» » » «Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
Інформація
  • Переглядів: 1580
  • Автор: Moderator
  • Дата: 12-04-2012, 16:11
12-04-2012, 16:11

«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер

Категорія: Навігація / Новини

«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
11 квітня 2012 року, за участі начальника Головного управління освіти і науки Михайла Бауера, на базі Буковинського ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою у м.Новодністровськ відбувся обласний семінар директорів шкіл-інтернатів з проблеми: «Розвиток здібностей учнів шляхом впровадження особистісно зорієнтованого підходу у навчально-виховний процес закладу».
Під час відкриття семінару у своєму виступі керівник освітньої галузі відзначив, що: «Особистісно орієнтований підхід покликаний суттєво гуманізувати навчально-виховний процес, наповнити його високими морально-духовними змістом, утвердити принципи справедливості і поваги, максимально розкрити потенційні можливості дитини, стимулювати її до особистісно розвивальної творчості.
«Особистісно зорієнтоване навчання і виховання – це утвердження людини як найвищої цінності, навколо якої ґрунтуються всі інші суспільні пріоритети», – вважає І.Д. Бех. Ці слова мають стати головними, наріжним каменем у роботі навчальних закладів.
Головною метою оссбистісно орієнтованого навчання є взаємний та плідний розвиток особистості педагога та учнів на основі рівності у спілкуванні й партнерства в спільній діяльності.
Особистісно орієнтоване навчання визнає особистість дитини, її самобутність, самоцінність головною фігурою всього освітнього процесу.
Мета і завдання особистісно орієнтованого навчання полягають у створенні максимально сприятливих умов для розвитку і саморозвитку особистості учня, виявленні та активному використанні його індивідуальних особливостей у навчальній діяльності. А чи вважаємо ми дитину головною особою у школі? Чи, навпаки, ми думаємо, що батьки і діти нам чимось зобов’язані?! Звичайно, що ні, адже ми, педагоги, служимо для дітей: навчаємо, виховуємо їх. Якщо не буде дітей – ми залишимося без роботи. І ви маєте розуміти і завжди пам’ятати, що немає не талановитих, бездарних дітей, всі вони особистості, неповторні індивідууми.
На думку В.О.Сухомлинського, «Немає нездібних, бездарних чи лінивих дітей, бо у кожної людини є задатки до певного виду діяльності. Але ці нахили у кожного різні. У однієї дитини потік думок тече бурхливо, стрімко народжуючи все нові і нові образи, а в іншої – як широка, повноводна, могутня, таємнича в своїх глибинах, але повільна ріка».
За словами Михайла Йозефовича, аналіз педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського з позиції сьогодення дає можливість виокремити основні положення, принципи на яких базується особистісно орієнтоване навчання:
- принцип неповторності кожної дитини;
- принцип визнання відсутності нездібних дітей;
- принцип урахування нерівності розумових здібностей учнів;
-принцип індивідуалізації навчально-виховного процесу;
- принцип урахування індивідуальних особливостей учнів;
- принцип визнання кожної дитини особистістю;
- принцип отримання позитивних відчуттів від навчання;
-принцип людяності, чуйності і тактовності у ставленні до дітей.
«Варто зазначити, що результати проведених анонімних опитувань педагогічних колективів інтернатних закладів області за опитувальником І.Д.Беха щодо визначення загального типу орієнтованості педагогів на навчально-дисциплінарну чи особистісно-орієнтовану моделі взаємодії з дітьми засвідчили, показали що більшість закладів орієнтовані на навчально-дисциплінарну модель взаємодії з учнями.
Хочу ззакцентувати вашу увагу на тому, що вчитель, як ніхто інший, повинен розуміти учнів і першою вимогою до нього є вимога любові до власної справи; другою – вимога високої кваліфікації; третьою – вимога високих моральних якостей; четверною – вимога творчого підходу до навчання й виховання.
Організація особистісно-орієнтованого навчання потребує переорієнтації: від спрямованості на запам'ятовування готових знань необхідно перейти до формування особистісних новоутворень, вміння творчо навчатись, опрацьовуючи наукові знання і суспільний досвід стосовно до потреб практики.
Орієнтація навчання на особистість передбачає створення оптимальних умов використання різних джерел наукової інформації для кожного учня при опануванні знань.
Як бачимо, на особистісно зорієнтованому уроці не тільки викладаються знання, а й розкриваються, формуються та реалізуються особистісні особливості учнів», – наголосив Михайло Бауер.
Також, під час виступу, начальник Головного управління освіти і науки звернув увагу присутніх на те, що саме керівникам підвідомчих установ необхідно зробити для покращення організації роботи шкіл-інтернатів:
«Поступово омолоджувати кадри. Не потрібно спекулювати моїм прізвищем при звільненні педагогів пенсійного віку, адже до цього процесу у мене диференційований підхід: якщо вчитель пенсійного віку добросовісно працює, вміє знаходити підхід до дітей, іде в ногу з новітніми технологіями – то нехай працює і навчає молодих вчителів, ділиться з ними досвідом;
- ми маємо створювати відповідну матеріально-технічну базу: обладнання кабінетів, забезпечення комп’ютерами, інтерактивними та мультимедійними дошками. Тут варто зазначити і про обладнання на харчоблоках;
- створюємо у наших закладах зони відпочинку для дітей: настільні ігри, невеличкі гантелі, м’ячі. Під час перебування в школі дитина має розвиватися і динамічно;
- на належному рівні облаштовуємо спальні кімнати, у відповідності до всіх вимог;
- у кожному навчальному закладі повинні бути європейські внутрішні вбиральні;
- необхідно покращити роботу щодо використання різноманітних грантів та програм;
- потрібно залучати дітей до позашкільної освіти: занять в різноманітних секціях, гуртках.
Заклад буде успішним і зразковим, у першу чергу, завдяки посиленій роботі директора. Тому ви повинні докласти максимум зусиль для того, щоб ваша школа мала позитивну славу і гарних дітей».
На відкритті семінару були присутні і виступили: перший заступник голови Новодністровської міської ради А.І.Болдашев, начальник гуманітарного відділу Новодністровської міської ради С.М.Лазаренко.
Під час практичної частини семінару його учасники були поділені на три групи і кожна з яких відвідала по уроку:
- І група відвідала урок з предмету «Захист вітчизни» на тему: Строї відділення та взводу у пішому порядку» в 11-А класі, проводив вчитель предмету «Захист вітчизни» В.М.Крутій;
- ІІ група – урок з курсу за вибором «Історія українського війська» у 9-А класі на тему «Організація козацького війська», провів вчитель історії А.В.Янчук;
- ІІІ група – урок фізичної культури у 10-А класі на тему: «Розвиток фізичних якостей та формування навичок військово-прикладного характеру на традиціях Козацької Січі», провів вчитель фізичного виховання І.М.Біжан.
Учасники семінару мали можливість відвідати заняття гуртка «Рукопашний бій» на тему «Базові елементи захисту і атаки в рукопашному бою та історичні корені бойового мистецтва», керівник гуртка , інструктор з рукопашного бою В.М.Крутій, а також побувати на психологічному тренінгу батьківської ефективності «Формування навичок усвідомленого виховання», проводила – практичний психолог Л.А.Кока, працівники ліцею-інтернату провели екскурсію навчальним закладом та спальним приміщенням.
Під час засідання круглого столу з проблеми «Розвиток здібностей учнів шляхом впровадження особистісно зорієнтованого підходу у навчально-виховний процес закладу» Михайло Бауер зауважив: «У навчальних закладах повинен бути зміст навчання. Ви як керівники, як педагоги маєте кардинально змінити ставлення до вчителів-вихователів шкіл-інтернатів, до своїх учнів. Необхідно покращувати якісні показники знань учнів, удосконалювати кадровий потенціал.
Що стосується конкретно вихователів – вони повинні доглядати за дітьми, займатися їхнім вихованням та підготовкою до уроків. Вихователь повинен поважати дитину і пояснювати їй що добре, а що погано.
В інтернатних закладах діти мають бути доглянутими, охайними, добре одягнутими. До речі, ми пропонуємо у школах-інтернатах запровадити форми і ви повинні подати пропозиції до Головного управління освіти і науки якими саме ви їх бачите».
У ході засідання круглого столу виступили: директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Г.І.Білянін «Про особистісно зорієнтований підхід у формуванні професійної компетентності педагогів під час проведення курсів підвищення кваліфікації при ІППОЧО»; директор Буковинського ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою у м.Новодністровськ І.В.Статнік з візитною карткою свого закладу; психолог-методист НМЦ практичної психології та соціальної роботи ІППОЧО С.Т.Шурубура «Про психологічну готовність педагогів до особистісно зорієнтованого навчання»; директор Чернівецького військово-спортивного ліцею С.Г.Стукало «Про особистісно зорієнтований підхід до розвитку здібностей учнів у процесі їх допризовної підготовки до захисту Вітчизни»; директор Вижницької ЗОШ-інтернату І-ІІІ ст. ім.Назарія Яремчука І.І.Погурський «Про практичну реалізацію аспектів особистісно зорієнтованого навчання при вивченні інформатики на уроках та в позаурочній діяльності»; директор Чернівецької спеціальної загальноосвітньої школи №3 О.М.Добржанська «Про розвиток здібностей дитини з особливими потребами в процесі проведення гуртків за інтересами»; директор Чернівецької спеціальної загальноосвітньої школи №4 І.І.Коропецький «Про розвиток здібностей дітей з особливими освітніми потребами на уроках трудового навчання»; директор Хотинської загальноосвітньої школи-інтернату №2 Г.М.Дідич «Про роль позакласної роботи у розвитку особистості учнів».
Рекомендації обласного семінару було прийнято з усіма доповненнями і знаходяться на доопрацюванні, після чого будуть розміщені на сайті Головного управління освіти і науки.

«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
«Педагог повинен завжди пам’ятати, що кожна дитина неповторний індивідуум» – Михайло Бауер
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Липень 2020 (13)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше