» » » «Рішення про припинення навчального процесу приймають виключно керівництво освітнього закладу та батьки»
Інформація
  • Переглядів: 2850
  • Автор: Moderator
  • Дата: 30-01-2012, 17:33
30-01-2012, 17:33

«Рішення про припинення навчального процесу приймають виключно керівництво освітнього закладу та батьки»

Категорія: Навігація / Новини

На цьому наголосив начальник Головного управління освіти і науки Михайло Бауер 30 січня 2012 року на апаратній нараді. «Станом на сьогодні, у зв’язку зі зниженням температури повітря, навчальний процес частково призупинено у 4 районах області: у 80 дошкільних (5 тисяч дітей) та 98 загальноосвітніх (18 тисяч дітей) навчальних закладах. Варто зазначити, що котельні працюють у всіх освітніх закладах краю.
Якщо температура повітря знижується до -20 С, навчальний процес необхідно призупинити. Але рішення приймають виключно керівництво освітнього закладу та батьківський колектив», - підкреслив керівник освітньої галузі краю.
На порядку денному розглядалося питання «Про хід підготовки до пробного тестування та стан інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань проведення ЗНО в 2012 році в ЗНЗ області», доповідав директор інституту післядипломної педагогічної освіти Григорій Білянін.
Як повідомив Григорій Іванович, пробне тестування є одним з ефективних елементів підготовки до ЗНО, участь у якому надасть можливість:
• ознайомитися зі стандартизованими тестами, що відповідають вимогам програм ЗНО та специфікаціям тестів 2012 року;
• попрацювати з тестовими зошитами та бланками відповідей;
• перевірити вміння ефективно розподіляти час, відведений на виконання завдань тесту;
• психологічно підготуватися до складання зовнішнього незалежного оцінювання.
Пробне тестування відбудеться 24 березня 2012 року з української мови і літератури, іноземної мови (англійської, німецької, французької або іспанської за вибором), біології, фізики, всесвітньої історії; 31 березня 2012 року – історії України, математики, хімії, географії, російської мови.
На пробне тестування було зареєстровано 3032 учасників (48,0% від загальної кількості випускників). Однак пройти тестування зможуть тільки 2431 (38,0%) особа, які здійснили відповідну проплату. Найбільше таких випускників, які виявили бажання складати тестування, в м.Чернівцях (66,7%), Сокирянському (59,3%), Кельменецькому (52,0%), Хотинському (45,3%), Путильському (41,0%) районах; менше – Герцаївському (13,3%) та Сторожинецькому (16,8%) районах. Серед загальноосвітніх навчальних закладів області є такі, де жоден випускник не зареєструвався на пробне тестування. Зокрема, в Cторожинецькому – 4 заклади (Бобовецька ЗОШ, Михальчанська ЗОШ, Нижньопетровецька ЗОШ, Ропчанська ЗОШ); Новоселицькому – 4 (Драницький НВК, Маршинецький НВК, Рідківська ЗОШ, Чорнівський НВК); Глибоцькому – 2 (Стерченська ЗОШ, Нижньосиньовецька ЗОШ); по одному закладу у Вижницькому (НВК с.Долішній Шепіт); Кіцманському (Драчинецька ЗОШ); Сокирянському (Ломачинецька ЗОШ); Путильському (Шепітська ЗОШ); Хотинському районах (Рашківська ЗОШ). Причиною цього є те, що у закладах навчається незначна кількість випускників, які не планують продовжувати навчання у вищих навчальних закладах.
Спільним наказом Головного управління освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації та Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти від 29.12.2011 №718-130о/д затверджено мережу пунктів пробного тестування. У Чернівецькій області створено 14 таких пунктів: на базі Вижницької ЗОШ І-ІІІ ст. ім.Ю.Федьковича, Горбівської ЗОШ І-ІІІ ст. Герцаївського району, Глибоцького ліцею, Заставнівської гімназії, Кельменецького ліцею, Кіцманського ЗНЗ І-ІІІ ст., Новоселицької гімназії, Путильської ЗОШ І-ІІІ ст., ЗОШ І-ІІІ ст. №1 м.Сокиряни, Сторожинецького районного ліцею, Хотинської гімназії, Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ст. №27, Чернівецьких гімназій №1та №4.
У зв’язку з невеликою кількістю випускників, які зареєструвалися на пробне тестування з предметів, винесених на 31 березня 2012 року, пункти пробного тестування не функціонуватимуть у Герцаївському районі та м.Новодністровську. Тому їх випускники будуть проходити тестування на базі навчальних закладів м.Чернівців та Сокирянського району. Всі відповідальні за пункти тестування мають певний досвід проведення, в закладах наявна матеріальна база, обладнання. Відповідно до плану спільних дій Головного управління освіти і науки та Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти новозалучені особи пройдуть навчання та тест-контроль згідно графіку.
Кожному випускнику, який зареєструвався на пробне тестування, необхідно роздрукувати запрошення із персональної сторінки на сайті ІФРЦОЯО www.test.if.ua, у якому вказано назву та адресу навчального закладу, що буде пунктом пробного тестування.
ЗНО – 2012
Для випускників, які цього року планують вступати до вищих начальних закладів розпочалася реєстрація з 1 січня і триватиме до 20 лютого. Термін подачі документів скорочено порівняно з минулим роком на 8 днів. На даний час кількість зареєстрованих у Чернівецькій області становить 359 осіб (5,6% від загальної кількості випускників; по Україні – 7,8%). Кількість зареєстрованих у м.Чернівцях становить – 110 осіб, у Вижницькому – 35, Новоселицькому – 42, Сторожинецькому – 39, Хотинському – 27, Кельменецькому районах – 25 (випускники, які відправили пакет документів до Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти). В решти районів цифра коливається від 4 (Сокирянський район) до 16 (Глибоцький район). Як показує досвід минулих років, найбільш активні абітурієнти в останні дні, відведені для реєстрації.
Крім цього, у зовнішньому оцінюванні 2012 року наявні деякі новації:
-випускники будуть проходити тестування із всесвітньої історії;
-складати тести можна не більше як із чотирьох предметів;
-мінімальна прохідна кількість балів з профільного предмета зросла до 140 балів (для решти дисциплін прохідний бал залишився – 124).
Процедура реєстрації на ЗНО залишилася незмінною (випускники можуть реєструватися самостійно, звертатися за допомогою в загальноосвітні навчальні заклади або до пункту реєстрації).
Документи про внесення змін у перелік предметів чи реєстраційних даних можна відправити не пізніше 5 березня 2012 року (дата визначається за поштовим штемпелем). Для цього потрібно пройти повторну реєстрацію, ще раз надіславши до регіонального центру документи і раніше отриманий Сертифікат.
Пункти тестування будуть сформовані після закінчення реєстрації. В минулому році їх було 11 в трьох округах. Цьогоріч очікується більша кількість випускників, які будуть складати тестування, відповідно збільшиться і кількість округів та пунктів тестування.
Важливим для випускників та їх батьків є вчасна поінформованість щодо процедури проведення тестування. Тому начальниками відділів/управлінь освіти та відповідальними за ЗНО в районі/місті проведені наради з адміністраціями закладів, на яких було звернено особливу увагу щодо інформаційно-роз’яснювальної роботи серед громадськості через батьківські збори, засоби масової інформації. У ЗНЗ області оформлені постійно діючі стенди з питань організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання.
Загальноосвітні навчальні заклади районів/міст, ПТНЗ та ВНЗ І-ІІ р.а. забезпечені інформаційними листівками «Як зареєструватися для проходження зовнішнього незалежного оцінювання – 2012» та бланками довідок (з розрахунку на кожного випускника, що здобуває у 2011/2012 н.р. повну загальну середню освіту), дисками для запису програми створення заяви-реєстраційної картки (з розрахунку – один на навчальний заклад).
На сайті Головного управління освіти і науки та Інституту післядипломної педагогічної освіти в закладці «ЗНО» постійно оновлюється інформація щодо проведення ЗНО-2012.
Результати випускників під час ЗНО залежать від якісної підготовки учнів, вчасної допомоги педагогів, адміністрацій закладів. Позитивно, що у м.Чернівцях кілька років поспіль створені кабінети тестових технологій, які забезпечені нормативно-правовою базою зовнішнього незалежного оцінювання, характеристиками тестів, рекомендаціями для учнів 11 класів щодо самостійного тестового тренінгу з використанням Інтернет-ресурсу.
Варто, щоб такі кабінети тестових технологій функціонували у всіх закладах області.
Актуальним залишається питання якості знань випускників під час ЗНО. Тому вже відтепер важливо систематично працювати учням над підготовкою до тестування, а вчителям всіляко допомагати їм, щоб гідно представити Буковину на рівні України.

«Я констатую те, що відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти та виховної роботи, територіальним інспекторам необхідно суттєво покращити та прискорити роботу щодо інформування відділів (управлінь) освіти про процес реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання. Потрібно терміново вжити заходів, адже, проаналізувавши оперативні дані по реєстрації, видно, що робота потребує серйозного покращення, багато учнів навчальних закладів ще не зареєструвалися на ЗНО, а реєстрація триває лише до 20.02.2012 року», - наголосив начальник Головного управління освіти і науки.
«Про хід проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з російської мови та літератури, біології, географії, фізики» доповідала заступник директора з методичної роботи та моніторингу якості освіти ІППОЧО Тамара Богачик. Матеріали додаються: info_28-29.doc [282.5 Kb] (cкачувань: 36)
«Акцентую вашу увагу на тому, що участь та присутність на олімпіадах методистів ІППОЧО та працівників Головного управління освіти і науки є обов’язковою.
Також важливо, щоб списки учасників ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з кожної навчальної дисципліни подавали до Головного управління за два дні до проведення олімпіад.
Якщо олімпіада проводиться у ІІ тури, то роботи після першого – забирає під особисту відповідальність представник Головного управління освіти і науки», - відзначив Михайло Йозефович.
У ході наради керівник освітньої галузі краю проаналізував роботу Головного управління освіти і науки за минулий тиждень.
«26 січня відбулися Крайові збори керівників навчальних закладів області. Нам необхідно ретельно обговорити остаточний варіант Ухвали зборів та взяти на контроль її виконання. А ті завдання, про які ми зазначали під час виступів, починаємо впроваджувати в роботу».
Як зазначив Михайло Бауер, все ще триває перевірка стану викладання іноземної мови у початкових класах.
«Для мене це питання принципово важливе. Адже до мене надходить чимало звернень щодо низького рівня викладання іноземних мов у початкових класах».За результатами наради начальник Головного управління освіти і науки дав доручення відповідальним працівникам.скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (112)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше