» » » Відбулася нарада з директорами інтернатних закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
Інформація
  • Переглядів: 988
  • Автор: Moderator
  • Дата: 14-02-2012, 13:07
14-02-2012, 13:07

Відбулася нарада з директорами інтернатних закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Категорія: Навігація / Новини

9 лютого відбулася нарада, ініційована Уповноваженим Президента України з прав дитини Юрієм Павленком з директорами інтернатних закладів для дітей-сиріт та дітей,позбавлених батьківського піклування. Основним питанням, яке розглядалося на цьому зібранні було питання соціалізації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Головною тезою виступу Уповноваженого Президента України з прав дитини стало те, що реформу інтернатних закладів слід проводити з врахуванням інтересів і потреб кожної дитини. «Крім того, - зауважив Юрій Павленко, - в процесі реформування обов’язково повинні бути захищені права педагогічного колективу та працівників інтернатів».
Юрій Павленко окремо наголосив, що Указ Президента України «Про питання щодо реалізації прав дітей в Україні» утримує чітке доручення Кабінету Міністрів України до 1 травня 2012 року підготувати, з урахуванням досвіду закладів нового типу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у Київській, Кіровоградській, Черкаській, Чернівецьких областях, та внести зміни до Положення про заклад для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
На думку Юрія Павленка розвинута мережа спеціальних інтернатних закладів (для дітей з особливими потребами ) паралізує розвиток інклюзивної освіти . «Якщо альтернативою сирітським закладам є сімейні форм виховання, то спеціальним школам-інтернатам альтернатива - інклюзивне навчання».
Начальником відділу інклюзивної освіти та інтернатних закладів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Вірою Шинкаренко зауважено, що працівникам інтернатних закладів слід більше уваги приділяти розвиткові соціальної компетентності вихованців, розширювати коло спілкування, навчати дітей встановлювати нові соціальні контакти, оскільки, вони, фактично, проживають у «замкнутій» системі.
Основні напрямки національної стратегії забезпечення права дитини на виховання в сім’ї розглянула Валентина Михайленко, заступник директора Департаменту з усиновлення та захисту прав дитини Міністерства соціальної політики України.
Щодо захисту прав та свобод дітей , уникнення порушень права кожної дитини, яка виховується в інтернатному закладі на сімейне виховання інформувала Ірина Кучеріна, начальник відділу захисту прав та свобод дітей Генеральної прокуратури України.
Обмін думками щодо соціалізації вихованців інтернатних закладів, розвитку їхніх потенційних можливостей перейшов в іншу площину - здобутками та напрацюваннями ділилися керівники цих закладів, представники громадськості та органів виконавчої влади.
Дискусії та обговорення тривали і завершилися на позитивній мотивації - впевненості в тому, що разом, у співпраці, вдасться знайти найкращі методи та шляхи забезпечення захисту прав та інтересів дитини, її розвиток, безпеку життя та здоров’я.

Ольга Танасійчук, в.о. директора комунального
закладу «Оршівський дитячий будинок»
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (3)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше