» » » Довідка про виконання рішення колегії Головного управління освіти і науки облдержадміністрації від 30.03.2011 № 1/2 «Про стан та перспективи розвитку дошкільної освіти області»
Інформація
  • Переглядів: 2307
  • Автор: Moderator
  • Дата: 16-03-2012, 12:02
16-03-2012, 12:02

Довідка про виконання рішення колегії Головного управління освіти і науки облдержадміністрації від 30.03.2011 № 1/2 «Про стан та перспективи розвитку дошкільної освіти області»

Категорія: Навігація / Новини

Головне управління освіти і науки облдержадміністрації надає пріоритетного значення розвитку мережі, покращенню матеріально-технічної бази дошкільних навчальних закладів, забезпеченню рівного доступу до якісної дошкільної освіти.
З цією метою за звітній період Головним управлінням освіти проведено цілий ряд заходів.
У серпні 2011 року відбулися Крайові збори керівників закладів освіти області, на яких обговорено перспективи реформування дошкільної та початкової освіти.
Питання щодо виконання Закону України «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу» щодо забезпечення обов’язкової дошкільної освіти дітям 5-річного віку заслуховувалось на колегії Головного управління у листопаді 2011 року.
На початку 2011/2012 навчального року проведено обласний семінар начальників відділів (управлінь) освіти районних (міських) адміністрацій, завідуючих районних (міських) методичних кабінетів, голів районних (міських) комітетів профспілки працівників освіти з проблеми «Основні підходи до організації освітнього процесу з дітьми 5-річного віку, неперервності в роботі дошкільного та загальноосвітнього навчального закладу» на базі освітніх закладів Кельменецького району.
На нараді у травні 2011 року з начальниками відділів (управлінь) освіти розглянуто питання про забезпечення виконання ст.3,9 Закону України «Про дошкільну освіту», у жовтні 2011 року на нараді із керівниками навчальних закладів обласного підпорядкування проаналізовано діяльність творчого об`єднання «Малюк», як однієї з альтернативних форм охоплення дітей дошкільною освітою.
Здійснюється постійний контроль за організацією роботи дошкільних навчальних закладів та дошкільних підрозділів НВК, приймаються конкретні рішення для покращення їх функціонування.
З метою приведення існуючої мережі дошкільних навчальних закладів до освітніх потреб населення органами місцевого самоврядування вживаються заходи щодо розвитку мережі дошкільних навчальних закладів і груп, створення навчально-виховних комплексів та освітніх округів, організації різних форм охоплення дітей дошкільною освітою.
Станом на 10.03.2012 в області діють 367 дошкільних навчальних закладів, що на 21 заклад більше, ніж у 2010 році.
Упродовж 2011 року в області відкрито 18 дошкільних навчальних закладів, із них – 4 – у пристосованих приміщеннях загальноосвітніх навчальних закладів, 14 – у складі дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів.
З початку 2012 року відновив діяльність дошкільний навчальний заклад с.Вітрянка Сокирянського району, організовано роботу 2 дошкільних підрозділів у складі навчально-виховних комплексів у Герцаївському та Вижницькому районах.
У Новоселицькому районі здійснюється будівництво Острицького дошкільного навчального закладу, проводиться капітальний ремонт та добудова додаткової групи в дошкільному навчальному закладі с. Топорівці.
У І кварталі 2012 року продовжено ремонт приміщень дошкільного навчального закладу № 49, розпочато виготовлення проектно-кошторисної документації по реконструкції приміщення під дошкільну установу в м. Чернівці.
У селах Станівці та Опришени Глибоцького району розпочато будівництво двох дошкільних навчальних закладів, які будуть здані в експлуатацію до 1 вересня 2012 року.
У районах продовжено позитивну практику створення навчально-виховних комплексів у недоукомплектованих закладах. Станом на 01.03.2012 функціонує 116 навчально-виховних комплексів, що на 50 НВК більше, ніж у 2010 році. У складі 113 НВК діють дошкільні підрозділи.
Найбільше навчально-виховних комплексів створено у Заставнівському (22), Хотинському (17), Новоселицькому (14) районах.
З метою розвантаження діючих груп та зменшення черг на влаштування до дошкільних навчальних закладів в області продовжено відкриття додаткових груп у діючих ДНЗ.
До початку 2011/2012 н.р. відкрито 10 дошкільних груп ( по 3 групи у Заставнівському районі та м. Чернівці, по 1 групі у Путильському, Сокирянському, Вижницькому та Хотинському районах). У грудні минулого року у дошкільних закладах Глибоцького району відкрито 5 додаткових груп, завершується підготовка до відкриття дошкільної групи при Червонодібровському НВК.
Вжиття цих заходів сприяло збільшенню відсотка охоплення дітей дошкільними навчальними закладами від 56, 2 у 2010 році до 57 у 2011 році. Всіма формами дошкільної освіти охоплено 89,8% дітей дошкільного віку.
На сьогодні у Чернівецькій області 100% дітей 5-річного віку здобувають обов’язкову дошкільну освіту.
Найвищі показники щодо охоплення дітей дошкільними навчальними закладами у м. Чернівці (92%), Кельменецькому (72%) районі, м.Новодністровськ (67,8%), Заставнівському (66,3%) районі.
Найнижчі показники у Герцаївському (41%) та Сторожинецькому (43,4%) районах.
Упродовж 2011року відділами (управліннями) освіти здійснено низку заходів щодо створення належних умов перебування, осучаснення навчально-методичної та матеріально-технічної бази дошкільних навчальних закладів.
Капітально відремонтовано 9 дошкільних закладів (5 – у Кельменецькому, 3 – у Заставнівському, 1 – у Герцаївському районах). Переведено на газове опалення 11 дошкільних закладів (9 – у Заставнівському, 2 – у Герцаївському районах).
У жовтні 2011 року 5 дошкільних навчальних закладів Заставнівського району спільно із сільськими громадами прийняли участь у конкурсі на кращий розвиток сільських територіальних громад, кошти якого було спрямовано на оновлення та зміцнення матеріальної бази.
У Путильському районі 3 навчальні заклади стали переможцями проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», завдяки чому буде здійснено капітальний ремонт приміщень.
Районними (міськими) методичними кабінетами спільно із керівниками дошкільних закладів вжито заходів щодо відповідного програмно-методичного забезпечення. До початку 2011/2012 н.р. педагоги всіх дошкільних навчальних закладів області 100% забезпечені програмами «Я у Світі» та «Впевнений старт».
Продовжено роботу щодо модернізації ігрового розвивального середовища та оновлення осередків розвитку дитини.
Відділами (управліннями) освіти у 2011 році частково виділено кошти на забезпечення дошкільних закладів навчально-методичними матеріалами відповідно до Типового переліку обов`язкового обладнання, навчально-наочних посібників та іграшок дошкільного навчального закладу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 11.09.2002 №509.
З метою осучаснення навчально-методичної бази згідно з Базовим компонентом дошкільної освіти управлінням освіти Чернівецької міської ради заплановано проведення у 2012 році конкурсу на кращий методичний кабінет ДНЗ.
На виконання п.3.7. рішення колегії районними (міськими) методичними кабінетами проведено семінари-практикуми для керівників дошкільних навчальних закладів з питань ведення ділової документації, організації та проведення атестації педагогічних працівників.
Зазначене питання передбачено для розгляду на засіданнях Школи молодого керівника та резерву керівних кадрів, під час індивідуальних співбесід з новопризначеними завідуючими.
Відповідно до п.3.12. рішення в м. Чернівці з 01.09.2011 року додатково відкрито 9 груп та введено 9 штатних одиниць вчителів-логопедів в закладах загального розвитку. Загалом по області корекційну роботу з дітьми, які мають вади мовленнєвого розвитку, забезпечують 72 вчителі-логопеди ( у 2010 році -59).
Варто відзначити позитивну тенденцію до зростання забезпечення освітніх закладів посадами працівників психологічної служби. У серпні 2011 року навчальні заклади були укомплектовані працівниками психологічної служби на 58,5 %. В системі освіти працювало 603 особи, з яких 388 осіб – практичні психологи, 215 – соціальні педагоги. Відповідно до нормативів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України працівникам психологічної служби було виділено 473 ставки, в т.ч. 312,75 ставок психологів (63% від потреби), 160,25 ставок соціальних педагогів (54% від потреби).
Станом на 01.02.2012 показник забезпечення зріс на 3,5% і становить 62%. З 01.09.2011 психологічний супровід мають змогу отримувати 16 ДНЗ (8,25 ставки), 5 НВК (1,75 ставки), 2 ЗНЗ (0,75 ставки) та 2 районних позашкільних заклади (1,5 ставки).
Найактивніше відбувається психологізація навчально-виховного процесу в Глибоцькому районі – відкрито 7 ставок працівників психологічної служби у 12 навчальних закладах, у Герцаївському районі відкрито 1,5 ставки практичних психологів в 3 навчальних закладах, у Заставнинському районі - 1,25 ставки практичних психологів в 3 дошкільних закладах. У Сторожинецькому районі відкрито 1,5 ставки працівників психологічної служби у 2 закладах: ставку соціального педагога в Сторожинецькій загальноосвітній школі – інтернаті та 0,5 ставки практичного психолога в ДНЗ. В 5 дошкільних навчальних закладах Кіцманського району введено посади практичних психологів.
В педагогічних колективах значно активізувалася робота щодо вивчення, узагальнення та впровадження передового педагогічного досвіду. Найбільш актуальна тематика досвідів систематично висвітлюється на сторінках газети «Освіта Буковини».
Упродовж 2011 року у дошкільних навчальних закладах області проведено благодійну акцію «Подаруй дитині іграшку». За ініціативи педагогів Кіцманського району іграшки подаровано дітям з особливими потребами та дітям із малозабезпечених сімей, педагогами Заставнівських дошкільних закладів зібрані іграшки та кошти передано вихованцям Оршівецького дитячого будинку. У м. Новодністровськ зазначена акція відбулася в рамках благодійної акції «Милосердя», до якої долучилися не лише працівники освітніх закладів, а й вихованці, учні та батьківська громадськість.
Частково виконано п.3.17. щодо проведення комп`ютеризації дошкільних навчальних закладів області з подальшим підключенням до інформаційної мережі. Станом на 10.03.2012 у 72 (19,8%) дошкільних навчальних закладах придбано комп’ютери, 29 із них підключено до мережі Інтернет.
Відділами (управліннями) освіти запроваджено систематичне здійснення вибіркових перевірок з питань організації харчування дітей, щорічно це питання розглядається на нарадах керівників дошкільних закладів за участю голів сільських рад.
На сьогодні у 118 (32,4%) дошкільних закладах забезпечено автономне харчування, у решту закладів продукти харчування та сировина постачаються централізовано виробниками та постачальниками, які виграли тендерні торги.
На постійному контролі перебуває питання щодо забезпечення адміністративно-громадського контролю за станом охорони праці та безпеки життєдіяльності, запобігання дитячому травматизму в побуті та під час навчально-виховного процесу.
Відповідно до п.5. рішення колегії інститутом післядипломної педагогічної освіти розроблено рекомендації з планування роботи навчально-виховних комплексів, впровадження новітніх технологій навчання і виховання дітей та сучасних досягнень психолого-педагогічної науки, які впроваджуються в навчально-виховний процес.
Разом з цим, залишається в роботі виконання п.3.3.рішення колегії: із 29 колишніх приміщень ДНЗ жодного не повернуто для використання за призначенням.
Не у повному об’ємі забезпечується виконання натуральних норм харчування (п.3.1.) згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах». Виконання натуральних норм за 2011 рік в середньому складає 75,9%.
Залишається невиконаним п.3.4.щодо забезпечення охоплення дітей дошкільною освітою до 75%.
На довгостроковому терміні перебуває виконання пп.3.18, 3.20 рішення колегії.

Заступник начальника
Головного управління Л.Тарангнулскачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Квітень 2020 (6)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше