» » » Аварія на Чорнобильській АЕС: вплив на здоров’я
Інформація
  • Переглядів: 1814
  • Автор: Moderator
  • Дата: 26-04-2012, 19:23
26-04-2012, 19:23

Аварія на Чорнобильській АЕС: вплив на здоров’я

Категорія: Новини / Заклади вищої освіти області

Аварія на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року завдала не тільки величезних матеріальних збитків Україні, але і суттєво вплинула на стан здоров’я населення нашої держави. Минуло понад чверть століття, але віддалені наслідки радіаційного впливу ЧАЕС ми будемо відчувати ще довго. Через відсутність специфічних захисних механізмів до дії іонізуючого випромінювання організм людини є досить чутливим до цього виду впливу навколишнього середовища.
Система кровотворення однією з перших реагує на радіацію, і в залежності від виду опромінення, експозиції та дози в організмі формується або кістково-мозковий синдром або гостра променева хвороба. Порушення кровотворення фіксуються і через десятиліття не тільки у осіб, що ліквідовували наслідки аварії на ЧАЕС, але і серед іншого населення держави. Так, за останні 10-15 років спостерігається ріст захворюваності серед дорослого населення України на лімфопроліферативні захворювання. В окремих випадках цей ріст становить 30-50%. Варто зауважити, що основна кількість цих хворих – люди зрілого, тобто працездатного, віку.
Наукова та медична громадськість досить активно працює над удосконаленням методів ранньої діагностики зазначеної групи патології, ефективних методів лікування та покращення якості життя пацієнтів.
Співробітники кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб Буковинського державного медичного університету у плідній співпраці із лікарями обласного гематологічного відділення ЛШМД м. Чернівці курують хворих на хронічні лімфопроліферативні захворювання, впроваджують сучасні високоефективні схеми лікування, що позитивно впливає на перебіг захворювання, якість життя і на прогноз життя хворого.
Радіоактивність у Чорнобильській зоні зменшується повільніше, ніж передбачалося. Причина в тому, що кількість радіоактивного цезію у природних умовах зменшується набагато повільніше, ніж це передбачено фізичними моделями. Такі дані було озвучено на грудневому засіданні Американського географічного союзу. Про це розповіли завідувач кафедри онкології та радіології БДМУ, професор Олександр Іващук та асистент Іван Гушул, які займаються даною проблемою.
– Період напіврозпаду ізотопу цезію-137 становить 30 років. За такий час половина наявної кількості ізотопу повинна перетворитися на стабільну речовину. Але кількість радіоактивного цезію у ґрунтах Чорнобильської зони зменшується дуже повільно. І достовірних пояснень цьому наука дати поки не може.
На території нашої області виділяють три райони, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, а саме Кіцманський, Заставнівський та Кельменецький. Відповідно до динаміки захворюваності на новоутворення населення нашої області і постраждалих районів зокрема ми спостерігаємо значне зростання онкологічної захворюваності цих районів, але потрібно зазначити, що опромінення це тільки один із факторів, які сприяють виникненню даної патології і при своєчасному проведенні медичних оглядів рівень онкозахворюваності може бути значно нижчим.
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Липень 2020 (18)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше