» » » Особливості проведення державної підсумкової атестації з інформатики у загальноосвітніх навчальних закладах в 2011/2012 навчальному році
Інформація
  • Переглядів: 1625
  • Автор: Moderator
  • Дата: 19-03-2012, 10:59
19-03-2012, 10:59

Особливості проведення державної підсумкової атестації з інформатики у загальноосвітніх навчальних закладах в 2011/2012 навчальному році

Категорія: Новини / Завершення навчального року

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 27.01.2012 р. № 1/9-61 "Про особливості проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах в 2011/2012 навчальному році" визначені особливості проведення державної підсумкової атестації з інформатики у загальноосвітніх навчальних закладах в 2011/2012 навчальному році.
Державна підсумкова атестація з інформатики в основній школі проводитиметься у письмовій формі за навчальним посібником «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з інформатики. 9 клас» (авт. Морзе Н.В., Вембер В.П., Кузьмінська О.Г., Войцеховський М.О., Проценко Т.Г. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2012), за білетами або у вигляді творчої роботи.
Збірник містить 20 варіантів атестаційних робіт. Навчальні заклади визначають не менше десяти варіантів для кожного класу. Якщо кількість учнів менша десяти, то варіанти завдань не можуть повторюватись.
Кожний варіант включає 18 завдань, які охоплюють різні розділи навчальної програми (15 – теоретичних і 3 – практичні завдання). Серед них: завдання в тестовій формі (завдання з вибором однієї або кількох правильних відповідей, завдання на встановлення відповідності), завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю; одне інтегроване завдання з розгорнутою відповіддю (учень повинен безпосередньо виконати завдання, розв’язати задачу). Завдання відкритої форми та інтегроване завдання передбачають їх безпосереднє виконання на комп’ютері.
На виконання завдань державної підсумкової атестації відводиться 90 хвилин (час на вступну бесіду та інструктаж не враховується).
За вибором учнів можливо проводити державну підсумкову атестацію з інформатики у формі захисту творчих учнівських навчальних робіт (проектів) зі створення прикладного програмного забезпечення навчального процесу (прикладні програмні засоби, інструментальні середовища, комп'ютерні навчальні системи). Таку форму проведення атестації можуть обирати учні, які виявили особливий інтерес до предмета, мають глибокі знання інформаційних технологій та навчальні досягнення високого рівня (10, 11, 12 балів) з інформатики.
Кожен учень, який проходить державну підсумкову атестацію в письмовій формі, отримує варіант роботи із вищезазначеного посібника, бланк відповідей, підготовлені навчальним закладом, та зошит (кілька аркушів) для виконання роботи зі штампом навчального закладу.
Державна підсумкова атестація з інформатики у старшій школі проводитися за завданнями посібника «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з інформатики. 11 клас» (авт. Морзе Н.В., Вембер В.П., Кузьмінська О.Г., Войцеховський М.О., Проценко Т.Г. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2012).
Збірник містить 20 варіантів атестаційних робіт. Навчальні заклади визначають не менше десяти варіантів для кожного класу. Якщо кількість учнів менша десяти, то варіанти не повинні повторюватись.
Кожний варіант включає 23 завдання, які охоплюють різні розділи навчальної програми. Серед них: завдання в тестовій формі (завдання з вибором однієї або кількох правильних відповідей, завдання на встановлення відповідності), завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю; інтегровані завдання з розгорнутою відповіддю (учень повинен безпосередньо виконати завдання, розв’язати задачу). Завдання 16-23 передбачено виконувати на компю'тері.
Учні, які навчаються за програмою рівня стандарту, виконують 18 завдань, на академічному рівні - виконуються 20 завдань, учні профільних класів виконують всі завдання:
Розділ Номери завдань Навчальні програми
1 1-17 Стандарт
2 18 Академічний
3 19, 20 Профільний

Атестаційні роботи за програмою рівня стандарту учні виконують протягом 2 академічних годин, за програмою академічного - 3, а за програмою профільного рівня - 4 академічні години.
За вибором учнів можливо проводити державну підсумкову атестацію з інформатики у формі захисту творчих учнівських навчальних робіт (проектів) зі створення прикладного програмного забезпечення навчального процесу (прикладні програмні засоби, інструментальні середовища, комп'ютерні навчальні системи). Таку форму проведення атестації можуть обирати учні, які виявили особливий інтерес до предмета, мають глибокі знання інформаційних технологій та навчальні досягнення високого рівня (10, 11, 12 балів) з інформатики.
Порядок проведення ДПА з інформатики
Кожен учень самостійно обирає стратегію проходження державної підсумкової атестації з інформатики (визначає час на опрацювання завдань і порядок їх виконання). Учитель обов’язково повідомляє учнів про час проходження атестації: перший раз через годину після початку атестації, наступні рази через кожні 15-30 хвилин (на розсуд вчителя).
Після виконання перших п’ятнадцяти завдань учні здають атестаційній комісії заповненні бланки з відповідями.
Для виконання завдання з розгорнутою відповіддю учні повинні використовувати комп’ютер. Кожен учень має створити на Робочому столі комп’ютера папку з назвою Атестація_Прізвище. Файли з виконанням завдання мають зберігатися у цій папці. Деякі завдання передбачають використання файлів-заготовок. Ці файли перед початком атестації вчитель має завантажити з офіційного сайту Інституту інноваційних технологій і змісту освіти http://www.iitzo.gov.ua/dpa_2011_2012.html та забезпечити учням можливість доступу до допоміжних матеріалів із комп’ютера або по локальній мережі.
При виникненні форс-мажорних обставин під час роботи учня за комп’ютером учитель повинен усунути виявлені негаразди та надати учневі додатковий час на проходження ДПА.
Атестаційні роботи учні виконують:
Навчальні програми Час виконання завдань ДПА, хвилин
Стандарт 90
Академічний 135
Профільний 180
Кожен учень, який проходить державну підсумкову атестацію з інформатики, отримує індивідуальний примірник варіанта роботи із посібника, бланк відповідей, підготовлений навчальним закладом та зошит(аркуші) для виконання роботи зі штампом навчального закладу. На звороті бланка відповідей учитель виставляє бали за завдання з розгорнутою відповіддю, суму набраних балів за атестаційну роботу та остаточну оцінку за 12-бальною системою оцінювання.
Під час проведення державної підсумкової атестації з інформатики учням заборонено користуватися будь-якими матеріалами, посібниками, підручниками, тощо.

Методист ІППОЧО
Скрипська Г.В.скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (99)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше