» » » На постійному контролі – охоплення навчанням учнів ЗНЗ області
Інформація
  • Переглядів: 1570
  • Автор: Moderator
  • Дата: 12-03-2012, 19:14
12-03-2012, 19:14

На постійному контролі – охоплення навчанням учнів ЗНЗ області

Категорія: Навігація / Новини

Сьогодні, 12 березня 2012 року, відбулася чергова апаратна нарада Головного управління освіти і науки Чернівецької ОДА.
На порядку денному розглядалося питання «Про охоплення навчанням учнів загальноосвітніх навчальних закладів області» – І.Ю.Ісопенко, головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної роботи та виховної роботи ГУОН.
Ірина Юліанівна зазначила, що Головне управління освіти і науки, органи управління освітою постійно працюють над виконанням вимог законів України «Про освіту» та «Про загальну середню освіту» в частині забезпечення конституційного права дітей на здобуття повної загальної середньої освіти.
Головним управлінням освіти постійно оновлюється база даних кількості дітей, що не навчається, здійснюється аналіз проведеної роботи з дітьми та сім’ями, які ухиляються від невиконання батьківських обов’язків. Упродовж року проводиться моніторинг охоплення навчанням учнів загальноосвітніх навчальних закладів області. Відділами/управліннями освіти до 5 числа кожного місяця надсилається інформація про кількість дітей, що не охоплені навчанням, їх причина, та проведена робота з батьками по залученню дітей до навчання.
«Варто відзначити, динаміку покращення охоплення навчанням учнів. Адміністрації навчальних закладів, відділи/управління освіти у період з 1 вересня по 1 березня провели відповідну робота по залученню дітей до навчання. До прикладу станом на 01.09.2011 року кількість дітей, що не приступили до навчання становила – 64, що складає (0,06%), станом на 05 жовтня – 41 дитина (0,04%), і станом на 5 березня, як ми бачимо – 22 дитини (0,02%), що на 0,01% менше проти 35 учнів 2010/2011 н.р.», – звітувала Ірина Ісопенко.
Дані у динаміці по районах:
1. Герцаївський район - 1 (0,02%)
2. Глибоцьки район – 3 (0,03%)
3. Кіцманський – 2 (0,03%)
4. Заставнівський район – 2 (0,03%)
5. Сторожинецький район – 5 (0,04%)
6. м. Новодністровськ – 1 (0,08%)
7. м. Чернівці – 8 (0,03%)
У Вижницькому, Кельменецькому, Новоселицькому, Путильському, Хотинському та Сокирянському районах дітей даної категорії немає.
Якщо подивитися на причини з якої діти не здобувають повну загальну середню освіту, то із 22 дітей, що не навчаються:
5 – з релігійних мотивів (з яких 2 не відвідують навчальний заклад більше 2 років),
3 – знаходяться у розшуку,
3 – невідомо місце знаходження дітей та сімей у яких вони проживають,
1 дитина перебуває під слідством (відкрито кримінальну справу),
10 – невиконання батьками обов’язків (з яких 4 не відвідують навчальний заклад більше 2 років).
Найбільшу кількість дітей, які не відвідують навчання становлять учні
9-11 класів, їх є 15. Турбує ставлення батьків до здобуття дітьми повної загальної середньої освіти. Вже більше двох років 6 дітям батьки забороняють відвідувати загальноосвітній навчальний заклад (Правда Інесса – Глибоцький район, Цар Ілля – Герцаївський район, Гривул Мар’яна, Гривул Григорій – Заставнівський район, Лупашку Давид, Лупашку Ілля – Сторожинецького району (релігійні мотиви).
Поряд із статистичними даними хочу звернути Вашу увагу на те як працюють відділи/управління освіти щодо виконання вимог законів України «Про освіту» та «Про загальну середню освіту» в частині забезпечення конституційного права дітей на здобуття повної загальної середньої освіти.
Педагогічні працівники відвідують учнів вдома, про що свідчать складені акти відвідування, направляють листи-клопотання до районних відділів УМВС в Чернівецькій області, служби у справах дітей щодо допомоги у залученні дітей шкільного віку до навчання. З 1 вересня 2011 року по 1 березня 2012 року до кримінальної міліції направлено – 48 листів-звернень, до служби у справах дітей– 41. Проте у 2011/2012 н.р. адміністраціями навчальних закладів, відділами/управліннями освіти Глибоцького, Сторожинецького районів та м. Новодністровська не надіслано жодного листа-клопотання до відділів УМВС та служби у справах дітей щодо залучення до навчання Правди Інесси, Лупашку Давида та Лупашку Іллі, Полуектова Валерія. Взагалі відсутня співпраця навчальних закладів освіти Сторожинецького району із відділами кримінальної міліції у справах дітей.
Відділами освіти Герцаївської та Заставнівської РДА ініційовано звернення до прокуратури щодо притягнення батьків до відповідальності. На сьогоднішній день триває судове засідання щодо позбавлення батьківських прав матері Цар Іллі та Гривулів Маряна і Георгія. Притягнуто до адміністративної відповідальності 2 батьків учнів Кіцманського району Гнатчука Василя та Твердохліба Віктора, 2 посадових осіб ЦОМу м. Чернівців.
Дуже часто педагогічні колективи навчальних закладів попереджають батьків про притягнення до відповідальності за невиконання своїх обов’язків, проте не сприяють результативності цієї роботи та не ініціюють її до кримінальної міліції та служби у справах дітей.
Відділи освіти Вижницької, Кіцманської та Хотинської райдержадміністрацій приділяють недостатню увагу розгляду питань щодо охоплення навчанням дітей шкільного віку на нарадах, колегіях.
Питання щодо забезпечення дітям шкільного віку гарантованого права на здобуття загальної середньої освіти перебуває на постійному контролі у Головному управлінні освіти і науки облдержадміністрації.
На нараді заслуховувалися зміни до Положення про проведення ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін (Т.С.Богачик, заступник директора ІППО ЧО), зміни до Положення про проведення ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року» (Г.І.Білянін, директор ІППО ЧО) та зміни до положення про проведення ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт БМАНУМ (Е.П.Бабин, головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної роботи та виховної роботи ГУОН). Спільною зміною у даних положеннях є те, що повинна чітко розмежовуватися робота членів журі та організаційного комітету Зміни до положень будуть виноситись для обговорення на Колегію Головного управління освіти і науки 21 березня 2012 року.
Проведено розгляд питання підготовки до проведення Колегії ГУОН та наради з начальниками відділів, управлінь освіти міських, районних державних адміністрацій. Зокрема одним із головних питань, яке буде виноситись на Колегію це – організація курсової перепідготовки ІППО Чернівецької області.
На нараді обговорювалася також дорожня карта проведення Всеукраїнської олімпіади з правознавства, яка проводитиметься з 26 по 30 березня 2012 року. «Ми повинні чітко та на професійному рівні провести олімпіаду, забезпечивши якісні умови для проживання та участі в олімпіаді кожній дитині», – зауважила Любов Миколаївна.
Від імені Михайла Йозефовича Любов Миколаївною було дано відповідні доручення працівникам апарату.скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (9)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше