» » » Перед нами стоїть важливе завдання – виховати нову генерацію українців
Інформація
  • Переглядів: 1357
  • Автор: Moderator
  • Дата: 8-02-2011, 11:43
8-02-2011, 11:43

Перед нами стоїть важливе завдання – виховати нову генерацію українців

Категорія: Навігація / Новини

Перед нами стоїть важливе завдання – виховати нову генерацію українців
Про це йшлося на спільній обласній нараді заступників директорів з виховної роботи професійно-технічних навчальних закладів та відділення кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Чернівецькій області, яка відбулася 03 лютого 2011 року на базі професійно-технічного училища № 8 м. Чернівці.

На нараді розглядалися питання стану злочинності та правопорушень серед учнів професійно-технічних навчальних закладів області за 2010 рік та шляхи їх подолання, про Концепцію виховної діяльності закладів освіти області на 2011-2015 роки, про співпрацю із громадською організацією «Козацтво Запорізьке» тощо.
У роботі наради взяли участь заступник начальника Головного управління освіти і науки обласної державної адміністрації А.Швець, начальник відділу професійно-технічної освіти, ліцензування та акредитації О.Пономаренко, головний спеціаліст відділу Н.Голубяк, заступник начальника відділення кримінальної міліції УМВС України в Чернівецькій області С.Кордубан, отаман генерал-хорунжий Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорізьке» В.Самойлов, методист обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини» М.Юзик.

А.Швець звернув увагу, на необхідності концентрувати зусилля педагогів на дитині. Особливу увагу слід приділити роботі з учнями із неповних сімей, сімей трудових мігрантів, учнями, схильними до правопорушень, учнями з числа дітей з особливими потребами, сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Вагома частина роботи з цими категоріями дітей має лягти на плечі соціальних педагогів та психологів. Зупинив увагу заступник начальника Головного управління освіти і науки облдержадміністрації і на учнівських гуртожитках, їх обладнанні, стані учнівських кімнат.

С. Кордубан проаналізував стан злочинності серед неповнолітніх з 12 місяців 2010 року, звернув увагу на те, що по області зафіксований ріст злочинності серед неповнолітніх майже у два рази, а відтак і серед учнів професійно-технічних навчальних закладів у 2010 році спостерігається ріст злочинності на 67 % у порівнянні з 2009 роком. Є проблема, у вирішенні якої ми можемо об’єднати наші зусилля – це торгівля тютюновими виробами та алкогольними напоями поблизу навчальних закладів.

О.Пономаренко акцентувала увагу заступників директорів з виховної роботи про Регіональну концепцію виховної діяльності навчальних закладів освіти області на 2011-2015 роки, наголосила на необхідності об’єднання зусиль Головного управління освіти і науки, управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернівецькій області, громадських організацій, батьківської громадськості у справі виховання підростаючого покоління. Запропонована Регіональна концепція має допомогти, перш за все, педагогам проектувати та моделювати виховний процес, залучати широку батьківську громадськість до активної участі у навчально-виховному процесі загальноосвітніх навчальних закладів, привертати увагу суспільства до проблем навчання і виховання молодого покоління, плекати творчу особистість, яка здатна бути справжнім громадянином-патріотом суверенної України, виховувати нову генерацію українців, високої моральної культури, толерантних, сповнених поваги до держави та її громадян.

Н.Голубяк проаналізувала стан правовиховної роботи у професійно-технічних навчальних закладах, вказала на те, що основні особи у організації виховного процесу є директор навчального закладу та його заступники, які несуть персональну відповідальність за виховання учнів. Вагомий внесок у справу виховання повинні вносити і органи учнівського самоврядування, батьківська громада. Звернула увагу заступників директорів на охоплення вихованням учнів, схильних до правопорушень, девіантної поведінки у позаурочний час, якість гурткової роботи. Ми повинні виховувати нову генерацію українців, високої моральної культури, толерантних, сповнених поваги до держави та її громадян.

В.Самойлов звернув увагу на низький рівень загальної культури дітей, запропонував низку заходів із учнями професійно-технічних навчальних закладів.

М.Юзик довела до відома заступників директорів з виховної роботи графік проведення обласного фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької творчості «Чисті роси».
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (58)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше