» » » За рейтингом наукової діяльності Чернівецький національний університет ім.Ю.Федьковича займає 10 місце
Інформація
  • Переглядів: 1491
  • Автор: Moderator
  • Дата: 10-02-2011, 10:00
10-02-2011, 10:00

За рейтингом наукової діяльності Чернівецький національний університет ім.Ю.Федьковича займає 10 місце

Категорія: Навігація / Новини

Інновації Чернівецького національного університету
імені Юрія Федьковича

У своїй науковій діяльності колектив Чернівецького національного університету (ЧНУ) постійно керується високоінтелектуальними та технологічними завданнями.
За рейтингом наукової діяльності, що надається найбільш авторитетною науково метричною агенцією світу Scopus ЧНУ займає почесне 10 місце серед всіх вищих навчальних закладі держави. Фундаментом таких досліджень є високоефективні напрями досліджень у галузі нанотехнологій, сучасного матеріалознавства, а також прецизійних технологій лазерної та кореляційно-оптичної діагностики.

Такі дослідження мають функціональну основу в ЧНУ на базі найбільш відомої та авторитетної в державі міжнародної конференції «Кореляційна оптика». Цей форум проводиться під егідою таких авторитетних наукових агенцій як Європейські фізичні та оптичні товариства, Всесвітня спілка оптичної інженерії, Американські оптичні товариства та інші. На базі ЧНУ було проведено 9 конференцій, в цьому році буде проведено 10-у ювілейну.

Учасниками таких конференцій стають провідні вчені США, Франції. Великобританії, Німеччини, Японії, Чехії, Росії, Китаю та інші.

Головна діяльність конференції полягає у 2-х важливих напрямках:
- висока якість фундаментальних досліджень і відповідно цьому друк статей у провідних міжнародних журналах з високим імпакт-фактором. За рахунок цього зростає міжнародний рейтинг університету (кількість цитувань та h-індекс Гірша).
- прикладний або інноваційний напрямок. До основних інноваційних розробок університету можна віднести високоточні швидкісні та прецизійні оптико-волоконні лазерні системи для діагностики структури різноманітних об’єктів, а також для маніпулювання малими і над малими частинками.

Слід відзначити такі конкретні дослідні зразки.
1. Лазерний мікрополяриметр розроблений групою науковців під керівництвом доктора фіз.мат наук, професора Ушенка О.Г. Цей пристрій дозволяє здійснювати швидкісну та високоточну діагностику структури біологічних тканин і рідин людини, що дозволяє на ранніх етапах діагностувати виникнення важких онкологічних захворювань. Даний прилад впроваджено у спеціальні завдання судової медицини. Ефективність роботи такої системи засвідчена 2-ма золотими медалями за впровадження інноваційних технологій на Європейській виставці розвитку та інновацій, що відбулася під егідою ЄС в м. Яси (Румунія).
2. Група професора Ангельського О.В. розробила високо прецизійний вимірювач структури гладких та над гладких поверхонь. Такий пристрій вкрай необхідний у сучасних нанотехнологіях напівпровідникового матеріалознавства. За цей винахід професор Ангельський О.В. отримав міжнародну премію світового рівня – премію Галілео Галілея.
3. Наукова група професора Мохуня І.І. розробила унікальний лазерний маніпулятор малими та над малими частинками. Такий оптичний пінцет є вкрай необхідним у завданнях молекулярної біології, прецизійної хімії і т.і.
Рівень зазначених розробок вищий за світовий. Дана обставина покладена в основу підготовки і подачі циклу фундаментальних праць та інноваційних розробок згаданих науковців на Державну премію України в галузі науки і техніки.

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (92)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше