Інформація
  • Переглядів: 1355
  • Автор: Moderator
  • Дата: 26-04-2012, 09:48
26-04-2012, 09:48

"Чорнобильський вітер по душам мете..."

Категорія: Навігація / Новини

Пройшло понад 25 років від сумної дати 26 квітня 1986 року, коли, в результаті вибуху на Чорнобильській атомній електростанції, тишу мирної поліської ночі розірвали один за одним два потужних ядерних вибухи, і шалений вогонь вирвався з пащі реактору Чорнобильської АЕС, здійнявся над спорудою кривавою загравою, обпалюючи й пожираючи на своєму шляху все живе. Виникла пожежа, якої людство ще ніколи не знало.
Радіоактивний вітер помчав по значній частині планети. Зазнала радіаційного забруднення територія площею 155 тис. км2. Викид радіоактивності у 100 разів перевищив наслідки вибухів ядерних бомб, скинутих на Хіросіму та Нагасакі.
Важко уявити, що могло б статися якби не загасили ту страшну пожежу.
Вибух четвертого реактора на ЧАЕС міг би стати останнім днем для України, якби у вогнище палаючого ядерного кратера не кинулися прип'ятські пожежники і нічна зміна станції, жертвуючи собою, щоб скувати масштаби катастрофи. Офіцери й рядові запасу, мобілізовані на цю неоголошену урядом війну. Вони зібрано й діловито ішли в атаку на радіацію, без будь-якого захисту на тілі, часто в одних гімнастерках. Падали, поранені або й убиті радіацією, але зупинили її наступ на Київ, Україну і в їх числі були наші батьки, сусіди, односельчани.
Правда про Чорнобиль необхідна як ковток свіжого повітря, потрібна нашим дітям, нащадкам великого українського народу. Якщо вони не знатимуть нічого про Чорнобиль, якщо чорнобильське лихо не торкнеться дитячої душі, то їм ніколи не зрозуміти, що таке людській біль. А з байдужої людини не виросте справжній громадянин. Ця трагедія забрала життя десятків тисяч людей, завдала шкоди здоров'ю десяткам мільйонів. Її наслідки ще відчують на собі майбутні покоління.
Білорусь. 20 % лісів забруднені. 6 тис. км2 угідь виведено із сільськогосподарського використання. 109 тис. чоловік відселено.
Росія. Забруднено 57 тис. км2, на яких проживало 2,7 млн. чоловік. 1,8 млн. чоловік, у тому числі 300 тис. дітей, продовжують жити на забруднених територіях. 46 тис. росіян стали інвалідами. Відселено 50000 чоловік.
Україна. Понад 50 тис. км2 забруднено радіоактивними опадами. Постраждало майже 3,5 млн. чоловік, у тому числі 1,5 млн. дітей. На забруднених територіях досі проживає 500 тис. дітей. 73 тис. українців стали інвалідами. 91,2 тис. чоловік відселені.
Жодна статистика не скаже скільки людських доль понівечено Чорнобильським смерчем, скільки ще ліквідаторів дотліває в різних лікарнях, а скільки їх уже відійшло у вічність.
Ми маємо пам’ятати і урок Фукусімської трагедії у 2011 році…
Замислимось і вклонімось, друже, низько всім тим, хто з почуття обов’язку перед нинішнім і прийдешніми поколіннями ціною власного життя врятував світ, не давши до кінця випити людству гіркого чашу полинового напою.
Біля мертвої Прип’яті – дерево-хрест.
У навчальних закладах освіти області проходять інформаційно-просвітницькі акції, зустрічі з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, уроки - пам’яті «26 річниця Чорнобильської катастрофи: біль і смуток», «Чорнобиль – біль серця нашого», «Пам’ятай Чорнобиль», години спілкування «Джерела й характеристика радіаційного забруднення», «Переробка радіаційних відходів», «Можливі наслідки застосування ядерної зброї масової поразки», загальношкільні лінійки «Дзвони Чорнобиля», вечори-реквієми «Гори, скорботна свічко», літературні читання «Слово на захист планети», диспути «Суворі уроки Чорнобиля», усні журнали «Українська трагедія XX століття», конкурси учнівських творів, малюнків, плакатів «Чорнобиль – очима дітей», «Збережемо планету від катастроф» тощо.

Презентація додається: chornobil-xram-muzhnost_.-ch-1.rar [ b] (cкачувань: 38)

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (92)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше