» » » «Хід підготовки до початку роботи в оздоровчому сезоні влітку 2012 року на моєму особистому контролі» – Михайло Бауер
Інформація
  • Переглядів: 1416
  • Автор: Moderator
  • Дата: 7-05-2012, 19:34
7-05-2012, 19:34

«Хід підготовки до початку роботи в оздоровчому сезоні влітку 2012 року на моєму особистому контролі» – Михайло Бауер

Категорія: Навігація / Новини

Одним з пріоритетних напрямів державної політики є поліпшення здоров’я дітей. При цьому важливим чинником його забезпечення є організація якісного, повноцінного оздоровлення та відпочинку дітей. У цьому контексті підвищення якості надання оздоровчих та відпочинкових послуг, забезпечення безпеки перебування дітей у закладах оздоровлення та відпочинку, впровадження дієвих механізмів збереження та розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.
Основні завдання, які буде вирішувати в цьому оздоровчому сезоні Головне управління освіти і науки:
- якісна підготовка закладів до початку роботи в оздоровчому сезоні;
- отримання доз державних актів на право користування земельними ділянками;
- забезпечення кваліфікованими кадрами;
- організація змістовного дозвілля та виховного процесу під час оздоровлення;
- своєчасне та належне фінансування підвідомчих оздоровчих закладів;
- здійснення дієвого контролю за якістю надання оздоровчих послуг;
- забезпечення оздоровленням та відпочинком не менше ніж 50% дітей шкільного віку, в т.ч. 100% дітей-сиріт та дітей-позбавлених батьківського піклування, 70% дітей з малозабезпечених сімей;
- оздоровлення учнів ПТНЗ та студентської молоді, в т.ч. які потребують особливої соціальної уваги.
Для реалізації цих завдань заплановано проведення наради-семінару для керівників органів управління освітою на базі Новоселицького району.
Також буде упорядковано збірку методичних матеріалів з питань виховної роботи у тимчасовому дитячому колективі.
Що ж зроблено Головним управлінням освіти та керівниками підвідомчих таборів щодо організації оздоровлення станом на сьогодні.
Станом на 01.05.2012 ГГОАУОО разом із директорами підвідомчих оздоровчих закладів здійснено об’їзд таборів, визначено об’єм ремонтно-підготовчих робіт.
Головним управлінням видано наказ «Про затвердження заходів щодо організації змістовного дозвілля, відпочинку та оздоровлення школярів області влітку 2012 року» яким визначено терміни проведення змін, профільні зміни у таборі «Лунка» та контингенти дітей у таборах «Буковинка» та «Перлина гір».
«Лунка»:
- І зміна – 165 вихованців ОЦНТТУМ;
- ІІ зміна – 165 вихованців,ОЦЕНТУМ;
- ІІІ зміна – 165 вихованців, «Юність Буковини»;
- ІУ зміна – 66 вихованців БМАНУМ, 99 – ОЦТКЕУМ. «Буковинка»:
- І – ІУ зміни – юні спортсмени ДЮСШ;
«Перлина гір»:
- І-ІУ зміни діти-сироти та позбавлені батьківського піклування шкіл-інтернатів обласного підпорядкування - всього 123 дитини.
Узагальнено планові показники фінансового забезпечення організації оздоровлення та кількісні показники оздоровлення дітей пільгових категорій у розрізі районів (міст) та шкіл-інтернатів обласного підпорядкування.
Щодо планових показників, то відповідно до оперативних даних місцевих органів управління освітою упродовж оздоровчого періоду 2012 року планується охопити оздоровленням та відпочинком 52% учнів 1-10 класів, що на 1% менше ніж у минулому році, у т.ч. послугами оздоровлення – 4% (2011 – 5,3% ), відпочинку – 48% (2011 – 47,9%). Найменший відсоток охоплення оздоровленням у стаціонарних таборах у Хотинському та Путильському районах (0,5% та 0,6% відповідно), а відділом освіти Новодністровської міської ради кошти на оздоровлення у стаціонарних таборах не передбачено. Як бачимо, необхідно збільшити % охоплення дітей послугами оздоровлення у стаціонарних таборах.
На оздоровлення дітей у підвідомчих таборах в обласному бюджеті передбачено 1млн. 471,3 тис. грн.. (2011 - 1 млн. 354,2 тис. грн.):
- Лунка – 445,6 тис. грн.. (2011 - 326,4 тис. грн.);
- Буковинка – 409,3 тис.грн. (2011 - 312,5 тис.грн.);
- Перлина гір – 616,4 тис.грн. (2011 - 615,3 тис. грн.);
- наметовий табір – 118,2 тис.грн. (2011 - 100,0 тис. грн.).
На підготовку оздоровчих закладів до початку роботи заплановано 300 тис.грн. (2011 - 150 тис. грн.) ( по 100 тис. на «Лунку», «Буковинку», «Перлину гір»).
ГУОН 22.03.2012 на базі ІППОЧО проведено нараду з питань оздоровлення влітку 2012 року з відповідальними працівниками органів управління освітою, за результатами якої дано відповідні доручення.
Центром виховної роботи інституту післядипломної педагогічної освіти 18.04.2012 на базі ОЦЕВ «Юність Буковини» проведено семінар – навчання для керівників та вихователів дитячих оздоровчих закладів «Особливості виховної роботи в літніх оздоровчих таборах». Практична частина семінару-навчання відбулася на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області. Його учасники мали змогу набути практичних навиків з технік: оригамі, ізонитка, екібана, методистами інституту проведено майстер-класи з різновидів фізкультхвилин та масових спортивних ігор. Учасників семінару забезпечено відповідними нормативними та методичними матеріалами.
Фінансування оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги – членів сімей незастрахованих осіб передбачено ст. 24 Фінансування послуг з оздоровлення та відпочинку дітей Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей». «Оздоровлення та відпочинок талановитих та обдарованих дітей-переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінників навчання, лідерів дитячих громадських організацій; дитячих творчих колективів та спортивних команд здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.
При вирішенні питання щодо першочерговості оздоровлення та відпочинку дітей враховується соціальний статус дитини і
матеріальне становище сім'ї, у якій вона виховується.»
Враховуючи вищезазначене, талановиті та обдаровані діти в т.ч. члени сімей незастрахованих осіб можуть оздоровлюватися за кошти державного, обласного, районного та міського бюджетів.
Відповідно до оперативних даних з відділів (управлінь) освіти планується оздоровити 2263 (на цей період 2011 - 1465 дітей) цієї категорії у стаціонарних таборах області за кошти районних та міських бюджетів.
Що стосується оздоровлення дітей цієї категорії у підвідомчих таборах, то у вартість путівки закладаються кошти з обласного бюджету на:
-зарплату;
-енергоносії;
- придбання госптоварів;
-оплата послуг зв’язку тощо, тобто на утримання закладу.
На харчування, медичне, культурне обслуговування кошти в обласному бюджеті не передбачені. Ця частина путівки фінансується ФСС. Тому в поточному оздоровчому сезоні талановиті та обдаровані діти не можуть оздоровлюватися з обласного бюджету за повну вартість путівки, як члени сімей незастрахованих осіб.
У наступному оздоровчому сезоні фінансування оздоровлення талановитих та обдарованих дітей, в т.ч., членів сімей незастрахованих осіб у стаціонарних таборах області здійснювати через програму «Творча обдарованість», яку розроблено і подано на експертизу в ГФУ та ГУЕ.
Для організованого початку та проведення оздоровчого сезону необхідно:
- завершити ремонтні підготовчі роботи у оздоровчих закладах до 20 травня;
- прийомку таборів здійснити до 25 травня;
- відповідальним за профільні зміни вжити невідкладні заходи щодо забезпечення 100% перепускної спроможності табору;
- директорам шкіл-інтернатів оздоровити у стаціонарних таборах 100% дітей-сиріт та 70% дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей.скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Липень 2020 (4)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше