» » » Основна робота соціальних педагогів – це відкритість для розмови
Інформація
  • Переглядів: 1448
  • Автор: Moderator
  • Дата: 19-04-2012, 10:11
19-04-2012, 10:11

Основна робота соціальних педагогів – це відкритість для розмови

Категорія: Навігація / Новини

11 квітня 2012 року, у рамках проведення курсів підвищення кваліфікації соціальних педагогів, НМЦ практичної психології та соціальної роботи ІППО Чернівецької області було проведено зустріч соціальних педагогів області з М.М.Басарабом, начальником кримінальної міліції у справах дітей у Чернівецькій області, І.А.Савіською, заступником начальника служби у справах дітей Чернівецької області, О.Макаревич, методистом Центру практичної психології і соціальної роботи управління освіти Чернівецької міської ради, психологом.
Офіційно професія «соціальний педагог» з'явилася в нашій країні порівняно нещодавно. І суспільство ще не зовсім знає чи розуміє, хто такий соціальний педагог. Найчастіше соціального педагога плутають або із соціальним працівником, або з практичним психологом. Без сумніву, ці фахи пов’язані між собою, адже серед академічних дисциплін соціальна педагогіка посідає проміжне місце між психологією та соціологією, поєднуючи в собі певні риси однієї й іншої. Проте, якщо соціальний працівник у рамках роботи в якійсь із соціальних служб допомагає малозабезпеченим і малозахищеним прошаркам населення вирішувати соціальні проблеми – наприклад, отримати певний вид матеріальної допомоги тощо, то соціальний педагог насамперед виховує вміння не падати духом, навчає самостійно знаходити вихід зі складної ситуації, формує людину, особливо молодого віку, як особистість, здатну впоратися з психологічними та соціальними негараздами.
Основною темою зустрічі було – визначити та розмежувати основні функції соціального педагога та практичного психолога.
За словами Діани Дорімедонтівни, завідувача НМЦ практичної психології та соціальної роботи професійна діяльність соціального педагога має ряд особливостей. Суть її полягає в тому, що на відміну від учителя чи соціального працівника, соціальний педагог має справу у своїй професійній діяльності з дитиною та підлітком у процесі їхнього розвитку, соціального становлення. «Слід зазначити, що практичний психолог і соціальний педагог є фахівцями, які не можуть бути взаємозамінюваними. У кожного з них відповідно до фаху своя методологія роботи, інструментарій, напрями та зміст діяльності, що відповідають їх функціональним обов’язкам. Психолог більше зорієнтований на внутрішній світ дитини, натомість соціальний педагог обов’язково намагатиметься допомогти соціалізуватися, тобто самореалізуватися, не випадаючи за межі суспільства, знайти своє місце в ньому і водночас бути корисним для інших», – наголосила Діана Романовська.
Спілкуючись з аудиторією Інна Анатоліївна відповідала на питання соціальних педагогів та давала роз’яснення як поводитися та які рішення приймати в тій чи іншій ситуації. Зокрема, як правильно працювати з соціально-незахищеними категоріями дітей: дітьми-сиротами, дітьми позбавленими батьківського піклування та дітьми, які потерпають від насильства в сім’ї. «Потрібно постійно підтримувати діалог з дітьми, які відносяться до перечислених категорій, спостерігати за поведінкою та вчасно повідомляти адміністрацію чи відповідні правоохоронні органи для попередження небезпечної ситуації. Соціальні педагоги повинні створити умови для успішної соціалізації та адаптації дитини в активне громадське життя», – зазначила Інна Анатоліївна.
Про співпрацю з кримінальною міліцією у справах дітей розповів Микола Миколайович, який наголосив на активній співпраці з різними соціальними службами. «Співпраця допомагає швидко та результативно вирішити проблему, знайти її причину та повернути дитину в соціум з мінімальною шкодою для неї. Основна робота соціальних педагогів – це відкритість для розмови з даною категорією дітей та конфіденційність як професіонала. А це викликає довірливе ставлення, розкритість душі, що у свою чергу приносить позитивний результат», – повідомив Микола Миколайович.
Обговорючи та дискутуючи під час наведення прикладів з власних досвідів роботи, слухачі дійшли висновку, що соціальний педагог – ключова фігура в закладі освіти, яка покликана об'єднати зусилля родини, школи, громадськості, для надання допомоги дитині. Тому слід зазначити, що робота соціального педагога за будь-яким напрямком стає більш ефективною завдяки співпраці з психологом, педагогічним колективом, батьками, адміністрацією навчального закладу та спеціалістами з різних соціальних служб, правових, медичних установ тощо. Така взаємодія дає змогу здійснювати інтегрований підхід щодо соціально-педагогічного супроводу учнівської молоді в сучасних умовах.
Основна робота соціальних педагогів – це відкритість для розмовиОсновна робота соціальних педагогів – це відкритість для розмовиОсновна робота соціальних педагогів – це відкритість для розмовискачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Вересень 2019 (41)
Серпень 2019 (93)
Липень 2019 (65)
Червень 2019 (136)
Травень 2019 (197)
Квітень 2019 (138)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше