» » » Відбулося перше у 2012 році засідання громадської колегії (регіональної комісії) з питань захисту суспільної моралі в Чернівецькій області
Інформація
  • Переглядів: 2256
  • Автор: Moderator
  • Дата: 3-02-2012, 14:43
3-02-2012, 14:43

Відбулося перше у 2012 році засідання громадської колегії (регіональної комісії) з питань захисту суспільної моралі в Чернівецькій області

Категорія: Навігація / Новини

Сьогодні, 3 лютого 2012 року, під керівництвом першого заступника голови Чернівецької облдержадміністрації Георгія Галиця, відбулося засідання громадської колегії (регіональної комісії) з питань захисту суспільної моралі в Чернівецькій області.
Відкрив роботу засідання голова громадської колегії (регіональної комісії) з питань захисту суспільної моралі в Чернівецькій області, перший заступник голови облдержадміністрації Георгій Галиць. Він відзначив, що захист суспільної моралі є одним із пріоритетних напрямків діяльності держави, Буковини зокрема, і передбачає консолідовані дії органів державної влади та місцевого самоврядування, у тому числі участь громадських організацій.
«Наше завдання, завдання виконавчої влади – це роз’яснювальна, виховна та робота на упередження інтересів підлітків, молоді до того, щоб вони навчалися духовним цінностям, а не витрачали свій час на інші речі» - зауважив перший заступник голови Чернівецької ОДА.
За словами Георгія Галиця, у відповідності до більшості законів, які підлягають моніторингу на предмет дотримання суспільної моралі, ситуація в Чернівецькій області за 2011 рік, очевидно, що може вважатися задовільною.
Начальник Головного управління освіти і науки, секретар громадської колегії (регіональної комісії) з питань захисту суспільної моралі в Чернівецькій області Михайло Бауер доповідав «Про виконання доручення Кабінету Міністрів України від18.05.2011 № 30393/24/1-04 щодо роботи із забезпечення дотримання законодавства у сфері захисту суспільної моралі упродовж 2011 року».
У навчальних закладах області, за рахунок варіативної частини робочого навчального плану, запроваджується викладання курсів морально-духовного спрямування, а саме: «Основи християнської етики і моралі», «Духовна культура» «Психологія особистості», «Статеве виховання», «Основи гендерної культури», «Етика і психологія сімейного життя», «Розмаїття релігій, культур світу», які формують світоглядні цінності учнівської молоді.
«Варто відзначити, що всі ці курси запроваджуються на добровільній основі та на підставі заяви батьків. Охоплено цими факультативами 38% учнів області. Головне управління освіти і науки робить все можливе для покращення результативності та ефективності роботи таких курсів», - підкреслив Михайло Йозефович.
Керівник освітньої галузі зазначив, що при облдержадміністрації діє координаційна рада щодо протидії торгівлі людьми, мета якої - ефективна профілактична робота з питань соціального захисту, запобігання дитячій бездоглядності, вчинення правопорушень неповнолітніми. У 2011 році підписано угоду між сімома управліннями облдержадміністрації щодо створення Мережі первинної профілактики ВІЛ/СНІДу, видано відповідні накази.
Обласною державною адміністрацією видано розпорядження від 25.05.2010 № 304-р «Про удосконалення виховної роботи серед молоді Чернівецької області на період до 2015 року», від 12.03.2011 №143-р «Про затвердження заходів щодо реалізації Регіональної Концепції виховної діяльності закладів освіти на 2011-2015 роки».
На виконання рішення Чернівецької обласної ради від 12.05.2010 №98-38/10 «Про заборону перебування дітей у закладах дозвілля, ресторанного господарства, комп’ютерних та інтерактивних клубах, на вулиці та інших громадських місцях Чернівецької області» спільно з керівництвом УМВС України в Чернівецькій області проведено зустрічі, на яких обговорено питання взаємодії у забезпеченні охорони громадського порядку в місцях компактного перебування учнів та профілактичної роботи з учнями, схильних до правопорушень та проведення рейдів «Діти вулиці», «Вечірнє дозвілля».
Здійснюються заходи, спрямовані на дотримання відповідності реклам вимогам статті 1 Закону України «Про захист суспільної моралі» та статті 7 Закону України «Про рекламу».
Громадською колегією здійснено рейд-огляд пунктів продажу та прокату відео- та аудіопродукції. За результатами рейд-огляду управлінню у справах захисту прав споживачів рекомендовано спільно з УМВС України в Чернівецькій області провести перевірку стаціонарних та нестаціонарних пунктів продажу аудіо- та відеопродукції сексуального чи еротичного характеру та такої, що пропагує насильство, розбещеність і жорстокість, здійснено рейд-огляд книгарень міста щодо дотримання ними норм суспільної моралі.
Відповідно до Плану основних заходів на ІІ півріччя 2011року, з 03 по 09.10.2011, було проведено тематичний вибірковий моніторинг телекомпаній Чернівецької області на предмет дотримання вимог Закону України «Про захист суспільної моралі» та рішень Національної ради щодо використання позначок класифікації відеопродукції, яка поширюється ТРО. Моніторингом охоплено всі три ефірні телекомпаній, який засвідчив, що місцеві телевізійники не включали до своїх програм фільмів, передач, які б містили елементи еротики, насильства, розпусти і могли б завдати шкоди моральності суспільства.
Упродовж 2011 року фактів порушення вимог чинного законодавства у сфері захисту суспільної моралі в інформаційній сфері не зафіксовано.
Відповідно до рішення сесії Чернівецької обласної ради № 88-38/10 від 12.05.2010 року працівниками відділу БКТЛ УМВС України в Чернівецькій області спільно з іншими службами упродовж 2011 року задокументовано 20 злочинів, пов’язаних з сутенерством, 9 фактів звідництва та надання місця для розпусти, 22 факти збуту продукції порнографічного характеру та 7 фактів збуту творів, що пропагують культ насильства та жорстокості. Порушено 4 кримінальні справи за фактами вчинення торгівлі людьми.
Накладено арешт на майно на загальну суму 130 тисяч гривень.
Порушено чотири кримінальні справи, за ст. 149 КК України, "Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини". Одна з яких порушена за ч. 3 ст. 149 КК України.
У процесі розкриття злочинів, передбачених статтею 301 КК України, розповсюдження та збут предметів порнографічного характеру, було виявлено 22, з них 7 були вчинені з використанням всесвітньої мережі Інтернет.
У липні 2011 року затримано групу осіб, мешканців обласного центру, які створили та займались підтримкою порнографічного сайту у всесвітній мережі Інтернет, на який завантажили відеопродукцію порнографічного характеру. Діяльність цього веб-сайту припинена, доступ до порнографічного контенту неможливий. Розслідування кримінальної справи завершено та направлено на розгляд до суду.
Громадська колегія з питань захисту суспільної моралі в чернівецької області тримає на постійному контролі дотримання Закону України «Про суспільну мораль».
На порядку денному також розглядалися питання: «Обговорення проекту Концепції захисту суспільної моралі в Чернівецькій області», доповідала Наталія Борисівна Батракова - Голова Асоціації жінок-депутатів місцевих рад Чернівецької області; «Про план роботи Громадської колегії (регіональної комісії) з питань захисту суспільної моралі в Чернівецькій області на 2012 рік», доповідав .Михайло Йозефович Бауер - начальник Головного управління освіти і науки обласної державної адміністрації, секретар громадської колегії (регіональної комісії).
Під час засідання громадської колегії було сформовано склад постійних робочих груп: група юридичного супроводу, група налагодження співпраці з громадськими організаціями, група аналізу процесів і тенденцій теле-, радіо-, відеопродукції, група аналізу процесів і тенденцій друкованої продукції та реклами, група аналізу процесів і тенденцій у галузі театрів, кінотеатрів, видовищних заходів, група проведення перевірок.

Додатки: koncepciya-suspilna-moral.doc [88 Kb] (cкачувань: 13) plan-roboti-2012-suspilna-moral-ostatochnij-2012.doc [70 Kb] (cкачувань: 16) rishennya-i-zasidannya-suspilna-2012.doc [63 Kb] (cкачувань: 11) chleni-kolegiyi.doc [48.5 Kb] (cкачувань: 11) shhorichnij-zvit-2011suspilna-na-kolegiyu.doc [108 Kb] (cкачувань: 11)

Відбулося перше у 2012 році засідання  громадської колегії (регіональної комісії) з питань захисту суспільної моралі в Чернівецькій області
Відбулося перше у 2012 році засідання  громадської колегії (регіональної комісії) з питань захисту суспільної моралі в Чернівецькій області
Відбулося перше у 2012 році засідання  громадської колегії (регіональної комісії) з питань захисту суспільної моралі в Чернівецькій області
Відбулося перше у 2012 році засідання  громадської колегії (регіональної комісії) з питань захисту суспільної моралі в Чернівецькій області
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (59)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше