» » » Студенти-медики розкажуть чернівчанам про туберкульоз
Інформація
  • Переглядів: 1232
  • Автор: Moderator
  • Дата: 26-03-2012, 10:19
26-03-2012, 10:19

Студенти-медики розкажуть чернівчанам про туберкульоз

Категорія: Новини / Заклади вищої освіти області

24 березня – Всеукраїнський день боротьби з туберкульозом, який за ініціативою державної служби України з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДУ та інших соціально небезпечних захворювань у 2012 році проходить під гаслом “Зупиніть туберкульоз, поки я живий”.
Майбутні лікарі – студенти Буковинського державного медичного університету, у понеділок, 26 березня, на Театральній площі Чернівців проведуть спеціальний флеш-моб «День боротьби з туберкульозом» для населення обласного центру. Кожна людина зможе отримати вичерпну інформацію про це небезпечне захворювання. А на всіх головних площах міста студенти роздаватимуть перехожим тематичні флаєри. За ініціативи кафедри фтизіатрії та пульмонології БДМУ коротка інформація про туберкульоз та його наслідки вже розповсюджується в навчальних закладах міста.
Порівняно з минулими роками, на сьогодні на Буковині знижується епідеміологічний показник захворюваності на туберкульоз. Кількість захворювань становить 49, 2 особи на 100 тисяч чоловік в Чернівецькій області, а в Україні цей показник становить 68, 4 особи на 100 тисяч населення.
Варто зауважити, що, згідно зі статистикою, чоловіки хворіють на туберкульоз у 2-3 рази частіше, ніж жінки. Вік хвороби – 20-49 років. З медичної групи ризику найбільша кількість хворих на туберкульоз відзначено серед: хворих із цукровим діабетом – 30,4%, хворих із хронічним обструктивним захворюванням легень – 8,7%, побутове пияцтво та алкоголізм – 3,9%.
На туберкульоз хворіють люди різного віку і статі. Паличка Коха не розрізняє соціального статусу і з однаковою ефективністю заражає різні верстви населення.
Здоровий спосіб життя (не палити, не зловживати алкоголем) бути фізично активними, повноцінно і раціонально харчуватися – хоч і банальні, але надзвичайно важливі речі, – зауважує Лілія Тодоріко, професор, завідувач кафедри фтизіатрії та пульмонології Буковинського державного медичного університету. – Харчування має бути вітамінізованим, містити достатню кількість білків, жирів, вуглеводів. Не варто вживати сирого молока, придбаного на ринку, а тим більше – у місцях стихійної торгівлі, як кажуть, “з асфальту”. Обережно треба ставитися до сиру та м’яса, купувати ці продукти лише у тих продавців, котрі мають висновок ветеринарно-санітарної експертизи. Піклуватися про своє здоров’я – повсякчас, адже туберкульоз – це одна з тих хвороб, які легше попередити, аніж потім тривалий час лікувати.
Значна увага приділяється профілактиці туберкульозу серед населення, з цією метою працівниками кафедри спільно із студентами проводяться науково-практичні конференції, благодійні акції, флеш-моби. Напередодні Всеукраїнського дня боротьби із туберкульозом відбулася конференція, на якій провідні фахівці області обговорювали актуальні питання виявлення, діагностики, лікування туберкульозу та неспецифічних захворювань органів дихання.

Довідка.
0 800 50 30 80 - це телефон довіри (дзвінки з усіх стаціонарних телефонів в Україні безкоштовні), за яким ви зможете отримати кваліфіковану консультацію з питань щодо туберкульозу. Також варто запам’ятати наступні телефони у Чернівцях:
- Кафедра фтизіатрії та пульмонології БДМУ – 55-53-80.
- Методкабінет обласного протитуберкульозного диспансеру – 52-54-60.
- Поліклініка обласного протитуберкульозного диспансеру – 52-42-40 (реєстратура), 52-68-70.
- Поліклініка міського протитуберкульозного диспансеру – 52-74-94.

Прес-служба БДМУскачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (98)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше