» » » Відбувся обласний семінар-нарада «Науково-методичні та практичні аспекти формування творчої особистості в Буковинській Малій академії наук учнівської молоді»
Інформація
  • Переглядів: 1928
  • Автор: Moderator
  • Дата: 18-05-2012, 22:14
18-05-2012, 22:14

Відбувся обласний семінар-нарада «Науково-методичні та практичні аспекти формування творчої особистості в Буковинській Малій академії наук учнівської молоді»

Категорія: Навігація / Новини

17 травня 2012 року на базі Хотинської гімназії відбувся обласний семінар-нарада з проблеми «Науково-методичні та практичні аспекти формування творчої особистості в Буковинській Малій академії наук учнівської молоді» для методистів РМК та ММК, які відповідають за роботу з талановитою та обдарованою учнівською молоддю.
У роботі взяли участь заступник начальника відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти та виховної роботи Головного управління освіти і науки С. І. Прінько, заступник директора БМАНУМ з науково-методичної роботи П. В. Осколов, заступник директора Національного центру МАН України з наукової роботи, кандидат технічних наук О. Є. Стрижак, науковці МАН України та Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, завметодкабінетом відділу освіти Хотинської райдержадміністрації Р. Є. Якуба та методист Г. М. Василенко, директор ДІАЗ «Хотинська фортеця» Л. П. Михайлина, директор Національного природного парку «Хотинський» А. Г. Доманчук, директор Хотинської гімназії Л. Ф. Лемешева, методисти районних та міських відділів освіти.
Під час свого виступу С. І. Прінько передала вітання від начальника Головного управління освіти і науки Михайла Йозефовича Бауера учасникам семінару.
Світлана Іванівна наголосила, що Буковинська Мала академія наук учнівської молоді функціонує як самостійний заклад з 01.01.2012 року. Це профільний позашкільний навчальний заклад, основним напрямом діяльності якого є дослідницько-експериментальний, що передбачає залучення вихованців (учнів-слухачів) до науково-дослідницької, експериментальної та винахідницької роботи в різних галузях науки, техніки, культури і мистецтва, а також виявлення, розвиток і підтримку обдарованої молоді, створення умов для її творчої реалізації та розширення наукового світогляду, організації змістовного дозвілля.
Сьогодні незаперечною є теза про те, що формуванню всебічно розвиненої, творчої особистості сприяє реалізація індивідуального та диференційованого підходу до змісту освіти й організації навчання. У Буковинській Малій академії наук учнівської молоді створено відповідні умови для формування творчої особистості. Покращується і матеріальна база і якісний склад науково-педагогічних працівників. До навчально-виховного процесу залучено 72 педагогічних та науково-педагогічних працівників, в тому числі, кандидатів наук – 41, докторів наук - 8. В основному це працівники Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича та Буковинського державного медичного університету. Тому Головне управління освіти і науки ставить задачу перед адміністрацією МБА ширше залучати до роботи у закладі наукові установи та інститути.
Головним управлінням освіти і науки облдержадміністрації та Буковинською Малою академією наук учнівської молоді у цьому навчальному році більше уваги приділено підготовці до II та III етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. У підсумку маємо 14 призерів III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту (у 2010/2011 н.р. – 7)». Світлана Іванівна акцентувала увагу на тому, що Михайло Йозефович перед адміністрацією МБА поставив конкретні задачі щодо підвищення результативності та якості роботи, а саме:
- активніше залучати учнівську молодь до наукової роботи;
- ширше залучати наукові установи, інститути;
- залучати до навчання у МБА учнів ВНЗ І-ІІ р.а.;
- проаналізувати причини відсутності призових місць у секціях «Право», «Комп’ютерні технології»;
- створити виставку наукових робіт та досягнень вихованців МБА;
- активізувати рекламну роботу щодо навчання у МБА;
- налагодити системну роботу щодо друку робіт переможців захисту науково-дослідницьких робіт у наукових та освітянських виданнях.
Також зауважила, що з кожним роком розширюється мережа учнівських наукових товариств та об’єднань. На сьогодні діють в загальноосвітніх навчальних закладах Чернівецької області 12 наукових товариств та 27 наукових об’єднань, в яких навчається 3975 учнів. Учні, які навчаються у наукових товариствах та об’єднаннях беруть участь в усіх етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. Так, у III етапі конкурсу у м. Києві 70% учні-члени БМАНУМ і 30% учні-члени наукових товариств та об’єднань. «Думаю, що настала необхідність створення в нашій області цілісної системи залучення талановитих та обдарованих учнів до навчання у БМАНУМ. Метою такого кроку має бути:
- поглиблення та розширення науково-дослідницької, експериментальної та пошукової роботи у загальноосвітніх навчальних закладах;
- зміцнення зв’язків учнівських наукових товариств та об’єднань з вищими навчальними закладами, сприяння подальшому навчанню учнівської молоді у вищих навчальних закладах;
- оволодіння старшокласниками методиками та методами наукових досліджень, формування навичок та досвіду роботи з приладами й обладнанням для проведення експериментів, лабораторною апаратурою.
Наукові товариства та об’єднання, за бажанням, можуть бути структурними підрозділами, науковими секціями або колективними членами БМАНУМ.
Вважаю, що нам потрібно затвердити перелік базових наукових установ БМАНУМ, які б надавали науково-методичну допомогу БМАНУМ. Потрібно дозволити БМАНУМ, за клопотанням президії БМАНУМ, користуватися фондами наукових бібліотек та архівів наукових установ області. Було б доцільним, за клопотанням президії БМАНУМ, проведення екскурсій до наукових установ краю для ознайомлення із сучасним рівнем наукових досліджень та перспективами окремих наукових напрямів.
Ширше поширювати практику діяльності цілісної системи масових заходів (конкурси, конференції, турніри, олімпіади, лекторії, юнацьких секцій) при наукових установах та наукових товариствах вищих навчальних закладів Чернівецької області та сприяти участі науковців у журі та оргкомітетах при проведенні науково-освітніх заходів за участю БМАНУМ.
Будемо рекомендувати вищим навчальним закладам області включати у річний звіт подання інформації щодо їх співпраці з БМАНУМ, а також стимулювання роботи науковців, які мають вагомі здобутки у роботі з талановитою молоддю.
З метою пошуку, підтримки, стимулювання інтелектуально і творчо обдарованої учнівської молоді, розвитку її творчого потенціалу, сприяння самореалізації у суспільстві ми зробили наступний крок – створили філіал БМАНУМ у Хотинському районі, до якого увійшли Хотинська гімназія, ДІАЗ “Хотинська фортеця” та Національний природний парк “Хотинський”.
Головним завданням цього філіалу БМАНУМ є організаційно-технологічне, науково-методичне забезпечення, стимулювання інтелектуальної творчості старшокласників та вчителів району з проблеми: “Вивчення історичного краєзнавства та біологічних водних систем середнього Подністров’я”.
На нашу думку, потрібно також створити районну консультативну службу для учнів, а керівництву БМАНУМ розробити програми та режим діяльності цієї служби, методичні рекомендації для учнів та педагогічних працівників щодо удосконалення науково-дослідницької діяльності на всіх етапах та спільно з учасниками діяльності філіалу розробити районну програму розвитку інтелектуальної творчості учнів молодшого, середнього та старшого шкільного віку у відповідності з психолого-педагогічними закономірностями їх вікового розвитку.
Зовсім незайвим було б створення районної Батьківської академії наук, залучення батьків-науковців до роботи у філіалі БМАНУМ та керівництва науковими дослідженнями учнів.
Перший крок зроблено. Думаю, що до філіалу у Хотинському районі можуть приєднатись товариства та об’єднання Кельменецького та Сокирянського районів.
Буде також розглядатись можливість створення філіалів БМАНУМ у Вижницькому районі (Вижницький та Путильський райони) і у Глибоцькому районі (Глибоцький та Герцаївський райони). Діти із Заставнівського, Кіцманьського, Сторожинецького, Новоселицького районів та м. Чернівці можуть відвідувати заняття у Чернівцях».
П.В. Осколов детальніше ознайомив присутніх із результатами проведення ІІ та ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Буковинської Малої академії наук учнівської молоді у 2012 році. У другому етапі конкурсу-захисту взяли участь 250 учнів: 127 - одиннадцятикласників, 84 - десятикласників, 36 – дев’ятикласників, 2 - восьмикласників і 1 - семикласник. З них учнів-членів БМАНУМ 116 (46,4%), учнів-членів товариств та об’єднань – 134 (53,6%). На ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу захисту науково – дослідницьких робіт учнів-членів Буковинської Малої академії наук учнівської молоді було направлено 30 робіт (до захисту – 29). Петро Васильович відзначив якісніший рівень підготовки робіт цього року. Серед досягнень маємо: І місце – 2 учні, ІІ місце – 10, ІІІ місце – 2. Члени журі відзначили актуальність наукової тематики більшості науково-дослідницьких робіт і належний рівень їх захисту. Такі результати досягнуто завдяки копіткій праці наукових керівників Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Буковинського державного медичного університету. Заступник директора БМАНУМ зазначив: «Я вважаю, що важливу роль у розвитку талановитої молоді відіграють методисти, які ведуть роботу з дітьми. Адже діти – наше майбутнє. Буде розвиватись академія, то буде і у нас розвиток науки».
Цікавим елементом семінару-наради став телеміст Хотин – Київ на тему: «Мережеві інструменти підтримки діяльності учнів у освітньо-розвивальному середовищі МАН України». О.Є. Стрижак наголосив на необхідності тісної співпраці. «Молодь – це золотий фонд, що творить наше майбутнє», – зазначив він.
Директор НЦ «Мала академія наук України» Оксен ЛІСОВИЙ розповів про зустріч керівництва і педагогів-методистів Національного центру «Мала академія наук України» та німецького науковця в галузі біохімії, директора XLab – експериментальної лабораторії для молодих людей у м. Геттінген (Німеччина) – Євою-Марією НЕЕР. Як зазначив Оксен ЛІСОВИЙ, XLab, створена пані НЕЕР, функціонує з тією самою метою, що й лабораторія МАН – для наближення юних науковців до серйозної науки. У рамках візиту Єви-Марії НЕЕР між XLab та Малою академією було укладено усну домовленість про розвиток співпраці. «Ми зацікавлені в навчанні наших дітей на базі цієї лабораторії. Звісно, коли ми говоримо про найкращих, то розуміємо, що їх не буде багато, може йтися про дві – три групи. Також прерогативою цієї співпраці є навчання педагогів і обмін досвідом між співробітниками наших центрів з питань розбудови схожих лабораторій, також ми гарантуємо науково-методичну підтримку МБА, Хотинській філії МБА», – підсумував Оксен Лісовий.
Пізнавальною стала віртуальна ознайомча екскурсія по лабораторії, демонстрація новітнього обладнання для проведення досліджень з фізики, хімії, біології. У цифровій лабораторії на базі NOVA 5000 демонстрували прибори для вимірювання напруги, вологості, тиску, дихання, сили і т.д.
Директор ДІАЗ «Хотинська фортеця» Михайлина Любомир Павлович, директор Національного природного парку «Хотинський» Доманчук Андрій Григорович ознайомили з історичними та заповідними місцями Хотинського району.
Під час проведення засідання учасники наради мали змогу поділитися досвідом роботи з питань системи роботи учнівських наукових товариств, об’єднань з вищими навчальними закладами та іншими науковими установами, організації науково-дослідницької роботи учнів та стимулювання інтелектуальної творчості старшокласника.
Підсумком семінару-наради стало обговорення питань щодо належного проведення всіх етапів Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Буковинської Малої академії наук учнівської молоді, якості творчих робіт, недостатньої психологічної підготовки дітей до участі у конкурсах та шляхів їх вирішення. За результатами семінару-наради прийнято рекомендації.


Відбувся обласний семінар-нарада «Науково-методичні та практичні аспекти формування творчої особистості в Буковинській Малій академії наук учнівської молоді»
Відбувся обласний семінар-нарада «Науково-методичні та практичні аспекти формування творчої особистості в Буковинській Малій академії наук учнівської молоді»
Відбувся обласний семінар-нарада «Науково-методичні та практичні аспекти формування творчої особистості в Буковинській Малій академії наук учнівської молоді»
Відбувся обласний семінар-нарада «Науково-методичні та практичні аспекти формування творчої особистості в Буковинській Малій академії наук учнівської молоді»
Відбувся обласний семінар-нарада «Науково-методичні та практичні аспекти формування творчої особистості в Буковинській Малій академії наук учнівської молоді»
Відбувся обласний семінар-нарада «Науково-методичні та практичні аспекти формування творчої особистості в Буковинській Малій академії наук учнівської молоді»
Відбувся обласний семінар-нарада «Науково-методичні та практичні аспекти формування творчої особистості в Буковинській Малій академії наук учнівської молоді»
Відбувся обласний семінар-нарада «Науково-методичні та практичні аспекти формування творчої особистості в Буковинській Малій академії наук учнівської молоді»
Відбувся обласний семінар-нарада «Науково-методичні та практичні аспекти формування творчої особистості в Буковинській Малій академії наук учнівської молоді»
Відбувся обласний семінар-нарада «Науково-методичні та практичні аспекти формування творчої особистості в Буковинській Малій академії наук учнівської молоді»
Відбувся обласний семінар-нарада «Науково-методичні та практичні аспекти формування творчої особистості в Буковинській Малій академії наук учнівської молоді»
Відбувся обласний семінар-нарада «Науково-методичні та практичні аспекти формування творчої особистості в Буковинській Малій академії наук учнівської молоді»
Відбувся обласний семінар-нарада «Науково-методичні та практичні аспекти формування творчої особистості в Буковинській Малій академії наук учнівської молоді»
Відбувся обласний семінар-нарада «Науково-методичні та практичні аспекти формування творчої особистості в Буковинській Малій академії наук учнівської молоді»
Відбувся обласний семінар-нарада «Науково-методичні та практичні аспекти формування творчої особистості в Буковинській Малій академії наук учнівської молоді»
Відбувся обласний семінар-нарада «Науково-методичні та практичні аспекти формування творчої особистості в Буковинській Малій академії наук учнівської молоді»
Відбувся обласний семінар-нарада «Науково-методичні та практичні аспекти формування творчої особистості в Буковинській Малій академії наук учнівської молоді»
Відбувся обласний семінар-нарада «Науково-методичні та практичні аспекти формування творчої особистості в Буковинській Малій академії наук учнівської молоді»
Відбувся обласний семінар-нарада «Науково-методичні та практичні аспекти формування творчої особистості в Буковинській Малій академії наук учнівської молоді»
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (9)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше