» » » «Ми негайно розпочинаємо підготовку до ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2012»
Інформація
  • Переглядів: 1259
  • Автор: Moderator
  • Дата: 20-02-2012, 18:06
20-02-2012, 18:06

«Ми негайно розпочинаємо підготовку до ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2012»

Категорія: Навігація / Новини

Зауважив сьогодні під час апаратної наради начальник Головного управління освіти і науки Михайло Бауер.
"На державі ми повинні зарекомендувати свою область на найвищому рівні. Налаштування – тільки на перемогу, тому ми не маємо права ні на хвилину відпочинку. Фундаментально працюємо над підготовкою педагогів, переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу та створенням, оформленням матеріалів", - відзначив керівник освітньої галузі краю.
У контексті даного питання, Михайло Йозефович наголосив також і на тому, що у наступному році проведення Конкурсу «Учитель року» (обласного етапу) буде удосконалюватися та частково зміниться: буде створено програму, яка визначатиме рівень знань вчителем комп’ютера; тести з фахового і предмета «Педагогіка та психологія», а також, традиційно – проведення уроку.
«Нам необхідно фундаментально працювати над удосконаленням проведення Конкурсу.
Ми змінимо і підбір складу журі – це будуть заслужені працівники освіти, хороші, висококваліфіковані педагоги-практики», - зазначив начальник Головного управління освіти і наук.
Михайло Бауер, у ході наради, детально проаналізував роботу Головного управління за минулий та дав завдання працівникам апарату на цей тиждень.
На порядку денному розглядалося питання «Про підсумки обласного етапу конкурсу «Учитель року – 2012», доповідав директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Григорій Білянін.
За словами Григорія Івановича, y порівнянні з минулим роком зріс рейтинг участі педагогів Вижницького, Герцаївського, Кіцманського, Кельменецького, Новоселицького, Сторожинецького районів. Порівняно нижчі результати з минулим роком показали педагоги Глибоцького, Сокирянського, Хотинського районів, м.Новодністровська. Стабільною є результативність команди освітян м.Чернівців, Заставнівського, Путильського районів.
Іван Климюк, завідувач науково-методичнм центром менеджменту освіти, доповідав «Про організацію курсової підготовки для вчителів, які викладають два та більше предметів». Він зазначив, що нове Положення про організацію навчального процесу підвищення кваліфікації педагогічних працівників при Інституті післядипломної педагогічної освіти передбачає запровадження декількох форм навчання: денної, очно-заочної, дистанційної, пролонгованої.
В 2012 році було запроваджено – двопрофільні курси.
Згідно пункту 3.20. Типового положення про атестацію педагогічних працівників вчителі та викладачі, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, атестуються з того предмета, який викладають за спеціальністю. У цьому випадку присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження. Необхідною умовою при цьому є підвищення кваліфікації з предметів інваріантної складової змісту загальної середньої освіти.
Інститутом післядипломної освіти з 1 січня 2012 року проводяться курси керівників навчальних закладів за напрямами відповідно природничо-математичним та суспільно-гуманітарним. Це зробило можливим інтегрувати курси керівників з фаховими. Також заплановано проведення двопрофільних курсів. В результаті отриманих заявок були сформовані групи для яких будуть проведені курси підвищення кваліфікації вчителів: вчителів історії та правознавства, фізики та інформатики, біології та природознавства, географії та природознавства, географії та економіки, біології та хімії, фізики та астрономії, математики та інформатики.
Проведення таких курсів дозволить в більшій мірі задовольнити потреби слухачів, які читають два і більше фахи, але породжує проблему якісного фахового підвищення кваліфікації.
Перспективною може бути модель курсів за скороченою формою для другого і більше фахів, але це може вилитись у проблему дотримання затвердженого ліцензійного обсягу.
Пропоновані моделі:
• Проходити курси за основним фахом і за скороченою формою у випадку викладання декількох предметів (тижневі курси – 36 год.)
• Розширити перелік двопрофільних курсів
• Проводити інтегровані курси об’єднуючи фахи. Інтегровані курси, окрім основного профілю, можуть бути доповнені пропонованим переліком додаткових фахів. (Модель – один слухач + додаткові фахи на вибір)
На відміну від двопрофільних курсів, коли слухач напевне поєднує пропоновані на курсах фахи, під час проведення інтегрованих курсів перелік ймовірних інших фахів значно розшириться.
«Необхідно видати наказ про впорядкування роботи курсів підвищення кваліфікації педагогів. Потрібно чітко розмежувати форми роботи та модель цих форм, упорядкувати кількість годин. Проведення курсів підвищення кваліфікації має повністю відповідати Новому Положенню про організацію навчального процесу підвищення кваліфікації педагогічних працівників», - зауважив Михайло Йозефович.
«Про організацію та проведення 18-19.02.2012 обласних олімпіад з французької мови, економіки, інформаційних технологій, німецької мови, астрономії та світової літератури», доповідала заступник директора з методичної роботи та моніторингу якості освіти Тамара Богачик.
За результатами апаратної наради керівник освітньої галузі дав доручення відповідним працівникам.скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (99)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше