» » » «Ми і надалі будемо дуже наполегливо працювати над розвитком дошкільної освіти»
Інформація
  • Переглядів: 1517
  • Автор: Moderator
  • Дата: 10-05-2012, 15:43
10-05-2012, 15:43

«Ми і надалі будемо дуже наполегливо працювати над розвитком дошкільної освіти»

Категорія: Навігація / Новини

Зауважив, сьогодні, під час засідання обласного осередку Всеукраїнської Асоціації працівників дошкільної освіти, керівник освітньої галузі краю Михайло Бауер.
«Питання розвитку дошкільної освіти області – одне із пріоритетних в діяльності Головного управління освіти і науки облдержадміністрації та органів місцевого самоврядування.
Я дуже люблю, ціную і поважаю дошкільну системи освіти і усвідомлюю, що в дошкіллі є чимало проблем, які необхідно вирішувати. Потрібно розуміти, що ви, члени асоціації – мої помічники, і від вашої роботи залежить успіх та розвиток дошкільної освіти нашого краю. Кожен з вас повинен допомагати мені, вносити свої ідеї, пропозиції та зауваження. Ви маєте знати, що критику я сприймаю нормально і беру до уваги всі розумні зауваження.
Варто зауважити, що сьогодні обласна влада надає належну допомогу у розвитку та будівництві дошкільних установ. Важливо, що не закрито жодного садочка, а навпаки, відкриваються групи, нові заклади», – підкреслив начальник Головного управління освіти і науки.
За словами Михайла Йозефовича, з метою приведення існуючої мережі дошкільних навчальних закладів до освітніх потреб населення Головним управлінням освіти і науки облдержадміністрації спільно з органами місцевого самоврядування вживаються заходи щодо розвитку мережі дошкільних навчальних закладів і груп, створення навчально-виховних комплексів та освітніх округів.
Станом на 01.05.2012 в області діють 367 дошкільних закладів, що на 21 заклад більше, ніж у 2010 році.
Упродовж 2011 року в області відкрито 18 дошкільних навчальних закладів, із них – 4 – у пристосованих приміщеннях загальноосвітніх навчальних закладів, 14 – у складі дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів.
З початку 2012 року відновив діяльність дошкільний навчальний заклад с.Вітрянка Сокирянського району, організовано роботу 2 дошкільних підрозділів у складі навчально-виховних комплексів у Герцаївському та Вижницькому районах.
У Новоселицькому районі здійснюється будівництво Острицького дошкільного навчального закладу, проводиться капітальний ремонт та добудова додаткової групи в дошкільному навчальному закладі с. Топорівці.
У І кварталі 2012 року продовжено ремонт приміщень дошкільного навчального закладу № 49 у м.Чернівці, які тривалий час були закриті.
У селах Станівці та Опришени Глибоцького району розпочато будівництво двох дошкільних навчальних закладів, які будуть здані в експлуатацію до 1 вересня 2012 року.
Упродовж останніх трьох років не допущено закриття жодного дошкільного закладу.
У районах продовжено позитивну практику створення навчально-виховних комплексів у недоукомплектованих закладах. Станом на 01.05.2012 функціонує 122 навчально-виховних комплексів, що на 56 НВК більше, ніж у 2010 році. У складі 119 НВК діють дошкільні підрозділи.
Найбільше навчально-виховних комплексів створено у Заставнівському (22), Хотинському та Кельменецькому (17), Новоселицькому (14) районах.
З метою розвантаження діючих груп та зменшення черг на влаштування до дошкільних навчальних закладів в області продовжено відкриття додаткових груп у діючих ДНЗ.
До початку 2011/2012 н.р. відкрито 10 дошкільних груп ( по 3 групи у Заставнівському районі та м. Чернівці, по 1 групі у Путильському, Сокирянському, Вижницькому та Хотинському районах). У грудні минулого року у дошкільних закладах Глибоцького району відкрито 5 додаткових груп. З 1 березня цього року відкрито дошкільну групу у діючому дошкільному закладі Путильського району, 3 травня розпочала функціонування 1 група при Червонодібровському НВК.
З метою забезпечення ширшого охоплення дітей дошкільною освітою в області поряд із традиційними запроваджено й інші форми здобуття освіти, а саме:
57% дітей відвідують дошкільні навчальні заклади (у 2010 році – 56,2%)
13,2% - здобувають освіту у дошкільних підрозділах навчально-виховних комплексів
3,6% - у групах при загальноосвітніх навчальних закладах
8,3% - у групах короткотривалого перебування дітей
1% - проходять дошкільну підготовку у творчих об`єднаннях, які діють на базі позашкільних навчальних закладів
5,9% - відвідують Центри розвитку дитини
0,8% - охоплено соціально-педагогічним патронатом
Запровадження альтернативних форм дошкільної освіти сприяло збільшенню відсотка охоплення дітей дошкільною освітою від 68,9 у 2010 році до 89,8 у 2011 році.
Найвищі показники щодо охоплення дітей дошкільною освітою у Новоселицькому районі (99,9%), м. Новодністровськ (98%), Чернівці (96%), Заставнівському (95,5%) та Кельменецькому (95,5%) районах.
Найнижчі показники у Сторожинецькому (71%) та Герцаївському (75,3%) районах.
Особливу увагу приділяє Головне управління освіти і науки облдержадміністрації виконанню Закону України від 06.07.2010 «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу» в частині забезпечення обов’язковою дошкільною освітою дітей 5-річного віку. На сьогодні у Чернівецькій області 100% дітей 5-річного віку проходять дошкільну підготовку перед вступом до школи.
Важливою складовою забезпечення якісної дошкільної освіти вважаємо наявність відповідного кадрового потенціалу. Тому на особливому контролі Головного управління перебуває питання введення до штатних розписів усіх штатних одиниць, передбачених новими штатними нормативами дошкільних навчальних закладів.
Варто відзначити позитивну тенденцію до зростання забезпечення освітніх закладів посадами працівників психологічної служби. У серпні 2011 року навчальні заклади були укомплектовані працівниками психологічної служби на 58,5 %.
таном на 01.04.2012 показник забезпечення зріс на 3,5% і становить 62%.
Найактивніше відбувається психологізація навчально-виховного процесу в Глибоцькому районі – відкрито 7 ставок працівників психологічної служби у 12 навчальних закладах, у Герцаївському призначено 7 практичних психологів, у Заставнинському районі - 1,25 ставки практичних психологів в 3 дошкільних закладах. У Сторожинецькому районі відкрито 1,5 ставки працівників психологічної служби у 2 закладах: ставку соціального педагога в Сторожинецькій загальноосвітній школі – інтернаті та 0,5 ставки практичного психолога в ДНЗ. В 5 дошкільних навчальних закладах Кіцманського району введено посади практичних психологів.
З метою покращення результативності фізкультурно-оздоровчих заходів з дітьми дошкільного віку продовжено роботу щодо введення в штатні розписи дошкільних навчальних закладів посад інструкторів з фізкультури. На сьогодні наявні 50 штатних одиниць інструкторів з фізкультури (проти 40 у 2011 році), що складає 40% від реальної потреби.
Корекційну роботу з дітьми, які мають вади мовленнєвого розвитку, забезпечують 72 вчителі-логопеди (у 2010 році-59).
Поступово вирішується питання забезпечення дошкільних навчальних закладів медичним персоналом. Станом на 01.04.2012 медичне обслуговування забезпечують 60% медсестер, які передбачено штатними розписами ДНЗ, та 39,2% медсестер, працівників ФАПів і ЦРЛ.
Управління освіти Чернівецької міської ради спромоглося ввести до штатів посаду медичної сестри з дієтичного харчування у 17, посаду керівника гуртка – у 19 дошкільних навчальних закладах міста.
Найкращі показники щодо комплектування кадрів у Кельменецькому, Кіцманському, Хотинському районах та м. Чернівці. Найгірша ситуація склалася у Путильському районі.
У 2011 році Головним управлінням освіти і науки ініційовано питання впорядкування системи фінансування дошкільних навчальних закладів. Запропоновано делегувати повноваження щодо утримання дошкільних навчальних закладів районним державним адміністраціям. В області це вже зроблено у Герцаївському (95%), Кельменецькому (53,3%), Хотинському (53%) та Глибоцькому (20%) районах.
Не менш важливе завдання – це зміцнення матеріально-технічної бази. Слід зазначити, що в усіх дошкільних навчальних закладах створено сучасні умови для розвитку дітей. Іхнє матеріально-технічне забезпечення відповідає вимогам сьогодення. Переважна більшість дошкільних навчальних закладів оснащені сучасними дитячими меблями, ігровим обладнанням, дидактичними посібниками; харчоблоки та групові приміщення забезпечені автономним гарячим водопостачанням.
Багато зусиль докладають педагоги до створення розвивального середовища, естетичного, креативного оформлення приміщень.
В цьому контексті дуже важливим є забезпечення освітнього процесу з використанням інформаційних комп’ютерних технологій (ІКТ).
На сьогодні у 72 (19,8%) дошкільних навчальних закладах придбано комп’ютери, 29 із них підключено до мережі Інтернет.
Наступний аспект – забезпечення індивідуально-зорієнтованого підходу до кожної дитини.
З метою оптимізації розвивального потенціалу дітей в кожному районі визначено базові дошкільні навчальні заклади, які працюють за пріоритетними напрямками, педагогічні працівники надають консультативну та практичну допомогу як педагогам, так і батькам з різних напрямів навчання і виховання дошкільнят. З початку цього навчального року 78 дошкільних установ працюють за художньо-естетичним напрямком, діє 81 заклад фізкультурно-оздоровчого спрямування, у 47 закладах педагоги поглиблено працюють над музично-естетичним розвитком дітей, у 21 – забезпечено гуманітарний розвиток вихованців.
Для розвитку творчих здібностей та нахилів дітей в дошкільних закладах організовано роботу гуртків за інтересами: діє близько 200 театралізованих та музичних студій, понад 150 гуртків із зображувальної діяльності, створено умови для функціонування понад 100 спортивних гуртків та секцій.
Об`єктом особливої уваги є діти з особливими потребами. Щоб забезпечити їхній розвиток і підготовку до навчання у школі, створено розгалужену мережу закладів компенсуючого типу.
Діє 2 санаторних та 4 спеціальних дошкільних навчальних заклади, в яких виховується понад 500 дітей. Крім цього, при дошкільних навчальних закладах комбінованого типу створено 55 груп спеціального призначення та санаторного типу, які відвідують близько 1300 дошкільнят. ( У 2009 році діяла 41 група, у яких виховувалось 860 дітей).
У 2011 році відкрито перший в області навчально-реабілітаційний центр.
Незважаючи на послідовну, систематичну роботу Головного управління освіти та органів місцевого самоврядування, залишається невирішеним ряд проблем.
Однією з нагальних є проблема виведення орендарів з приміщень дошкільних навчальних закладів. Сьогодні 29 приміщень колишніх навчальних закладів використовуються не за прямим призначенням.
У 117 населених пунктах відсутні дошкільні навчальні заклади, що згідно із Законом «Про дошкільну освіту» є порушенням права дітей на доступність і безоплатність здобуття якісної дошкільної освіти.
Актуальною є проблема черги в дошкільні навчальні заклади, у якій сьогодні перебувають понад 2 тисячі мешканців області.
Залишаються перевантаженими групи в діючих дошкільних закладах (на 100 місць припадає 129 дітей).
Вимагає оновлення матеріально-технічна база наявних дошкільних закладів, проведення їх комп`ютеризації з підключенням до мережі Інтернет.
Необхідно створювати умови для реалізації інтегрованої та інклюзивної освіти, збалансувати розподіл коштів на утримання дошкільних навчальних закладів.
Питання розвитку дошкільної освіти області, охоплення дітей дошкільною освітою та удосконалення процесу їх виховання і надалі залишається на контролі Головного управління освіти і науки, що переконує у зміцненні позитивних тенденцій розвитку галузі.
«Сподіваюся, що обласний осередок Всеукраїнської Асоціації працівників дошкільної освіти сприятиме розвитку дошкільної галузі нашого краю, вирішенню надзвичайно важливих проблем, які поставлені сьогодні урядом нашої держави», – наголосив Михайло Бауер.
Під час засідання було обговорено проблеми дошкільної освіти на сучасному етапі розвитку:
Інструктори з фізичного виховання – тарифний розряд, навантаження, забезпечення правом на пенсію за вислугою років, доповідала Людмила Демчик, інструктор з фізкультури ДНЗ №27 м. Чернівці;
Збільшення відсотка дітей, охоплених дошкільною освітою, доповідала Світлана Соломон, зав. ДНЗ с. Н. Бросківці Сторожинецького району;
Переведення дошкільних начальних закладів на фінансування районних державних адміністрацій, – Алла Довбенюк, зав. ДНЗ с. Бабин Кельменецького району;
Про матеріально-технічне забезпечення дошкільних навчальних закладів, – Оксана Онуфрійчук, зав. ДНЗ с. Молодія Глибоцького району;
Підвищення рівня фахової майстерності педагогів, безкоштовне здобуття спеціальної вищої освіти, – Ірина Чорна, вихователь Острицького НВК Герцаївського району;
Створення умов для забезпечення інклюзивної освіти дітям дошкільного віку, – Леся Руснак, завідуюча ДНЗ№1 м.Сокиряни Сокирянського району;
Виплата у повному обсязі дотаціі на утримання ДНЗ у гірських районах Чернівецької області, – Антоніна Євдощак, зав. ДНЗ с.Дихтенець Путильського району;
Про заходи Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на 2012 рік, зміни у нормативно-правовій базі з питань дошкільної освіти, – Ельвіра Дорогова, головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти та виховної роботи.
За результатами засідання прийнято відповідні рішення, які після доопрацювання будуть розміщені на нашому сайті.

«Ми і надалі будемо дуже наполегливо працювати над розвитком дошкільної освіти»
«Ми і надалі будемо дуже наполегливо працювати над розвитком дошкільної освіти»
«Ми і надалі будемо дуже наполегливо працювати над розвитком дошкільної освіти»
«Ми і надалі будемо дуже наполегливо працювати над розвитком дошкільної освіти»
«Ми і надалі будемо дуже наполегливо працювати над розвитком дошкільної освіти»
«Ми і надалі будемо дуже наполегливо працювати над розвитком дошкільної освіти»
«Ми і надалі будемо дуже наполегливо працювати над розвитком дошкільної освіти»
«Ми і надалі будемо дуже наполегливо працювати над розвитком дошкільної освіти»
«Ми і надалі будемо дуже наполегливо працювати над розвитком дошкільної освіти»
«Ми і надалі будемо дуже наполегливо працювати над розвитком дошкільної освіти»
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Квітень 2020 (21)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше