» » » Проведено семінар "Роль керівника ДНЗ у створенні умов для креативного розвитку дітей"
Інформація
  • Переглядів: 3307
  • Автор: Moderator
  • Дата: 10-04-2012, 14:56
10-04-2012, 14:56

Проведено семінар "Роль керівника ДНЗ у створенні умов для креативного розвитку дітей"

Категорія: Новини / Заклади дошкільної освіти області

6 квітня 2012 року на базі Молодійського ДНЗ було проведено районний семінар на тему: "Роль керівника ДНЗ у створенні умов для креативного розвитку дітей".
Присутні керівники дошкільних закладів району мали змогу ознайомитись із роботою закладу, впевнитись в тому, що для молодійських дошкільнят створені всі належні умови для креативного розвитку.
Завідуюча О.Й.Онуфрійчук звернула увагу присутніх на те, що Базова програма «Я у Світі» орієнтує освітян на формування в дошкільнят креативності як загальної здібності, творчості як здатності до конструктивної перетворювальної активності. Для прояву дитиною творчої активності, важливо забезпечити їй розвивальне середовище, бо ж творчість не формують, а стимулюють! Щоб вона проявлялася й ровивалася, педагог має створити в дошкільному закладі сприятливі умови, для чого треба вміти допомогати дітям зодовільняти природне прагнення до креативності. З цією метою доцільно використовувати розвивальні завдання, правильно оцінувати досягнення дітей у творчій діяльності, не переривати творчого процесу, утримуватися від використання негативних оцінок під час прояву дитиною творчої активності, створити ситуації вільного спілкування, обміну думок.
Розуміючи, що розвиток дитини залежить від того, у якому оточенні вона росте, як організовано її виховання і облаштовано її життєвий простір, педагоги нашого закладу уже на протязі кількох років працюють над створенням та удосконаленням розвивального середовища. У кожній віковій групі ми створили осередки відповідно до потреб, інтересів, вікових індивідуальних особливостей вихованців. За індивідуальним замовленням було виготовлено меблі, які ділять простір групи на зони. Розміщуючи меблі враховували те, щоб можна при необхідності міняти місцями відповідно до певного виду діяльності чи гри. Також велику увагу надавали зовнішньому оформленню складових середовища. До створення і комплектування необхідним матеріалом ми залучали батьків. Хочу звернути увагу, що наші батьки є надійними помічниками у вирішенні багатьох проблем закладу. З їхньою допомогою ми створили у кожній групі ауру тепла і любові, приміщення групп стали затишними і привабливими. Кожний із вихователів творчо підходить до оформлення, намагаються наповнити осередки предметами і матеріалами, якіб спонукали малят до творчості, креативності.
Із набуттям досвіду діти самі намагаються змінити те чи інше середовще, створити щось нове, що задовільнить їх потреби, допоможе розкрити свої здібності, проявити закладені природні задатки кожного малюка.
Розвивальне середовище кожної групи містить центри сюжетно-рольових ігор: це «Сім'я», «Магазин», «Перукарня», «Лікарня», «Кухня». Педагоги кожної групи також обладнали куточки дитячої творчості, музичних інструментів, театральної діяльності, куточок книги, природи, пошуково – дослідницької діяльності, а також куточок будівельно-конструктивних ігор.
Зручне розміщення в осередках центрів активності дає змогу дітям діяти та гратися невеликими підгрупами чи на одинці, спілкуватися з однолітками і педагогами, за бажанням усамітнюватися. Щоб забезпечити психологічний комфорт кожній дитині педагоги створили куточок усамітнення в кожній групі « Посидимо в тиші», «Ранок починається з усмішки».
Робота нашого колективу у створенні предметно-розвивального середовиша має перспективи розвитку. Ми прагнемо спрямувати свої зусилля не лише на вдосконалення предметного розвивального середовища дошкільного закладу, а й на вдосконалення освітнього простору. Ми працюємо над тим, щоб кожен педагог міг засвоїти технології з організації сучасного предметно-розвивального середовища, що забезпечить умови для гармонійного всебічного розвитку дошкільників.
Учасники семінару ознайомились з роботою вихователів по креативному розвитку дітей під час перегляду різних форм роботи. Вихователь старшої групи Ропчан О.Г. повела малюків у незвичайний казковий вернісаж.
Вихователь М.М.Пуздряк разом із своїми вихованцями поринули у світ фантазії за допомогою "пісочної терапії".
Цікавим і змістовним був показ роботи гуртка з англійської мови під керівництвом А.С.Біла.
Незвичною для дітей виявилась і "Подорож у космос", проведена О.А.вихователем Пуздряк, де за допомогою виліплених та розфарбаваних гіпсових космічних об'єктів було заповнено неосяжний простір космосу.
Практичний психолог закладу О.М.Продан провела тренінг із молодими керівниками закладів щодо особистісного зростання керівника, що в майбутньому допоможе кожному із них у своїй керівній роботі.

Проведено семінар "Роль керівника ДНЗ у створенні умов для креативного розвитку дітей"
Проведено семінар "Роль керівника ДНЗ у створенні умов для креативного розвитку дітей"
Проведено семінар "Роль керівника ДНЗ у створенні умов для креативного розвитку дітей"
Проведено семінар "Роль керівника ДНЗ у створенні умов для креативного розвитку дітей"

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (98)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше