Інформація
  • Переглядів: 1486
  • Автор: Moderator
  • Дата: 3-04-2012, 15:21
3-04-2012, 15:21

Зустріч із митцем у рідному селі

Категорія: Навігація / Новини

Із знанням свого родоводу починається кожна людина. Корені кожного з нас починаються з батьківської оселі.
Взявши у спадок усе найкраще – мамину пісню, чистоту мови, любов до отчого краю, святе ставлення до хліба, родовідних традицій і обрядів. Куди б доля не закинула, ми неодмінно, нехай хоч у спогадах, повертаємось до незрадливого вогника – батьківської хати, маминої Світлиці.
У кожної людини є свій рідний куточок на Землі. Це – край, місце, де вона народилася. Це її маленька Батьківщина.
У художника Мельника Миколи Панасовича такою Батьківщиною є село Поляна, що на Хотинщині.
Днями відбулася зустріч школярів та односельців із Миколою Панасовичем Мельником у навчально – виховному комплексі села Поляна Хотинського району.
У цьому мальовничому селі на Буковині в сім’ї простих селян 4 травня 1938 року народився Микола Панасович. Тут він закінчив школу.
Велику школу малярства пройшов при Чернівецькому Будинку творчості (1957-1959р.р.) у відомого живописця, народного художника, Лауреата Державних премій України – Івана Олександровича Холоменюка.
Микола Мельник закінчив художньо-графічний факультет Курського Університету (Росія). Захистив дипломну роботу за темою: «Пам’ятки Старовини України» – п’ять акварельних композицій, присвячених місту Кам’янцю - Подільському.
З 1967 року працює в Тернопільському художньому фонді Тернопільської Організації Національної Спілки художників України.
Художник віддає перевагу технікам акварельного і олійного живопису, якими володіє однаково майстерно.
Учасник обласних, зональних, республіканських виставок. Зберігши любов до рідного краю Микола Панасович повернувся у рідне село із персональною виставкою. У своїй творчості він приділяє увагу трьом видам живопису: портрет, пейзаж, натюрморт.
Учні та вчителі навчально – виховного комплексу підготували зустріч із Миколою Панасовичем.
Святкову зустріч відкрив директор Полянського НВК – Володимир Якович Лопух. На зібрання прийшли запрошені гості: сільський голова, родичі художника, сусіди, друзі, однокласники і просто односельці.
Гостя зустрічали «Хлібом і сіллю» та подарували святковий концерт. Після концерту слово надали гостям.
Товариш митця, Микола Онуфрійович Стрільчук більш детально розповів про життя художника про те, що саме Микола Панасович привив йому любов до малювання будучи його першим вчителем малювання. Коротко охарактеризував художні твори митця.
удожник у своїй творчості надає перевагу портретам родичів: «Олег» Полотно, олія; «Володя» Акварель; «Мати» Полотно, олія. Пейзаж: «Берізки біля Тернополя». Полотно, олія; «Село на Буковині». Полотно, олія; «Хотинська фортеця». Полотно, олія; «Мати на подвір’ї». Полотно, олія. «Натюрморт». Полотно, олія.
Голова Полянської сільської Ради Віктор Іванович Мазур привітав гостя і вручив йому грамоту та посвідчення «Почесного громадянина села Поляна».
В.П.Банар, однокласник М.П.Мельника, розповів про учнівські роки та юність художника. Відмітивши, що ще з раннього дитинства Микола Панасович вирізнявся серед однолітків. Вже тоді він проявляв любов до живопису та книг.
Вчителька К.М.Голик, висловила своє захоплення картинами. У своєму виступі вона зазначила, що у селі Поляна, ще не відбувалася ось така визначна подія.
Картини Миколи Панасовича вражають своєю красою, кольорами. На картинах Миколи Мельника можна впізнати краєвиди річки Дністер, рідного села та краю, жителів Хотинщини, Хотинської фортеці тощо.
На згадку про зустріч художник подарував рідній школі 14 своїх картин.

Зустріч із митцем у рідному селі
Зустріч із митцем у рідному селі
Зустріч із митцем у рідному селі
Зустріч із митцем у рідному селі
Зустріч із митцем у рідному селі
Зустріч із митцем у рідному селі
Зустріч із митцем у рідному селі
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Вересень 2020 (40)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше