинку, але й забезпечити:
- їх ефективне використання;
- комплектування кваліфікованими працівниками;
- удосконалення організації виховної роботи в тимчасовому дитячому колективі;
- створення безпечних умов для зайнятості дітей з використанням дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів.
Наталія Іванівна розповіла присутнім про роботу Пенсійного фонду, про надбавки до пенсій та особливості нового пенсійного Закону від 11.10.2011 року.
Про соціальні аптеки, контроль лікарських засобів та про створення локальних медичних пунктів розповіла Тетяна Петрівна.
Членами ради було висловлено пропозиції щодо обговорюваних питань та прийнято ряд відповідних рішень рекомендаційного характеру.
Відбулося засідання громадської ради з питань освіти, науки і вихованняВідбулося засідання громадської ради з питань освіти, науки і вихованняВідбулося засідання громадської ради з питань освіти, науки і вихованняВідбулося засідання громадської ради з питань освіти, науки і вихованняВідбулося засідання громадської ради з питань освіти, науки і вихованняскачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Липень 2020 (18)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше